Як поставити лічильник на сайт

У цій статті ми поговоримо про те, як поставити лічильник на сайт і ним користуватися.

Якщо ви вирішили створити сайт, то обов’язково слід поставити на кожну сторінку лічильник відвідуваності. Без цього ви не зможете моніторити стан та розвиток свого сайту.

Для того, щоби дізнатись основні показники свого ресурсу, є можливість поставити лічильники багатьох сервісів. Та насправді, тих що заслуговують уваги є небагато: Liveinternet, Hotlog, Spylog. Всі вони є безкоштовні та досить точні.

До сервісів, які надають безкоштовні лічильники, я спеціально не включав системи аналітики від Гугл та Яндекс. Про це колись буде окрема розмова. Серед трьох названих сервісів я рекомендую зупинити свій вибір на Liveinternet. Він дуже зручний та надійний. Його наявність на сторінках сайту часто є вимогою багатьох рекламодавців чи редакторів різноманітних рейтингів.

Щоб отримати лічильник Liveinternet, потрібно зайти сюди http://www.liveinternet.ru/add. В результаті відкриється вікно в яке потрібно внести дані.

вставити лічильник на сайт

 

Тут все досить просто, якщо виникатимуть питання, то достатньо натиснути на значок знаку питання біля кожного поля.

Після того, як заповнили вся дані, натискаємо кнопку “далі”. У діалоговому вікні, якщо все вірно, натисніть “зареєструвати” і “отримати код лічильника”. В результаті вас “закине” на сторінку, на якій можна вибрати як вигляд лічильника, так і його колір. Щоб вибрати колір, клацніть прямо на картинку лічильника. Колір вибирайте такий, щоб лічильник гармоніював із дизайном сайту.

 лічильник на сайт

Дехто вибирає лічильники на яких показуються кількість переглядів та відвідувачів, інші беруть ті, на яких нічого не написано. Таким чином ховають від сторонніх статистику сайту.

У кінці сторінки ще раз натисніть на “отримати код лічильника”. Вам система надасть код, який потрібно вставити на кожній сторінці між тегами <body> і </body>. Все, тепер ви зможете моніторити важливі показники сайту.

Для цього на сторінці знайдіть зображення лічильника та натисніть на нього. Після цього натисніть на посилання яке веде на статистику вашого ресурсу. Якщо дані запаролені, то потрібне ввести код доступу.

 lichylnyk3

Коли все зробити правильно, то відкриється вікно зі статистикою сайту. Тепер розглянемо всі важливі показники.

 lichylnyk4

Відвідуваність — якщо натиснути на це посилання, то матимемо статистику відвідуваності. Зокрема, можна побачити такі дуже важливі показники як кількість відвідувачів на день, кількість переглядів. Можна подивитись статистику як по днях, так і по тижнях чи місяцях. Крім того, тут доступна статистика по середній кількості переглядів на відвідувача та середній час перебування читачів ресурсу.

Буде дуже добре, коли останні два показники будуть більшими за 3. Це позитивно впливає на відношення до ресурсу як людей, так і пошукових систем. Щоб збільшити ці показники, потрібно заточувати сторінку під конкретний запит та писати цікаво. По-можливості вставляйте у статті відео.

Якщо прокрутити вікно вниз, то можна побачити графіки відвідування. Вони наочно показують в якому стані знаходиться ваше творіння: розвивається чи занепадає. графік

 

Переглядів на відвідувачів – дуже важливий показник. Він показує, який відсоток відвідувачів подивився тільки одну сторінку, який дві, і т.д. Як ви розумієте (Гугл також), якщо якісний ресурс, то читачі відвідають не тільки сторінку на яку зайшли, але й інші. Намагайтеся, щоб кількість одинично переглянутих сторінок був меншим 60 відсотків. В крайньому разі, на більшості ресурсів гірші показники. Не ставте спливаючих pop-up вікон, бо показник відказу збільшиться.

Тривалість сесії — показує відсоток відвідувачів які пробули на ресурсі певний час. Тут також все просто: чим більше відвідувачів довго перебувають на ресурсі, тим краще. Дуже погано, коли відсоток відказів (тривалість сесії менше 30 секунд) дуже великий. Пошукові системи це запримітять і опустять дану сторінку у видачі.

Точки входу — показує сторінки, через які найчастіше відвідувачі потрапляють на ваш ресурс. На перший погляд це не дуже важливий показник. Та це шанс уважніше подивитися на найбільш відвідувані сторінки. Може там краще розмістити рекламні блоки? А можливо, навпаки, забрати зайву рекламу, і таким чином зменшити показник відказів? А можливо потрібно переписати текст?

Точки виходу — це сторінки, з яких читачі найчастіше залишають ресурс. Це також корисні дані. Якщо сторінка “N”, наприклад, на четвертому місці за точками входу, а за точками виходу перша, то це привід задуматися. Треба задати собі запитання: чому більшість відвідувачів після цієї сторінки залишають мій ресурс?

Переходи зі сторінок — дає змогу побачити із яких сторінок найчастіше заходять відвідувачі. Також можна побачити сторінки в соціальних в мережах, на яких стоять всілякі “лайки” на сайт. Це дуже приємно, адже це не куплені посилання, а природні. Також, зверніть тут увагу на відсоток тих, хто приходить із закладок.

Думаю, що ви розумієте, що коли багато людей додають в закладки, значить ресурс цікавий. Повірте, пошукові системи це також візьмуть на замітку. В мене цей сайт на самих початках мав дуже малу відвідуваність (було мало матеріалу та посилань), зате Google досить високо в пошуку ставив мої сторінки. Я думаю, це саме через те, що багато людей додавало сайт в закладки. Правда, тут є одне але. Знаючі люди стверджують, що саме відвідувачі з пошуку, а не закладок, найкраще клікають на контекстну рекламу.

З каталогів та рейтингів — майже непотрібний показник, оскільки навіть із каталогів Яндекса та Дмоз багато відвідувачів не приходить.

Соціальні мережі — один з моїх улюблених показників. Адже саме тут можна побачити чи цікавий ваш ресурс для звичайних читачів. Якщо так, то вони радо ділитимуться посиланнями на певний матеріал зі своїми друзями.

З пошукових систем — показує з яких пошукових систем найчастіше заходять відвідувачі.

По пошукових фразах — можна взнати пошукові фрази, по яких відвідувачі потрапили на сайт. Натисніть на якусь фразу, і побачите з яких пошукових систем потрапили читачі на ресурс.

Позиції в Яндексі — показує через які пошукові запити приходять відвідувачі з цієї пошукової системи, а також місце фраз у видачі.

Позиції в Гугл — те саме, тільки для Google.

Переходи на сайти — тут можна подивитися яким ресурсам ви найчастіше “постачаєте” відвідувачів. Якщо я не помиляюся, то тут враховуються і переходи по посиланнях в контекстній рекламі.

Демографія — сервіс показує відсоток відвідувачів певної вікової категорії та кількість чоловіків та жінок. Якщо ви подумали, що це не потрібний показник, то дарма. Коли будете продавати якийсь інформаційний продукт — зрозумієте.

Країни — відсоток відвідувачів з конкретної країни світу.

Браузери — показує які браузери встановлені у ваших відвідувачів.

ОС — можна подивитись, які операційні системи встановлені в читачів сайту.

Останні два показники будуть корисними не тільки веб-дизайнерам, але й нам. Просто для цікавості взнати популярність того чи іншого браузера чи операційної системи.

Зміна опису — є можливість змінити описання сайту, запароленість статистики. До речі, якщо у цій вкладці, напроти поля статистика натиснути “встановлення доступу до звітів”, то можна відкрити всі чи деякі поля статистики для будь-кого з відвідувачів. Це буде потрібно, якщо ви захочете щоб потенційні рекламодавці бачили статистику ресурсу (дозовано).

Ну ось і все про встановлення та використання лічильників відвідуваності Liveinternet.

2 коментарі

  1. Якщо ставите лічильник, то не забудьте прибрати посилання на їх каталог (навіть не закривати, а просто забрати). У більшості випадків він всеодно буде працювати повноцінно.

  2. Повністю згідний. Інакше звідки ці всі сервіси статистики такі значення ТІЦ та PR мають?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*