Як потрапити в Яндекс та Дмоз каталоги.

каталог Яндекса та ДмозТі хто займається просуванням сайтів знають, що дуже добре для їхніх ресурсів, коли ті потрапляють в каталог Яндекса та Гугла.

В нас існують безліч каталогів сайтів, та не всі вони авторитетні. Одні “живуть” довше, інші — менше. Але найбільш важливі для нас два: каталог Яндекса та Дмоз каталог (каталог Гугла). Далеко не кожен ресурс може туди потрапити, та тих, кого туди прийняли, з великою долею ймовірністю можна назвати якісними.

Щоб потрапити в ці каталоги, ваш сайт повинен мати унікальну та цікаву інформацію. А також більш- менш нормальний дизайн. Також має бути достатня кількість сторінок (хоча б 100). Повинна бути достатня кількість коментарів, це показує що ресурс “живий”, він розвивається, і людям на ньому цікаво.

Перед подачею заявки перевірте чи на вашому “дітищі” не забагато реклами, або розміщені якісь порнобанери чи тізери з “настя каменских показала все”.

Потрапити в каталог Яндекса все ж таки престижніше, хоча й Дмоз вважається найавторитетнішим світовим каталогом. Справа в тому, що після потрапляння в каталог Яндекса такий показник як ТІЦ ресурсу починає “рости” в рази швидше ніж у тих, які там не представлені. Хоча й показник ТІЦ напряму не впливає на місце сайтів у видачі пошукової системи Яндекс, але він дуже важливий для тих хто продає посилання зі свого сайту. При високому ТІЦ на біржах посилань можна заробити в рази більше ніж з маленьким.

Серед відмінностей можна назвати також повністю безкоштовне прийняття сайту в каталог Дмоз; та платне чи безплатне у Яндекса.

Теоретично в каталог Яндекса можна потрапити безкоштовно (тисніть тут ), та насправді це майже неможливо. Адже за платне потрапляння треба заплатити кругленьку суму, а гроші всі люблять.

У мене є сайт про хвилястих папуг. Я подав заявку на безкоштовне прийняття в український розділ, категорія “папуги”. Україномовних ресурсів там немає взагалі, а мій має красивий дизайн, відвідуваність 1300-1400, є підписка (1500 підписників). І знаєте що? Не приймають. І це при тому, що на запит “хвилясті папуги” пошукова система Яндекс три перші результати віддає моєму сайтові (було навіть шість). Тобто конкуренції ніякої, і все одно не приймають.

Якщо ж у вас нормальний ресурс, і ви готові заплатити гроші (близько трьох тисяч гривень), то шанси потрапити в цей каталог зростають в рази. Хочу також зазначити, що поданий на безкоштовній основі ресурс модератори можуть розглядати до трьох місяців, а на платній основі — до трьох днів.

Якщо вашу заявку відхилили, то гроші платити не потрібно.

Хоча й Дмоз каталог приймає до себе абсолютно безкоштовно, але потрапити туди також проблемно. Особливо, в україномовний розділ. Там багато вакансій редакторів незаповнені, тому вашу заявку не буде кому розглянути.

Подати заявку на прийом сайту в Дмоз неважко: зайдіть в підходящий розділ, і в верху справа натисніть “додати Url”. Якщо довго не приймають, а ресурс хороший, то можна внизу сторінки знайти контакти редактора розділу, і написати йому листа. Навіть коли пише що “розділ потребує редактора” – все одно пишіть. В останній версії каталога то такий глюк, та насправді редактор може бути.

Іноді на форумах не рекомендують писати редактору (не дразнити), та я зі свого досвіду кажу: напишіть. Це може допомогти. Але це як у снайпера- тільки одна заявка. Треба дуже добре підготувати ресурс. Якщо будете набридати, то взагалі забанять і ніхто не буде з вами говорити.

Ще, як варіант, можна порекомендувати спробувати самому стати редактором Дмоз каталога. Але бажано добре розбиратися в тематики розділу, бажано мати свої сайти. Та пам’ятайте, що безконтрольно ніхто не дозволить вам будучи редактором додавати свої сайти. Так що дивіться.

Як і у випадку з Яндекс каталогом, потрапляння в Дмоз, сприятиме більшій довірі Гугла до цього ресурсу.

Чекати відвідувачів із самих каталогів Яндекса та Гула не варто, вони мало відвідувані із них рідко прийде пара чоловік в день.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*