Як оцифрувати старі відеокасети.

оцифрування відеоМожливо дехто з вас скаже що ера VHS касет в минулому і стаття не актуальна. Та я так не вважаю. Переконаний, що практично у кожній 4-5 сім’ї вдома лежать на старих касетах записані дорогі нам події: весілля, хрестини, дні народження, свята, випускні, шашлики на природі і т.д.

Якщо ви думаєте що ви, чи ваші діти коли захочуть тоді і подивляться, то ви помиляєтеся. Відеокасети швидко розмагнічуються, і я к стверджують фахівці кожні п’ять років якість погіршується приблизно в два рази. Злякалися? Тому, щоб зберегти хоча б те що залишилося потрібно їх оцифрувати і перенести на DVD диски. Останні можуть зберігати інформацію до 100 років, а потім ще щось придумаємо.

Якщо ми вирішили зберегти кращі моменти життя які ніхто не поверне, то треба діяти вже. Є два виходи з ситуації що сталася: занести в студію і зробити оцифрування самому. Перший варіант здається простішим, але … тільки здається. По-перше, тепер далеко не в кожній конторі ви знайдете таку послугу. По-друге, навіть якщо знайдете то ціна буде не “дєтской”. Ну і по-третє: я вже носив оцифровувати. За двогодинну касету заплатив ще пару років тому 100 гривень, а якість-краще б не носив. Тому було прийнято рішення зайнятися оцифруванням самому, враховуючи те що я мав ще пару годин цінного відео. Крім того була ідея на цьому заробити, бо в мене на “почві” створення власного бізнесу трохи криша поїхала :). Отже, думаю оцифрую собі і добрим людям за гривеники надам аналогічну послугу. Начитався інформції в інтернеті і вирішив починати. оцифрування відеоДля початку на львівському радіобазарі купив плату для оцифровування Pinnacle Studio MovieBoard 500-PCI.

Це непогана штукензія. Заплатив я за неї в 2009 році 720 гривень. Разом постачалося програмне забезпечення. Теоретично далі все повинно бути не важко. Вставляєте плату в PCI слот материнської плати (подібно як відеокарту) підключаєте до неї кабелями відеоплеєр. Потім потрібно встановити програмне забезпечення з диску.

Після цього встановлюються необхідні драйвери і комп’ютер “бачить” плату. Після цього потрібно запустити програму захвату, вставити відеокасету в магнітофон і можна проводити захоплення зображення. Потім його можна відредагувати і записати на диск.

Я описав ідеальну схему, насправді проблем було повно. То якісь кодеки не встановлені, то розсинхронізація звуку та відео, то не “тягне” комп’ютер, то вибиває якусь помилку, то дисковід почав барахлити. Але всі ці проблеми я з горем-пополам поборов. Важко, але оцифрував собі та друзям. До речі, краще ніж мені зробили у відеосалоні.

Далі мене потягнуло на подвиг, я захотів на цьому заробити. Скажу зразу- не вийшло. Ідея непогана, повторюю, в багатьох вдома лежать касети і люди не здогадуються що з ними буде за десяток років. Мене зупинили декілька речей. Напевне найголовніша, в мене постійно був страх що зловить податкова, тому не міг нормально рекламуватися.

Оголошення розвішував ввечері по під’їздах які зранку старанні двірнички здирали. Я вішав я, до речі, в такий мороз що ПВА замерзав. Про руки я вже мовчу. То була вже година одинадцята, нормальні люди вже лягали спати а я лазив зі своїм “бізнесом”.

Ось це оголошення

Ось це оголошення

Так не заробивши ні одної гривні я закинув це діло. Але повторюю, тема ще актуальна. Якщо виникнуть якісь питання-звертайтеся. Допоможу чим зможу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*