Як скласти семантичне ядро

Як скласти семантичне ядро

семантикаМожливо я б і не писав статтю на цю тематику, адже практично автор кожного сеоблогу хоче повчити кожного як складати семантичне ядро.

Та виявляється що дехто плутається. Та що там казати, я сам вже рік як мав сайт, і не знав що таке це семантичне ядро.

Тому не буду вас заплутувати і поясню максимально просто: семантичне ядро – це список тем на які ви будете писати статті.

Тепер для чого їх складати.

Хоч в інтернеті користувачі кожного дня задають мільйони пошукових запитів, та виявляється що велика їх частина повторюється.

Тому щоб отримати максимум відвідувачів, слід дізнатись всі популярні фрази які відносяться до вашої тематики. І для кожної із цих фраз потрібно написати велику оптимізовану статтю.

 Якщо ж писати не під пошукові фрази, а просто так, то буде важко набрати велику відвідуваність.

Я часто люблю повторювати, що написання статей під пошукові фрази нагадує роботу снайпера: мінімум пострілів і максимум результату. А пишучи «просто так» ви стріляєте з гармати по горобцях.

У цій статті не буду торкатися питання оптимізації статті під пошукові фрази, я покажу як знайти ці пошукові фрази. Тобто скласти семантичне ядро.

Способів скласти семантичне ядро є багато, так що в будь-якому всі я тут не опишу. Покажу найпопулярніші і які сам застосовую.

1. Якщо ви створюєте сайт  більше під Росію (російська мова) то зайдіть сюди http://wordstat.yandex.ru/ і вводіть в поле фрази які наближені до тематики вашого ресурсу. Наприклад, для сайтів про папуг такими словами будуть:

«хвилясті папуги», «папуги корм», «папуги догляд», і т.д.

В результаті Яндекс видасть вам інші фрази, якими цікавляться користувачі.семантичне ядро

Всіх їх разом із кількістю показів в місяць перенесіть в текстовий редактор.

Ще одне, вказуючи просто фразу хвилясті папуги – Яндекс видасть вам скільки її шукали, але й разом з іншими фразами які містять це слово. Якщо ж ви хочете знати скільки людей шукало саме дану фразу, то потрібно давати запит у даному сервісі ось так: “!хвилясті !папуги”. Саме так, в лапках і з знаком оклику перед кожним словом.

Нас цікавлять пошукові фрази які шукають у точній формі не менше 100 в місяць. Я так роблю, ви ж дивіться. Бо на непопулярні пошукові фрази іноді невигідно писати статтю.

2. Подібний інструмент для добору ключових слів є і в компанії Google https://adwords.google.com

Тут також слід вказати територію та мову пошуку.

3.Також можна використати спеціальні програми для збору ключових слів.  Найвідомішою є key collector. Програма коштує 50 $ США, але вона вартує цих коштів. Особисто я собі її купив.

В програми багато можливостей та функцій, одне їх тільки перерахування займе цілу статтю. Тому я дам посилання на офіційну інструкцію http://www.key-collector.ru/manual_index.php

Також хороші статті:

http://www.workformation.ru/ http://max1net.com/ http://propozitiv.ru/

Для тих, хто не має на дану програму грошей є безкоштовний аналог якого більшості починаючих оптимізаторів вистачить «з головою». Скачати можна тут http://seom.info/

4.Можна також при підборі ключових слів «підглядати за конкурентами».

Я ж покажу на прикладі свого сайту.

Йдемо сюди http://www.cy-pr.com/analysis/null

І вводимо адрес сайту-конкурента. В результаті побачимо список пошукових фраз по яких приходять на той чи інший ресурс. Правда даний сервіс скоріше всього не покаже ключових слів мало відвідуваного сайту. Треба дивитись.

скласти семантичне ядро

І як у попередніх випадках – переписуєте знайдені ключові фрази собі в блокнот.

5.Можна скористатись ось таким сервісом https://www.megaindex.ru/

Введіть сюди адресу сайту який збираєтесь дослідити. Такий «прийом» може не пройти із мало відвідуваними ресурсами.

6.Можна подивитись відкриту статистику лічильника Liveinternet. Для цього клацаєте на зображення лічильника і дивитесь по яких фразах приходять на цей ресурс відвідувачі (якщо не закрита статистика для сторонніх).

Можна також піти ось сюди http://www.liveinternet.ru/rating/ , вибрати країну яка вас цікавить, рубрику і в ній дивитись на статистику. Закрита статистика сайту буде трошки затемнена. Майже всі закривають фрази за якими приходять відвідувачі, але треба шукати. Може повезти і ви побачите фрази сайта-конкурента.

7.Підбір семантичного ядра за допомогою сервісу http://webeffector.ru/ .

Створюєте нову кампанію, додаєте адрес сайту (можна конкурента) і диветесь за якими фразами приходять користувачі на його ресурс. Всі «цікаві фрази» копіюєте і переносите в блокнот. семантичне ядро

8.За допомогою програми Словодер. Вказуєте початок фрази і програма видасть вам все що шукали користувачі із цією фразою. Скачати програму Словодер можна тут http://seo-ng.net/

Вона безкоштовна.

Із усіх вказаних способів мені найбільше підходять 1, 2, 3, 6 і 7.

Важливе зауваження. На початках слід писати статті під низькочастотні ключові слова, а не високочастотні. Перші шукає менша кількість людей, ВС – набагато більша. Але там і конкуренція більша.

Щоб не ускладнювати, запам’ятайте: спочатку (перших півроку-рік) пишете статті під пошукові фрази які складаються із 3-4 слів. Наприклад, добре на початках писати статті під фрази «як самому зробити йогурт» а не «йогурти».

Пам’ятайте, що ТОП із високочастотними словами може не змінюватись РОКАМИ. Там просунутись майже нереально, особливо за такими комерційними фразами типу «ноутбуки» чи «пластикові вікна».

Не забувайте кожну фразу під яку будете писати статтю перевіряти на популярність. Можна за допомогою сервісів 1 і 2, вказаних у цій статті. Якщо її точну форму шукають менше 50-100 разів в місяць  – не варто писати статтю.

Ось так.
Якщо залишились запитання – задайте в коментарях.

2 коментарі

  1. Добрый день, Павел! Хороший обзорный пост у Вас получился – выбирай любой способ для создания семантического ядра. Могу добавить, что неплохое ядро также получается в другом seo-агрегаторе – SeoPult
    Отдельное спасибо за упоминание моей статьи в этом посте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*