Як перевірити зображення на унікальність.

фотоапаратУ цій статті ми розглянемо як можна перевірити унікальність картинки, та як зробити в разі потреби її унікальною. Якщо ви не знаєте для чого це потрібно, то я поясню.

Справа в тому, що пошукові системи дуже люблять регулярне додавання на сайт унікального тексту та фото.

Отримати унікальні фото можна різними шляхами: сфотографувати своїм фотоапаратом, зробити фото з відеролика, зробити скріншот.

В інтернеті є повно сервісів, на яких можна купити фото, це так звані фотостоки. Ціни там невеликі, можна купити за 1-3 долари. Та тут виникають проблеми. Якщо писати по пару статей в день, то можна розоритися, якщо ваш ресурс ще не приносить достатньо прибутку. Крім того, ці зображення продають по багато разів, отже їх ще хтось може мати. І знову отримуємо неунікальні зображення! А за ті, що продаються тільки один раз, треба заплатити ого-го!

Багато власників сайту з приводу зображень особливо “не паряться”. Вибирають Гугл картинки, і вводять слово пошуку. Потім з усього вибирають кращу картинку і розміщують на своєму сайті. Треба визнати, що пошукові системи так “не наказують” за неунікальні картинки, як за вкрадений текст. Але що ви скажете, якщо власник фотографії попросить зняти фото з вашого сайту, чи попросить заплатити за фото?

Та якщо вже вирішили брати зображення розміщені в мережі, то потрібно їх унікалізувати. Тобто зробити їх неповторними для пошукових систем.

Методів є багато, зараз їх розглянемо.

1.Найпростіше, це в графічному редакторі розвернути зображення дзеркально по горизонталі чи вертикалі. Мушу визнати, що такі маніпуляції Гугл “бачить”. Так це потрібно робити в комплексі.

2.Можна створити колаж із декількох фотографій. Для цього виріжіть об’єкт з кожного фото і вставте на фон іншого.

3.Також можна зробити демотиватор із зображення. Як зробити демотиватор я писав в попередніх постах.

4.Є такі випадки, коли можна повністю змінити колір фотографії, і при цьому зміст не втратиться. Як приклад подивіться як можна змінити колір поїлки для хвилястих папужок. Зліва- те що було скачано в мережі, справа- змінений колір об’єкту. Це просто. Відкриваєте зображення в фотошопі, і вибираєте: зображення — коригування — колірний тон/насиченість. Відкриється діалогове вікно, в якому можна змінювати зображення. Скажу одразу, що тільки цей метод не зробить фото унікальним для пошукових систем, тому потрібно використовувати одразу пару способів.унікальність фото

5.Перед тим як змінювати чуже зображення, думаю буде краще відкрити його на весь екран і зробити його скріншот. В такому випадку можна сподіватися на більшу унікальність. Перевіряв сам по пошуку Google.

6.Обов’язково потрібно прописати теги <alt> и <title> зображення.

Тепер про те, як перевірити унікальність зображення. Для цього майже усі “гуру” рекомендують сервіс http://www.tineye.com/. Він “спеціалізується” на пошуку подібних зображень. Як він працює. Завантажте якесь фото з мережі натиснувши на кнопку вибрати. Це можна зробити як скачавши попередньо фото на свій комп, так і ввівши в поле адресу фотографії в мережі.

Я ввів зображення, і сервіс повідомив, що знайшов в мережі 71 (!) копію цієї картинки. До речі, я її “ради приколу” розвернув по вертикалі і знову перевірив — в результаті копій 0.перевірка фото на унікальність

Щоб не заходити на сервіс кожного дня можна в свій браузер встановити плагін tineye і клацнувши правою кнопкою миші по зображенню перевірити його унікальність.

Тепер про те, який спосіб перевірки унікальності я вважаю кращим. Адже пошукові системи використовують інші алгоритми пошуку зображень ніж цей сервіс, тому і при роботі слід користуватися їхніми засобами.

Для цього йдемо сюди https://www.google.com.ua/imghp?hl=uk&tab=ii , натискаємо на маленьке зображення фотоапарата, і завантажуємо своє фото, або вказуємо адресу в інтернеті де воно розміщується. У порівнянні із сервісом tineye, Гугл шукає в рази краще. Тому перевіряти на унікальність зображення краще ним. Якщо фото буде унікальним, то в результаті пошуку Гугл напише “не знайдено інших розмірів цього зображення”. Що нам і потрібно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*