Як створити сайт

Як створити сайт безкоштовно?

зробимо сайт недорогоЦе питання задають собі багато користувачів інтернету. Причини бажання створити свій сайт можуть бути різними. Одні мають якесь хобі (вишивання, спорт, риболовля) і хочуть ділитися своїми знаннями з іншими користувачами інтернету та збирати зацікавлену аудиторію. Хтось бажає створити свій сайт для заробітку на ньому. Ще комусь потрібно створити невеличкий сайт-візитку для власного підприємства. Хтось просто заводить блог щоб ділитися своїми думками з іншими.

Для більшості людей всі ці мрії так і залишаться мріями. Для тих же хто звик діяти я бачу два виходи: замовити створення сайту в сео студії або зробити самому. У першому випадку ваш ресурс розроблять професіонали за гроші (часом немалі), в іншому разі прийдеться робити самому. Багатьох це зупиняє, а дарма. Виявляється, що створити свій сайт не так важко, як здається на перший погляд. Не вірите? Подивіться скільки сайтів та блогів є в мережі. Навіть школярі “клєпають” сайти пачками, а ви ще сумніваєтесь.

Трохи поясню. Створити сайт не є особливо важко, набагато складніше розкрутити його в пошукових системах та постійно наповнювати якісною інформацією.

Все, почали.

Потрібно визначитися з ідеєю (тематикою) сайту.

як створити свій сайт

Згадайте всі свої вміння, хобі, спеціальності. Виберіть те, що вам подобається найбільше, про що ви постійно читаєте літературу і чим займаєтеся у вільний час. Ось на таку тему і потрібно робити сайт чи блог. Інакше буде дуже важко постійно наповнювати ресурс цікавою інформацією та його розвивати. Правда тут є один нюанс. Якщо ви вирішили створити сайт виключно для заробітку, то йдемо сюди і вводимо декілька ключових слів на які збираємося робити сайт. Там буде показана середня ціна кліку по рекламному оголошенню цієї тематики. Якщо ціна кліка менше 0.3$ то тематика не комерційна, і на ній буде важче заробити. Але не все так погано. З часом можна буде створити свій інформаційний продукт і продавати його, чи повісити якусь партнерку.

Моя думка: перший сайт робити на тут тематику, до чого “душа лежить”. А вже наступні можна створювати дивлячись на величину кліку.

Вибираємо (створюємо) шаблон сайту.

Шаблон сайту, це його дизайн, те що ми бачимо коли заходимо на будь-який ресурс. Статті на кожній сторінці змінюються, а дизайн залишається. Від його якості та краси часто буде залежати чи затримаються відвідувачі на ньому. Тому до цього питання віднесіться серйозно. Правда, з часом, дизайн можна змінити, але краще все робити правильно одразу.

Як зробити дизайн сайту? Можна замовити в студіях що займаються створенням сайтів. Якщо у вас є кошти, то можна цим скористатися. Можна замовити у фрілансерів, на спеціальних біржах, і вам зроблять дизайн дешевше. Наприклад можна замовити будь-які роботи тут .

А можна, особливо для першого проекту обійтися своїми силами. В інтернеті є повно безкоштовних шаблонів для сайтів, і завжди можна вибрати щось хороше. Але для початку слід визначитися чи будемо робити сайт з простих HTML сторінок, чи на “двіжку”. Досвідченим вебмайстрам можливо моя порада здасться неправильною, та я рекомендую перший сайт робити на простому HTML. Це для новеньких буде простіше.

Тому робимо так. Скачайте візуальний редактор в якому будемо працювати. Найкраще це Adobe Dreamweaver. Також потрібно буде завантажити інструкцію до нього і трохи освоїти редактор. Далі потрібно завантажити готовий безкоштовний шаблон і переробити його у Adobe Dreamweaver.

Для того щоб вибрати шаблон наберіть в Гуглі фразу “html templates free” і добре “порийтеся” у результатах видачі. Не може такого бути щоби пару шаблончиків ви собі не вибрали. Пам’ятайте, що картинки, надписи та текст без проблем змінюється у тому Adobe Dreamweaver. Так що не панікуйте.

Якщо будете робити сайт на “двіжку”, наприклад WordPress, то тоді слід вибирати теми створені для нього. В такому разі в Гуглі набирайте “wordpress themes free”.

Пишемо пару статей для сайту.

Щоб опублікувати сайт в мережі потрібно щоби на ньому було хоча б 10-15 статей. Потім матеріал потрібно буде додавати, а це для старту.

Вибираємо доменне ім’я для свого ресурсу.

Доменне ім’я — це наприклад в адресі сайту виділена частина www.papuga.in.ua. До цього етапу роботи віднесіться уважно, бо це як ім’я людини. Змінити можна, але з великим проблемами (можуть серйозно понизитися позиції).

створення сайтівІм’я потрібно не тільки вибрати, але й зареєструвати в мережі. Існують в інтернеті компанії що мають право реєструвати доменні імена. Щоб їх знайти, набираємо в Гуглі “реєстрація доменів”. Заходимо на сайти, дивимося яка оплата за послугу. Далі, слід у перевірити чи ще ніхто не зайняв те що ви придумали. Якщо вільно, то перерахуйте гроші компанії-реєстратору і станете власником доменного імені.

Тепер про те, як вибрати доменне ім’я для сайту. Тут є декілька правил:

-чим коротше, тим краще;

-повинно бути близьким до тематики сайту;

-бажано щоби доменна зона була ua (якщо ви власник торгової марки), ru, com, net. Тобто другого рівня а не третього: org.ua, in.ua, biz,ua і подібне.

Вибір хостингу.

Доменне ім’я вибрали, і наш сайт має назву по якій його знайдуть в інтернеті. Тепер слід розмістити його в мережі, щоби він був доступним кожному користувачу 24 години на добу. Розміщують сайти на хостингах. Є платні та бесплатні. Як не дивно, я не раджу вам мати справу із безплатними хостингами типу ukoz.ru чи narod.ru . Виберіть нормального, надійного хостера, і працюйте. Наприклад webhost1.ru. Тут можна самому вибрати тарифний план. Якщо у вас на початку не відвідувані невеликі сайти, то вибирайте найдешевший тариф. В разі потреби завжди можна оплатити “кращу комплектацію”.

Створення семантичного ядра.

семантичне ядроВиявляється, щоби ваш сайт мав хорошу відвідуваність, писати статті потрібно не про що в голову прийде, а на кожне ключове слово. Зараз поясню. Хоча шукають інформацію в інтернеті зовсім різні люди, з різноманітними статтями, та багато запитів повторюються досить часто. Наприклад, точну фразу “волнистые попугаи” шукають щомісяця 13251 користувачів тільки в Яндексі, а фразу “создание сайтов” 25958 разів в Яндексі. А ще є пошукова система Гугл.

Тому потрібно підібрати чим більше таких слів та фраз близьких до тематики вашого сайту, і на кожну написати статтю. Підібрані фрази називаються семантичним ядром.

Як підібрати семантичне ядро. Можна це зробити це тут.

А можна взяти платну програму key collector або її безкоштовний аналог програму “Словоеб”. Тут ми не будемо розглядати як ними користуватися, для цього я підготую окрему статтю.

Тим, кого налякала фраза “семантичне ядро” скажу, що можна на початках писати про те, що вам хочеться. Нічого страшного в цьому не буде. Просто я одразу пояснюю як підняти відвідуваність ресурсу.

Написання статей.

написання текстівНа початках писати статтю для сайту буде дуже важко, думки не лізуть в голову. Та якщо не відступати, то при регулярній практиці слово ніби “ллються самі”, ніби хтось їх диктує. Копірайтери підтвердять що це так. Так що, щоб писати класно-пишіть часто та регулярно. Важко все що без звички.

Як часто писати статті і яких розмірів? Намагайтеся не писати короткі статті (до 1500 знаків без пробілів), а “видавати на гора” об’ємні статті, які повністю розкривають те чи інше питання. Це, приблизно від 3000 і до 5-7 тисяч знаків без пробілу. Писати слід регулярно, дуже добре, коли кожного дня зможете додавати нову статтю на сайт.

Якщо важко писати самому, але є гроші, то можна купувати статті на біржах посилань. Копірайтери із задоволенням за вашу гроші напишуть хороший матеріал будь-якої тематики. Але майте наувазі, що там 1000 знаків біль-менш нормального тексту коштує від 1-1.5 $. Так що дивіться, може варто таки навчитися писати самому.

Оптимізація статті під пошуковий запит.

Якщо ви пишете статті під певну ключові фразу (див. пункт 6), то статтю потрібно оптимізувати під цю фразу. Адже не один вебмайстер захоче написати статтю на тему “создание сайтов” і тільки з неї одної отримати тисячу відвідувачів.

Як оптимізувати статтю? Ключова фраза повинна зустрічатися в тексті пару разів (не бажано більше), в назві статті також повинен бути присутній ключовик, в тайтлі також слід вставити ключову фразу. Не забудьте вставити в статтю цікаву картинку, і в її описі також вставте ключове слово.

Отримання посилань на сайт.

Якщо ви хочете просунути сайт в конкурентних тематиках то прийдеться отримати на нього багато посилань з інших сайтів. Методів є багато, та всі вони поділяються на платні та безкоштовні.

До безкоштовних відносять: написання цікавих матеріалів, додавання ресурсу в каталоги сайтів (тільки хороші і там де посилання відкрите для індексації), обмін посиланнями, проведення різноманітних конкурсів. Платні методи зводяться до одного: купувати лінки на біржах посилань. Пошукові системи не радять таке робити, але інакше важко підняти відвідуваність.

Можна купувати посилання, а можна орендувати з щомісячною оплатою. Я рекомендую тільки перший варіант, тобто купувати вічні посилання. Найкращою біржою є GoGetLinks . Якщо пошукати, то можна купити непогані та досить дешеві посилання в Rotapost

У цих біржах ви можете вказати вебмайстру, з яким анкором буде посилання. Анкор — текст із якого йде лінк на іншу сторінку. Слід вибирати як природні анкори (адрес сайту, слова “тут”, “далі”) так і у вигляді фраз під які оптимізовували дану сторінку.

Не потрібно купувати посилання одразу, бо пошуковики можуть запідозрити що ви лінки купуєте. Тоді можуть накласти фільтр.

Яку кількість посилань купувати? Тут все впирається у ваші фінанси (це задоволення не дешеве), але, в принципі, 1-2 вічних посилань щотижня буде не так вже погано.

Слід купувати посилання на тих сайтах, які мають тематику схожу з вашою, а також час-від-часу ресурси з новинами. Вони всім підходять.

Внутрішнє перелінкування.

Посилання можна купувати не тільки на чужих ресурсах (що не завжди дешево), але й ставити із однієї сторінки свого сайту на іншу. Так, на сторінку яка написана під певну фразу, слід поставити посилання із іншої сторінки на якій є ця фраза.

Правильно виконане внутрішнє перелінкування може в рази підвищити відвідуваність ресурсу. Не нехтуйте цим засобом.

Заробіток на сайті.

заробіток на сайтіМи вклали купу зусиль, нервів, часу, трохи грошей, -як результат сайт має певну відвідуваність і потрібно “відбити” затрати. Потрібно на ньому заробляти.

Згадаю тут основні способи заробітку:

-контекстна реклама (системи Директ та Adsense). Пошукові системи рекомендують заробляти саме на цьому.

-розміщення банерів на сайті. Якщо знайти хорошого рекламодавця, то можна непогано заробляти.

-продаж посилань. Посилання можна як купувати, так і продавати 🙂 Але для цього такі показники як ТІЦ та PR повинні бути чимвищими.

-продаж товарів. Наприклад, ви зробили сайт про вишивки, і продаєте на ньому свої власні роботи. Чудово! Або кулінарний сайт на якому продаєте кулінарну книгу.

-партнерська програма. Хтось створив якийсь продукт, а ви допомагаєте йому зі збутом продаючи на своєму сайті за певні відсотки. Також непоганий варіант!

Хочу зазначити що не потрібно зупинятися, бо конкуренти не сплять. Тому частину зароблених коштів вкладайте в покупку статей та посилань на сайт. В такому разі конкуренти вас не дістануть.

Ну ось і все, чим я хотів поділитися з вами у цій статті. Звичайно, кожен пункт слід розглядати грунтовніше та окремо. Та я тут дав базову інформацію, щоб ви зрозуміли з чим прийдеться стикнутися. Тепер ви будете знати як створити сайт.

Насамкінець хочу дати ще одну пораду.

Скоріше всього будуть такі моменти, коли захочеться все кинути і займатися чимось іншим. Це нормально всі через таке проходили. Тому просто робіть свою роботу і не здавайтеся. Крім того, постійно навчайтеся, читайте сео блоги та книги по просуванню сайтів. Бо хто не хоче працювати головою, буде працювати лопатою. Це не я сказав, це Білл Гейтс.

Ну все, тепер ви знаєте як створити сайт. Успіхів!

P.S. Якщо є запитання та незрозумілі моменти (а вони обов’язково будуть), то пишіть в коментарях.

17 коментарів

 1. А сайт на простому HTML не вкрадуть?

  • Так, є програми за допомогою яких можна скачати сайт. Та я не думаю ресурси на двигунцях в цьому плані більш захищені.
   Навпаки, у вас на компі є зажди копія сайту — це вже певна безпека.
   А взагалі-то потрібно прокачувати сайт посиланнями і не боятись що хтось щось вкраде.

 2. Я колись подумав: от роблю сайти, вкладаю в них гроші, а що як хтось це все вкраде тим чи іншим чином? Ну гіпотетично, це ж все-таки віртуальна “нерухомість”.
  А потім заспокоїв себе, що найважливіше – досвід та знання які я придбав. А це ніхто не вкраде. Завжди можна зробити ще сайти 🙂

 3. Скільки треба купити посилань щоб ТИЦ сайту став 10?

  • Важко сказати, напевне в Яндексі не знають точного числа. Багато чого залежить від якості донорів, близькості їх тематики до вашої, як довго стоїть лінк.
   Якщо купувати на GoGetLinks то з пару десятків треба купити. Як повезе.
   Але краще за ті самі гроші купити більше посилань із сайтів з ТІЦ 20-30- ніж мало але з ТІЦ 1000.

 4. Классная статья. Спасибо!

 5. Скільки треба грошей щоб зробити свій сайт?

  • Ой, тут багато факторів.
   Залежно від того, який саме сайт збираєтесь робити: персональний блог, портал, форум, інтернет магазин.
   Якщо інформаційний сайт, то тут також його ціна залежатиме від того хто виконуватиме всю роботу. Хто писатиме тексти: ви, чи копірайтер. Відповідно не задарма.
   Посилання діставатимете безкоштовні, чи купуватимете платні. І т.д. і т.п.
   Загалом, для старту 1000$ буде достатньо. Але і ці гроші можна бездумно витратити.

   • А безкоштовно можна зробити сайт?

    • Можна, тоді прийдеться витратитись тільки на домен та хостинг.
     А статі прийдеться писати самому. Посилання діставати безкоштовні (обмін, коментування дофолов блогів, профілі сайтів). Сам знаю хороший відвідуваний сайт на який взагалі не купувалось посилань.

    • Є багато сервісів безкоштовних конструкторів сайтів: Ucoz, Korssite, blox, wix com, key ua та ін. Мені найбільше подобаються такі сервіси від Google – Blogger і Sites Google – дуже просто, не треба ні за що платити (навіть за хостинг), і жодної реклами. + Можна вставити будь-які свої коди. Звичайно, що є й певні недоліки, але для початку раджу спробувати саме таке.

     • Згідний, можна створити там блог чи сайт, і побачити наскільки вистачить терпіння.
      Якщо все нормально – можна реєструвати домен і переходити на платний хостинг.

 6. А що краще: один великий сайт робити чи декілька маленьких?

  • Однозначно слід починати з малого сайту. А там самі вже знати будете. Ще й мені скажете 🙂

 7. Я вважаю, що жінки не повинні займатися такими складними штуками як створення сайтів самій. Вже два тижня пробувала навчитися, ті всі шаблони, якісь модулі, коди – це все так складно…(( З того всього плюнула і замовила сайт тут (сайт видалений модератором). Хтось знає про них? Вроді виглядає як нормальна компанія. Вже не дочекаюся свого сайтика, щоб розпочати маленький бізнес)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*