Як роблять…

як роблятьВипадково наткнувся в популярному відеохостингу на відео про те як роблять сірники. І як часто буває, подивився ще не один ролик.

Потім подумав: а чому не поділитись знайденим із читачами, тим більше що там цікаві речі.

Знаю, що можна і самому знайти ці відео, але це все час, а тут готова підбірка, та ще й безкоштовно 🙂

1.Як роблять сірники.

Спочатку із стовбура дерева знімається кора, потім вона розпилюється, поганий матеріал бракують. Далі стовбури «розмотують» на тонкий шпон, який потім нарізується для отримання сірників. Потім це все діло просочують реактивами (не колупайтеся сірниками в зубах) і сушать. Далі їх на спеціальній лінії вмокають в спеціальну суміш на основі бертолітової солі. В кінці сірники пакують в сірникові коробки.

2.Як роблять дзеркало.

Спеціальна лінія нарізане до потрібного розміру скло спочатку промиває, а потім полірує видаляючи всілякі жири та залишки інших забруднень.

Потім наносять шар рідкого олова, на яке вже лягає шар срібла. Далі для захисту наносять шар міді та фарби. В кінці сушать, та промивають.

3.Як роблять пиво.

Для виготовлення пива потрібна вода, солод, хміль. Воду спеціально очищують, згодом додають солод, потім слід дочекатися поки сусло не забродить, далі воно підлягає обробці та фільтрації. Дегустатори постійно перевіряють якість сусла.

Потім додають хміль у формі гранул. Процес бродіння регулюється оператором.

Із додаванням дріжджів починається ферментація. Постійно підтримується потрібна температура. Через 3 тижні пиво майже готове.

4.Як роблять гроші (монети).

Срібло та інші метали кидають в піч котра підтримує температуру 1150 градусів тепла. Потім із розплавленого сплаву виплавляють бруски товщиною 4 см. Потім спеціальний прес розплющує брусок силою у 80 тон. Цю процедуру повторюють до 12 разів, після кожного разу смужка металу стає все більш тонкою та рівною. Аж поки не стане рівною товщині монети. Потім висікальний прес вирізує заготовки монет. Далі заготовки полірують та пресують.

5.Як роблять дороги в Голландії.

Тут, на відміну від наших реалій, все набагато швидше та краще. Працівники завантажують бруківку в машину, а вона вже її кладе на дорогу.
Це треба бачити!

6.Як роблять жувальну гумку.

Виготовляють масу із пластика та гуми. Жувальну основу поміщають в міксер, додають барвники та ароматизатори. Глюкозний сироп дають для отримання солодкого смаку. На протязі 20 хвилин все це перемішують. Потім пресом для видавлювання придають гумці потрібну форму.

7.Як роблять китайські планшети.

Раджу подивитись як збирають китайські планшети. Перше враження: кустарно якось виглядає. Але якщо подумати: це ж ручна робота, тим більше за таку ціну…

8.Як роблять автобуси.

Каркас роблять із стальних заготовок які поміщають під прес. Корпус автобуса збирають на спеціальному станку для збірки. За допомогою спеціального зонда перевіряють якість виготовленої роботи.

Готовий дах, підлогу та панелі з’єднують методом зварювання. На конвеєрі ставлять пристрої для відкривання дверей, системи кондиціонерів, крісла, радіатори двигунів, і сам двигун.

9.Як роблять джинси.

Джинси виготовляють із дуже грубою бавовняно-паперової тканини, її розрізають. Далі все це зшивають ниткою із 100% бавовни. Потім вишивають всілякі надписи та пришивають кишені та чіпляють ґудзики.

10.Як роблять флешки та карти пам’яті.

Тут не буду нічого писати, це треба побачити самому:

11.Як роблять ювелірні кільця.

Спочатку майстер робить заготовку потрібної форми. Ця заготовка із спеціальної пластмаси повинна бути точною копією виробу із золота який хочемо отримати. Далі заготовка заливається гіпсом, із якого отримуємо форму. Після цього в неї заливають золото, шліфують його, прикріпляють дорогоцінні камені і наш перстень готовий.

12.Як роблять запальнички Zippo.

Прес із латунної смужки витискає заготовки для корпусу майбутньої запальнички. Далі оператори складають заготовки. Потім корпус нікелюють та хромують. Для виготовлення внутрішньої касети використовується штампована стальна заготовка. Після цього встановлюють тримач кременя, гніт, повсть.

13.Як роблять бронежилети.

У виробництві використовуються спеціальні міцні, але легкі тканини: кеврал, Спектра, Деніма, арамітс, артекс.Кожен шар виконує свою функцію.

3 comments

  1. Круто з бруківкою придумано) Були б гроші – собі таку машину прикупити і буде ще один бізнес =)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*