Як обманути Google

 

пошукова системи GoogleСкоріше всього цей заголовок декого заінтригує, а дехто скаже що я роблю із себе сильно розумного. Адже Google це найкраща пошукова система в світі, і обманути її важко.

 

Та, насправді, її обманюють кожного дня тисячі вебмайстрів, хоча б тому, що купують на свої ресурси посилання.

 

Та я тут хочу трошки розповісти про свій досвід, мої спроби перевірити пошукові системи та отримати нові знання та досвід.

 

Експеримент 1. В мене є сайт про хвилястих папуг на українській та російській мовах. Більше року тому я побачив що багато людей шукає інформацію по ключовому слові “клички попугаев”. І таких людей назбирується тільки по точній фразі 322 щомісяця, і тільки в Яндексі. А серед пошукових запитів що містять такі слова, взагалі майже 3000 в місяць. Тому біло прийняте рішення про просування цієї сторінки.

 

Оскільки про клички папуг багато не напишеш, а тупо копіпастити чужі тексти не мій стиль, то я на свою “маленьку” сторіночку накупив хороших посилань в Gogetlinks із сайтів тематики домашні тварини із дуже хорошими значеннями ТІЦ та PR. Десь через тиждень-два, сайт в Гуглі “поліз вгору”. Ще би — там стільки хороших сайтів поставили своє посилання на сторінку. В Яндексі також позиції покращились. Та через певний час (тиждень-два), сторінка у видачі Google почала опускатися із 2-го місця на 4-5. Я трошки запанікував, але здогадався що це через погані поведінкові фактори. Як я сказав, на сторінці майже не було корисної інформації. Повторюю ще раз, мені не хотілося копіювати з чужих ресурсів клички папуг, а сам не придумаєш. Тому я просто поставив два прикольних відео з Youtube. На одному там папужка виконує різноманітні трюки, а на іншому сенегальський папуга їздить на маленькому велосипеді, крутячи лапками педалі!

 

Тепер ті, хто хто заходив на сторінку про клички папуг, хоч і не знаходили багато прикладів імен папуг, зате могли певний час дивитися цікаве відео. Скажу більше, цією сторінкою школярі ділилися в соціальних мережах. Зрозуміло, що показник відказів зменшився, і Гугл це запримітив, і сторінка покращила своє місце у видачі. Це при тому, що кількість тексту не змінювалася. А ви думали що не можна обманути Google!

 

Експеримент 2. Вже на цьому блозі я вирішив перевірити свій здогад. Я взагалі намагаюся придумувати свої способи монетизації та просування сайтів, оскільки те, що з’являється в мережі, вже широко використовується, тому може бути “під ковпаком” пошукових систем.

 

Так от, я знайшов всі запити в україномовному інтернеті зі словом “чому”. В результаті в мене біло пару сотень слів та пошукових фраз. Оскільки укрнет ще не дуже розвинений, і українською мовою мало шукають, то писати на вся запити окрему статтю- не дуже розумно. Ну і що ти напишеш, наприклад, на тему “чому горять вуха” чи “чому дорівнює число ПІ”?

 

І крім того, чи буде стаття цікавою для постійних читачів ресурсу?

 

Тому я вирішив в одній статті викласти усі пошукові запити зі словом “чому”. Назвав її “Що шукають українці в інтернеті”. Розрахунок був такий: оскільки це не популярні запити, то оптимізованих статей на ці теми немає, отже моя сторінка повинна вилізти в топ по декількох сотнях чи тисячах слів! Крім того, я отримав безкоштовний, унікальний матеріал для статті!

 

Ви будете здивовані, та в перші дні популярність сторінки почала зростати, і вона за переглядами обігнала набагато старіші, цікавіші та розкрученіші матеріали! Та я тут знову не врахував поведінковий фактор, і Гугл все поставив на місце. Кількість відвідувачів цієї сторінки різко впала, і моя затія провалилася.

 

Та я не здався, і створив ще одну сторінку, але тепер із пошуковими запитами що починаються словами “як”. Треба було врахувати попередню помилку, і я понаставляв в текст багато цікавих відео з Youtube. Тут вже Гугл “клюнув”, адже поведінкові фактори покращилися і зменшився кількість відказів. Друга частина “що шукають українці в інтернеті” на момент написання цієї статті є досить популярною, і приносить мені десять відсотків всіх відвідувачів мого ресурсу. Перша сторінка, як я писав вище, не сподобалася Google, тому на неї майже ніхто не заходить.

 

Висновок. Обманути Google можна, тільки треба робити це акуратно, і думати головою 🙂

 

Але будувати на цьому просування свого сайту не варто, все-таки цікавий та унікальний контент рулить.

 

 

4 коментарі

  1. Поведінкові фактори та зовнішні посилання, напевно, завджи будуть в тренді, які б алгоритми не змінювали ПС. А ти молодець)).

  2. Буду ще експерементувати, бо не всі робочі “фішки” викладають в паблік.

  3. Шось у мене є підозра що в компанії Google є спеціальний відділ, роботою якого є пошук в тому ж інтернеті таких матеріалів як от “Як обманути Google”. І вони зразу ж роблять висновки 🙂

  4. Нехай читають, може виплатять якийсь гонорар за те що я знайшов в них дірки 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*