Як покращити поведінкові показники сайту.

годинникЧаси романтизму для вебмайстрів пройшли на завжди. Це колись можна було взяти більш-менш унікальний текст, прогнати по базі каталогів, дістати пару посилань і не забувати збирати гроші. Тепер ситуація ускладнилася, пошукові системи стали розумнішими.

Інженери Гугла чи Яндекса про хитрощі вебмайстрів також знають і намагаються їх мінімізувати. Для цього ввели такий фактор ранжування сайтів як поведінкові. До них відносять багато параметрів: час проведений відвідувачами на сайті, кількість переглянутих сторінок, показник відказу та ін.

Важко сказати яка конкретно кількість переглядів чи час на сайті є хорошим, оскільки є різні типи ресурсів. Погодьтесь, для інтернет магазину оптимальна величина переглядів буде відрізнятися від, наприклад, блогу. Але узагальнено можна сказати що добре коли переглядів на відвідувача більше трьох, кількість часу проведена відвідувачем більше трьох хвилин, показник відказів-менше 60 відсотків. У цій статті ми розглянемо як покращити поведінкові показники сайту.

Проста навігація. Коли сайт має заплутану структуру, незрозумілу навігацію — це негативно впливає на бажання відвідувача продовжувати ще щось шукати на сайті. Щоби цього не було зробіть меню на видному місці, на сайті не повинно бути сторінок більше ніж третього ступеня вкладеності. Не забувайте що з усіх сторінок за один клік можна було потрапити на головну сторінку.

Цікавий контент. Це, напевне, найголовніший параметр. Відвідувачі заходять на наш ресурс не дивитися рекламу, а за якісною інформацією. Бажано щоби сайт постійно оновлювався, адже постійні відвідувачі повинні постійно знаходити щось нове. Дуже бажано щоби текст був якісним та унікальним.

Хороший дизайн. Коли у сайту поганий дизайн, кольори “ріжуть” очі, ресурс на типовому шаблоні — все це свідчить проти вашого сайту. Щоби всьог7о цього не сталося знайдіть хорошого дизайнера, зробіть самі чи переробіть безкоштовний шаблон.

Наявність відеороликів на сайті. Для збільшення часу перебування відвідувачів треба всіма можливими способами затримати його на сайті. Дуже часто допомагає такий прийом як розміщення цікавих роликів з youtube на сайті. В мене був випадок коли я купив багато посилань на певну сторінку і вона піднялася у видачі на третє місце в Яндексі та Гуглі. Але на ній було мало тексту і відвідувачі швидко знайшовши потрібну інформацію залишали сторінку. Напевне через це пошукові системи опустили мій сайт у видачі на 5-6 місце. Більше купувати посилань я не хотів, тим більше що постійно так дурити пошуковиків не вдасться. Тоді я просто розмістив на сторінці відео на якому сенегальський папуга їздить на маленькому велосипеді. Люди дивилися цікавий ролик, час перегляду сторінки збільшився і пошукові системи це запримітили. Відповідно сайт знову піднявся у видачі.

Коректне відображення у популярних браузерах. Деякі сайти неправильно відображаються у деяких браузерах, наприклад в internet explorer. Тому якщо ви серйозно займаєтеся просуванням та розробкою сайтів, то встановіть на комп’ютер усі популярні браузери.

Відсутність агресивної реклами. Погано коли сайт повністю завішаний рекламою, в тому числі всілякими попандерами. Згадайте свою реакцію на такі сайти.

Наявність цільових відвідувачів. Якщо на ресурс потрапляють випадкові відвідувачі що не шукають інформація яка знаходиться на сайті, то швидко покидають його.

Оптимальна величина тексту. Статті повинні мати оптимальну довжину, бути розбиті на абзаци, виділені важливі фрази жирним шрифтом. Надто короткий текст має мало інформації і її довго не читатимуть, сильно велика статтю мало хто дочитає до кінця. Жорстких рамок не має, але я пишу статті довжиною 3000-5000 знаків.

Всі посилання на інші сайти повинні відкриватися у нових вікнах. Дуже часто вебмайстри забувають що через посилання на інший ресурс ви швидко витрачаєте відвідувача. Без посилань на інші хороші ресурси не обійтися (пошукові системи це люблять), тому робіть щоби такі посилання відкривалися в іншій вкладці.

Наявність версії сайту для мобільних пристроїв. Тепер все більше користувачів заходять в інтернет із мобільних пристроїв: планшетів, смартфонів. Екран там менший ніж в класичних ПК. Зробіть так, щоб і їм було зручно читати ваш ресурс. Інакше вони можуть його швидко покинути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*