А як там мій поліграфічний портал?

поліграфічний порталТі, хто постійно читає мій блог знають, що маю декілька сайтів, в тому числі почав робити ресурс про поліграфію.

Ось у цій статті я розписав із чого починав.

Перед початком проекту я склав для певні орієнтири щодо бажаної відвідуваності.

От вони:
Відвідуваність 500 чол день – оцінка 3,

Відвідуваність 1000 чол день – оцінка 4,

Відвідуваність 1 500 чол день і вище – оцінка 5.

 

Скажу одразу, що я цього навіть близько не досяг. І не зовсім тому що робив щось не правильно, просто неадекватно оцінив саму нішу. Перед тим як складати такі плани, потрібно було подивитись яка відвідуваність у «лідерів ринку».

Як виявилось, навіть найкращі поліграфічні портали України можуть похвалитись відвідуваністю в пару сотень уніків щодня. В крайньому разі, тисячі немає нівкого.

А я розкатав губу на 1500 чоловік щодня…

Поліграфія це досить вузька галузь, і це не є сайт із статусами чи обоями для робочого стола, в яких сотні тисяч відвідувачів щодня.

Скажу більше: мені прийшлось перерити не один десяток (може сотню) сайтів поліграфічних підприємств. І майже у всіх, я не побачив відвідуваності більше декількох десятків уніків за день.

І це сайти, які напряму приводять клієнтів для друкарень.

Відвідуваність мого порталу не є стабільною, але останні 3 дні в районі 100 чоловік щодня. На фоні конкурентів це виглядає не аж так зле.

Правда там і російська і українська версія, і люди приходять із різних країн.

Хоча й сайт на комерційну тематику, але ціна кліку на даний момент там невисока: в районі 10 євроцентів. Мало.

Тепер про те, що було зроблено.

За цей час було куплено майже 70 статей. Крім того, я їх перекладаю на українську, таким чином вдається трошки зекономити. Але все одно, якщо врахувати що 1000 знаків коштує в районі 1.6-1.8$, а тексти в мене по 4000 знаків, то виходить я трохи потратився.

Але й це ще не все. Ще купував посилання в GoGetLinks.

Було куплено в районі 33 посилань. Купував лінки в основному із ТІЦ 20-40. Обходились в середньому 100-120 рос.рублів. якщо порахувати, то також виходить немаленька сума.

Якщо чесно, то я витрат не сумував, бо не хочу травмувати психіку 🙂

Адже навіть близько не відбив втрати.

Є в мене знайомий, далекий від створення сайтів та сео. От він мене і запитує, як я потратив свої гроші які отримав від Центру Зайнятості на розвиток бізнесу. То я кажу йому вклав у сайт. А він тоді запитує що я на цьому ресурсі  заробляю.

То я кажу що ще нічого. Тоді знайомий мені каже: «та ти розумна людина» 🙂

От такі дєла.

Крім того всього, врахуйте що купу часу та зусиль затрачених на публікацію статей, вишукування та унікалізацію фоток, ручне перелінкування, ще з пару десятків статей сам писав. Інколи очі та голова з того всього боліли.

В результаті  поки-що результати не надто високі (вибачте за тавтологію).

Конче потрібно щоб відвідуваність ресурс вийшла хоча б на 300 уніків, щоби можна було почати на контекстній чи банерній рекламі заробляти.

Але більше не буду грошей в сайт вкладати, хіба що допишу пару статей.

А далі треба буде дивитись.

Мушу додати, що перед написанням статей я складав семантичне ядро, тільки трошки помилився. Нічого дивного, це все досвід.

Так от, коли люди шукають «офсетний друк» чи «фарби для трафаретного друку», то скоріше всього вони шукають або саму послугу, або магазин де можна купити матеріали. Я ж публікував інформаційні статті, через що багато відказів.

Про такі речі в майбутньому також слід пам’ятати.

Ну все, наступний звіт буде не раніше, ніж відвідуваність буде хоча б 200 уніків щодня.

5 коментарів

 1. Ну 100 уніків це вже не погано, але якщо порахувати вкладення то немало таки на ту сотню пішло…

  • Та, трохи пішло…
   Зате досвід отримав 🙂

   • От я  прочитавши цей пост подумав, що до мене теж можуть приходити тільки з метою дізнатись ціну. Але вона ж в мене в кінці статті завжди вказана, і знати не так то просто. 
    Тому почав робити у статтях (верху) горизонтальне меню типу “Дизайн | Салон | Комплектації | Двигуни| Фото | Відео | Ціна” . Думаю це повинно суттєво зменшити кількість відмов 🙂

    • Так, треба експериментувати.
     Можна на певний час позаставити вебвізор (Яндекс Метрика).

     • Вчора якраз метрику поставив, і якраз через вебвізор =) Люде вже приходять з гугла (поки не більше 1-3 в день), але мені вже цікаво як вони себе поводять і що їхню увагу привертає =)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*