Як оцінити вартість сайту.

вартість сайтуЧасто буває що потрібно оцінити вартість свого чи чужого сайту. В мережі є багато сервісів які автоматично оцінять вартість вашого ресурсу. Насправді ж це не більше ніж іграшки. Результати надані цими сервісами можуть сильно розрізнятися і часто є просто неадекватними.

Приклад  більш-менш нормального сервіса я тут наведу http://mysitecost.ru/

Кожен вебмайстер повинен по характеристиках сайту визначити приблизну його цінність чи рівень класу. Конкретну суму яку коштує ваш сайт вам ніхто не скаже точно, а приблизну можна запитати на сео форумах. Я також не скажу як точно оцінити вартість ресурсу, але ми розглянемо на які важливі показники сайту необхідно звернути увагу і що вони означають. Коротко про те для чого потрібно визначати вартість ресурсу. По-перше, банальна цікавість. По-друге, це потрібно при покупці сайту чи посилань з нього. Отже, розглянемо показники ресурсів які важливі при оцінці сайту.

Відвідуваність ресурсу. Мені здається що це найважливіший показник сайту. Дуже часто він показує вартість ресурсу в очах людей та пошукових систем. Особисто для мене є дві межі відвідуваності сайту. Перша-це 300 відвідувачів в день, до речі, яндекс директ також вважає що хороший сайт повинен мати відвідуваність від 300. Друга межа-1000 унікальних відвідувачів в день. Після цієї межі я оцінюю сайт як такий що має хорошу відвідуваність. Ви можете мені заперечити що є сайти на які заходять 10 000, 100 000і більше відвідувачів в день. Так є, але спочатку зробіть хоча б це. Тим більше що без серйозних знань та коштів зробити сайт із супервідвідуваністю не просто.

ТІЦ. Щоб там не казали, але це важливий показник, і не тільки для тих хто продає посилання зі свого сайту. Чим показник вищий, тим більше якісних ресурсів вашої тематики посилаються на ваш сайт.

PR. Важливий показник для Гугла. Показує авторитетність вашого сайту в інтернеті. Подібно до ТІЦ для високих показників на вас повинно посилатися чим більше якісних ресурсів. Правда показник ТІЦ розраховується для всього сайту, а PR для кожної сторінки окремо. Найбільше значення PR -10, найменше 0. більшість нормальних сайтів має цей показник у межах 3-5. треба зазначити що шкала у цього показника логарифмічна, і добратися, наприклад, від 3 до 4 у десять разів легше ніж від 4 до 5.

Вік сайту та домену. Також важливий показник. Пошукові системи довіряють старим сайтам, вважаючи їх трастовими, тобто вони заслуговують довіру. Треба знати, якщо у вас молодий сайт (до пів року-рік), то просунути його на перші позиції в конкурентних запитах майже неможливо. Треба час.

Кількість сторінок в індексі. Я вважаю цей показник дуже важливим. Правда тут також грає роль якість контенту. Чим більше сторінок, тим більше відвідувачів приходитиме на сайт по низькоконкурентим запитам. Крім того, якщо продаєте посилання, то чим більше сторінок, тим більше їх можна розмістити.

Відсутність бану сайту. Якщо у сайта багато сторінок у гуглу, а у яндексі тільки одна, значить за важкі порушення на сайт накладені санкції які дуже не просто зняти.

Дизайн сайту, його функціонал. Хороший ресурс має гарний, унікальний, “не важкий” для очей дизайн. У коді не повинно бути значних помилок. Всі сервіси та посилання на сайті повинні правильно працювати.

Прибуток. Важливий показник для тих хто створював своє дітище для заробітку а не для задоволення. Сайт може заробляти на розміщенні банерів, контекстної реклами, продажу товарів чи посилання, тощо.

Ім’я сайту. Також не маловажний показник. Бажано щоби сайт мав простий, недовгий та легко запам’ятовуваний домен. Добре коли сайт у домені має ключові слова. Важливою є також доменна зона в якій зареєстроване ім’я сайту. Найкращі доменні зони це COM, NET, UA(Україна) та RU(Росія). Не панікуйте якщо ваш сайт розміщений у інших доменних зонах. Тільки бажано щоби ресурс був розміщений у доменній зоні другого рівня (www.shakin.ru) а не третього (www.papuga.in.ua).

One comment

  1. Вартість сайту зазвичай вираховується прибутком, який він приносить за рік.
    Звісно ж, якщо домен не брендовий. Бо в цьому випадку розрахунок складніший

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*