Як перемогти у вуличній бійці.

peremogty-u-biiciМи не живемо на дикому заході чи у середні віки, але знати що робити у разі виникнення неприємної ситуації потрібно.

Не можу тут не згадати слова знаменитого Брюса Лі:

”Ваше відношення до життя може бути нормальним, але це не гарантує вам життя без боротьби”.

Так що хоча б раз у житті, але прийняти виклик приходиться. Це не обов’язково має виглядати як “давай вийдем”. Часто буває що п’яний хуліган у громадському транспорті ображає жінку і приходиться за неї заступитися і прийняти бій.

Насамперед мушу торкнутися поширеного міфу що бійку завжди виграє фізично сильніша та підготовлена людина. Частково це є правдою, але є ще одна, надзвичайно важлива сторона протистояння. Це психологічне налаштування перед боєм. Я переконаний, що цей показник навіть до 50 відсотків впливає на результат бою.

Для чого ви думаєте боксери перед зважування дивляться одне одному в очі? Коли Бастер Даглас переміг Майка Тайсона шанси на його перемогу були 1 до 42. Ви думаєте що він переміг тільки за рахунок сили, чи можливо набагато сильніше за суперника хотів перемогти?

Правда в тому, що результат багатьох бійок вирішений ще до його початку. На психологічному рівні суперники визначають ролі: хто буде жертва а хто хижак. Не будьте жертвою!

Бокс на 80% включає ментальне і лише на 20 – фізичне. (Кевін Руні, тренер Майка Тайсона).

На моїй першій роботі зі мною працювала людина яка колись мала свою школу з тайського боксу. Він мені сказав важливу річ про котру я і сам догадувався. Якщо ви праві чи захищаєте своє, то у вас більше сили і ви змагаєтеся сильніше.

Порівняйте два випадки: ви захищаєте вашу дитину яку ображає хуліган, і з вами хоче поговорити хлопець дівчини до якої ви чіплялися будучи напідпитку. Коли ви будете сильніше битися? Отож-бо й воно!

Крім того, грає роль рівень мотивації. Той хто хоче, наприклад, вирубити суперника, має більше шансів перемогти того, хто хоче тільки розбити губу.

Про те що людина за якою правда має більшу силу хулігани знають і намагаються це нівелювати. Тому перед бійкою проводяться наїзди, розборки, “ти мене не уважаєш” і т.д. Не потрібно вступати у всі ці розмови, інакше рівень вашої енергетики падатиме. Просто відійдіть зі словами “мені це не цікаво”.

Варто знати що питаючи “яка година” чи “з якого ти району” гопники визначають ваш психологічний стан, характер та можливість дати відсіч. Тому повторюю, вони вам не рівня і не потрібно нікому щось доводити.

Психологічне налаштування важливе, але не потрібно забувати про фізичну підготовку. Присідайте зі штангою на плечах, підтягуйтеся на перекладині, віджимайтеся від брусів. Постарайтеся почепити в гаражі чи підвалі боксерський мішок і регулярно з ним “працюйте”. Тим більше що коштують вони недорого (гривень 500), у крайньому разі, порівняно з ціною вашого смартфона.

Не забувайте загартовувати кулаки. Для цього не потрібно лупити по цегляній стіні, достатньо віджиматися (стояти) на кулаках. Повірте, із міцністю кулаків буде все в порядку.

Якщо завдяки заняттям зі штангою ви набрали багато м’язів, нехай це не вводить вас в оману. Умілий боксер без особливих проблем вирубить на двадцять кілограм важчого культуриста.

Пару слів про нокаутуючий удар. Мій знайомий що мав свою школу тайського боксу розповів як натренувати такий удар. Оскільки ми не професіонали, то не потрібно розпиляти свої сили на відпрацювання багатьох ударів.

Достатньо зосередитися на відпрацюванні одного хорошого удару. Повторюйте його кожного дня ви за певний час проробите його тисячі разів. З часом ви відробити всі нюанси цього удару і натренуєте його до автоматизму. Як розвинути нокаутуючий удар http://superkarate.ua

Якщо ви не вірите мені, то прислухайтеся до слів Брюса Лі: “Я не боюся людини що знає десять тисяч прийомів, я боюся людини що один прийом тренує десять тисяч разів”.

Є ще одна хороша порада що дозволяє перемогти у бійці: потрібно бити першим. Запам’ятайте: у більшості випадків той хто б’є першим і перемагає. Це не бійка двох школярів, дорослі чоловіки б’ють сильно, і пропустивши удар (чи їх серію) ви навряд чи зможете успішно захищатися. Так що якщо прийняли рішення битися, то бийте першим!майк тайсон

Є ще один спосіб натренувати свої бійцівські вміння. Це візуалізація. Її застосовували Брюс Лі, Мухамед Алі, Рой Джонс. Я думаю ви знаєте які вони були бійці… Коротко про метод. Потрібно лягти чи зручно сісти, розслабитись і уявляти себе у тій чи іншій ситуації. Уявляти що ти справляєшся із цією ситуацією. Так можна навчитися менше переживати в певних ситуаціях. Про візуалізацію більше можна прочитати в інтернеті.

Я колись читав про чоловіка який з гіпсом на зламаній нозі лежав довгі місяці у лікарні. Коли йому зняли гіпс той встав та пішов! Лікарі були в шоці, адже після такого пацієнти довго відновлюються. Виявляється що лежачи в палаті чоловік уявляв як бігає по лісових стежках.

Ради об’єктивності мушу зазначити що спеціаліст з рукопашного бою Сергій Бадюк не рекомендує битися з уявним суперником. Біографи Брюса Лі також згадують що той не міг втекти від свого уявного суперника. Так що вибір робіть самі.

Про відповідальність. Цей абзац найважливіший з усієї статті. Справа в тому, що не треба великої мудрості щоби зламати щелепу супернику чи й навіть його вбити. А що потім? Я знаю не одну і не дві ситуації де після таких розборок людина довгі роки сиділа в тюрмі. Подумайте, чи воно цього вартує.

Мені здається що спокійно відійти від противника не є знаком слабості. Ви просто не хочете його калічити і йдете далі не звертаючи увагу на його образи.

Мій знайомий тайбоксер якого я вже згадував у цій статті дав мені один приклад з реального життя. Вони з друзями поїхали на рибалку в сусіднє село. З ними була його велика та породиста собака. На сільській вулиці зі всіх дворів на них почали гавкати місцеві бобики та жучки. Його собака навіть не повертав голови гордо йдучи вперед. Тільки коли загавкав якийсь великий сільський собака, то пес знайомого трохи повернув голову. Знаєте чому він так себе вів? ВОНИ ЙОМУ НЕ РІВНЯ!

Робіть і ви так, будьте здорові і нікого не калічте. Найкращий бій той, який не відбувся.

 P.S.Багатьох цікавить чи можна тренуватись самому і досягти хороших результатів. На жаль, у більшості випадків ви не зможете стати висококласним бійцем тренуючись самостійно. Хоча б на початках потрібні поради майстра, щоб він поставив удар, показав базову техніку.
Але, є випадки, коли “віра творить чудеса” і можна перемогти не тільки у вуличній бійці. Читайте: http://voindao.ru/ і тут хороші поради http://pikabu.ru

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*