Я знаю як побороти корупцію в Україні.

поліграфЯк побороти корупцію? Це питання цікавить в першу чергу нас, простих громадян. Ця зараза проїла наскрізь усі (мабуть без винятку) сфери нашого суспільства.

На відміну від крикунів в транспорті та на базарах, я не схильний всі проблеми скидати на владу. Бо повторюю ще раз, корупція стала вже надто масовим явищем. Це підтвердить кожен, хто стикався із нечесним лікарем, суддею, міліціонером, вчителем, чиновником, завідувачем дитсадка, і т.д. То хто має наводити порядок в країні, якщо все (!) наскрізь корумповане.

Так, є вибори, але як бідній бабці відрізнити чесну пику кандидата від нечесного? Коли всі обіцяють золоті гори, а потім як простій людині проконтролювати що там робиться по тих комітетах, тендерах, виділеннях бюджетних грошей, і т.д.

І це триває вже не один десяток років. Змінюються партії, програми, а ми і надалі безнадійно відстаємо від провідних країн у плані добробуту.

Середня зарплата у Швеції 20 000 грн (на наші гроші), у нас 2-3 тис. І це при однакових цінах на товари? Що скажете, і коли ми таке матимемо? Якщо вже торкнулися зарплат, то здається ми вже не на передостанньому, а на останньому місці в Європі. Молдова нас обігнала. Вітаю!

Так що потрібно шукати вихід, щоб ще наше покоління відчуло трошки кращого життя, а не тинялося по заробітках.

Вирішення цієї проблеми я бачу два. Один швидкий і трохи не серйозний, другий незвичний, але єдино реальний.

Перший, це скинути бомбу на Німеччину. Вони потім нас завоюють і буде порядок. Ну це жарт звичайно, але йдемо далі.

А далі буду писати серйозні речі. Повторюю ще раз: я більше не знаю ні одного нормального механізму побороти корупцію у цій країні. Ніякі партії того не зроблять. Чи ви думаєте що вони на членські внески живуть?

Отже потрібно робити щось кардинальне, щоб вивести брехунів «на чисту воду». І виявляється, що вже давно придумано, і не треба винаходити велосипед.

Так так, маю наувазі детектор брехні. Якісні прилади дозволяють визначити чи каже правду «піддослідний» із точністю до 99%. Погодьтесь, цього буде достатньо, щоб відсіяти 99% непорядних людей.

А тепер трошки «утопії».

Приходить особа працевлаштовуватися на посаду директора дитсадка, а її «проганяють» через детектор брехні, ставлячи запитання типу «чи збираєтесь брати хабарі за прийняття дітей в группу садка», «чи брали колись хабарі». Те саме із викладачем в інституту, міліціонером, депутатом, чиновником, простим робітником.

Або кандидат в депутати. Йому можна також задавати досить прості запитання: «чи вкрав у житті більше 1000$»  «чи збираєтесь на новій посаді працювати в першу чергу для себе». І все, не потрібно ніяких передвиборчих програма, теледебатів, мітингів, і т.д. Таким самим чином формувати виборчі списки. Це ж не складно, потрібно що б тільки люди захотіли, бо вони самі так не зроблять.

І такі перевірки повторювати, наприклад, кожного року. Бо навіть порядні люди, що працюють на «хлібних посадах» мають здатність «згіршуватися».

Або нашуміла справа Павличенків. Батька і сина звинувачують у ніби-то вбивстві судді. Захисники кажуть про тиск та підтасовку фактів. Ну скажіть: що заважає перевірити їх та слідчого на детекторі брехні? І дізнатися хто каже правду?

Знаю, що в масштабах країни в такому разі потрібно буде провести гігантську роботу, а ви знаєте інший вихід?

Є така думка, що коли будуть повально використовувати детектор брехні, то «сидітимуть всі», а не тільки чиновники та депутати. Та не обов’язково садити людей, просто не давати роботи на яку вони не підходять за моральними якостями. Нехай йдуть пляшки збирати, нам таких не треба.

Насправді це суперідея, та ніхто то не робить. Це єдиний шлях: або детектор брехні, або ще на десятки років загрузнемо в корупційному болоті. І не факт що навіть наші внуки дочекаються тут хорошого життя. А так, все можна зробити значно, значно швидше.

Чи я не правий?

4 comments

  1. Детектор брехні не подіє на людей які брешуть ціле життя. Тим більше якщо людина вважає свою брехню за правду. Це можливо коли людину виховують що брехати це гріх, погано, тоді вона хвилюється. Можна побороти іншим способом: зробити викривання хабарників прибутковою справою. Коли наприклад особа яка його видала отримає половину від його конфіскованого майна. Є ще китайський спосіб, та у нас він напевне неможливий. Для нас більше підійде сінгапурський, тобто тілесні покарання десь в центрі міста.

  2. Так Ігор, я вже десь писав, що можна створити організацію, прибуток якої складав би від відсотка задокументованих зловживань та хабарів. Хорошого відсотка.

  3. Проблема такого тесту на детекторі брехні – ніхто його не пройде, так як практично всі хоча б раз у житті давали або брали хабар. Щоб вирішити проблему думаю спочатку треба провести масштабну корупційну амністію, а потім ввести жорстку відповідальність за хабарі в міліції, прокуратурі і суддівській справі. Жорстка відповідальність – смертна кара. Плюс треба зняти відповідальність з того хто дає взятку, щоб не було такого що обидві сторони були зацікавлені в збережені “таємниці”. Якось так..

    • Можна перевіряти, чи вкрав у житті більше за певну суму грошей.
      І раз в рік перепровіряти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*