Як оптимізувати сторінку сайту

 

сторінка, оптимізуватиВже давно хотів написати статтю про те, як оптимізувати сторінку сайту. Та завжди все руки не доходили. Ну що ж, дійшли.

 

Гуляючи по інтернеті часто бачу, як вебмайстри не вміють правильно оптимізовувати свої сторінки. Чим це загрожує? Переважно тим, що сайт буде не в топі, а в ж..і. А якщо і можливо буде вивести сторінки на хороше місце у видачі, то на це потрібно буде більше зусиль та посилань (читай грошей).

 

Перед тим як писати матеріал, треба визначитись під ключове слово вона буде оптимізовуватися. Звичайно, можна “штампувати” пости і без цього, та в першому випадку відвідуваність ресурсу буде більшою в рази. Написання матеріалу під ключове слово мені нагадує роботу снайпера — мінімум набоїв, і максимум результату.

 

На жаль, не завжди вдається підібрати достатню кількість ключових слів для україномовного ресурсу. Адже, не секрет, що більшість пошукових запитів українці задають російською, тому і нормально скласти семантичне ядро не вийде.

 

В такому разі потрібно керуватися здоровим глуздом. Наприклад, писати на теми які самому цікаві. Якщо цікаво тобі, значить знайдуться люди які також це із задоволенням прочитають.

 

Можна зробити семантичне ядро для російськомовних запитів, а писати для аналогів українською. З часом нашою мовою шукатимуть більше (можете не сумніватися) і ресурс отримає заслужену відвідуваність.

 

Ще перед написанням статті бажано визначити конкурентність фрази: кількість запитів щомісяця, аналіз сайтів у видачі.

 

Якщо запит конкурентний, то обійтися текстом у 1500 знаків не вийде. Я, наприклад, перед тим як написати статтю на тему “як створити сайт” проаналізував топ, і побачив що боротьба буде “нешуточна”. Врахуйте, що там ще сео студії просуваються.

 

В результаті було прийняте рішення писати велику статтю. Написав. Вийшло 10 000 знаків без пробілу! Через місяць в топ ще не вийде, та через півроку-рік можна сподіватися.

 

Це як перед битвою із серйозним суперником: якщо у ворога велике військо, то збирай і собі таке (читай пиши велику статтю).

 

Дуже бажано правильно прописати title (назва сторінки). Оскільки він дуже сильно впливає на місце матеріалу у видачі. Тут обов’язково повинен бути присутній пошуковий запит, на який пишемо статтю. Не бажано туди писати більше ніж на 60-65 знаків. Входження ключового слова повинно бути прямим, після нього бажано додати якусь фразу. Наприклад, якщо оптимізовуємо сторінку під просування сайтів, то тайтл потрібно прописати так: “просування сайтів, недорого”. Ключове слово бажано ставити першим. назва сторінки

 

Пишучи в це поле, пам’ятайте, що тайтл видно у видачі пошукових систем, і від того як його скласти залежить кількість тих, хто перейде на ресурс.тайтл

 

Крім тегу Title, важливу роль грає заголовок статті (H1), тут також ключове слово повинне прямо входити + пару слів.

 

Заголовок H1 на кожній сторінці повинен бути один.

 

Текст сторінки. Як я вже сказав, бажано писати більші тексти, хоча б від 2000 знаків без пробілів. А в ідеалі 3000-5000 зн. Пошукові системи таке люблять. Дуже добре, коли ключова фраза буде присутньою в перших реченнях тексту. Наприклад, якщо оптимізовуємо матеріал під “сливи”, то добре коли почнете так: “Сливи — поширені …”.

 

В кінці статті також бажано включити в текст ключове слово чи фразу. В середині матеріалу можна згадати пару разів, але не в прямому входженні, бо пошукові системи сприймуть це за спам.

 

Якщо є можливість, то замінюйте слова синонімами. Наприклад слово “блог”, можна замінити на: сайт, ресурс, проект, творіння, дітище. Це допоможе уникнути фільтрів за переоптимізацію від пошукових систем.

 

Щільність ключового слова можна подивитися у конкурентів з топу.

Писати потрібно цікаво, бо відвідувач як прийшов, так і піде.

 

Обов’язково відділяйте текст абзацами, читачам це подобається. А що подобається читачам, те люблять і пошукові системи.

 

Класно, коли один раз (!) в статті ключове слова буде виділене жирним. Також для кращого сприйняття тексту можна виділити жирним важливі речення чи фрази.

 

Якщо є можливість, то включіть в сторінку тег H2, але він не такий важливий як H1.

 

Обов’язково додайте до тексту картинку. В такому випадку відвідувачі довше залишаться на сторінці. Для картинки слід прописати атрибути alt і title.

 

Адрес сторінки (url) повинен також мати ключове слово. Наприклад, для сторінки про груші, сторінка буде мати назву grushi.html. Це дає можливість отримати певну перевагу над конкурентами.

 

Непогано, коли в тексті є таблиці чи відео. Тоді текст краще читається, на ньому хочеться довше посидіти.

 

Про метатегі. Теги description та keywords були дуже популярними ще пару роківтому. Та вебмайстри почали ними зловживати, і пошукові системи їхній вплив зменшили.

 

Але тег description, я все ж таки рекомендую заповнити. По-перше, Google бере сніппет звідси. Сніппет – це інформація яку показують пошукові системи під заголовком сторінки у видачі.сніпет

Крім того, тег description показується, якщо ділитися сторінкою, наприклад, у соцмережах.

 

Коли написали статтю бажано перевірити помилки (я то часто не роблю бо лінуюсь) і дати вистоятися 1-3 дні. Це щоб виправити за певний час помилки, краще сформулювати речення, щось додати (я то також не роблю).

 

Після цього всього потрібно поставити пару посилань із тексту статті на інші матеріали ресурсу. Але то вже тема окремої статті.

 

Також, із інших постів поставте посилання на новенького. Якщо запит конкурентний, то обійтися без хороших зовнішніх посилань не вийде. З часом потрібно буде пару купити.

 

І насамкінець. Дехто любить для пришвидшення індексації ділитися статтею в соціальних мережах. Та це ризиковано. Хтось може розмістити статтю в себе, і в нього Гугл скоріше проіндексує.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*