Як краще тримати фотоапарат

Цей матеріал для власників дзеркальних фотоапаратів.
Скоріше всього, навіть не всі досвідчені майстри про цей прийом не знають. Я про нього прочитав в іноземній книзі (вже не пам’ятаю назву) і раз зустрічалось в інтернеті. Все, більше ніхто про це не згадує.

Від того, наскільки нерухомо ви тримаєте фотоапарат під час натискання кнопки спуску, буде залежати різкість ваших фотографій.

Одні люди можуть на довших витримках отримують чіткі зображення, в інших із цим проблеми.

Класична порада із правильного утримування фотоапарату така:

 • станьте ногами на ширині плечей,
 • ліву руку підставте під об’єктив,
 • правою міцно тримайте фотоапарат,
 • притисніть видошукачем до ока, і плавно натискайте кнопку “Спуск”.

Якщо виконувати такі правила (з часом це виходить автоматично), то більшість ваших знімків будуть чіткими.хват фотоапарату

DSCN4770

За таким правилом, чи можете сподіватись на якісні знімки при витримці не довшій, ніж одиниця поділена на фокусну відстань об’єктиву.

Наприклад, об’єктив із фокусною відстанню 40 мм на повному кадрі має оптимальний час витримки при фотографуванні із рук: 1/40 сек. Не довше.

А що ж робити, якщо світла не вистачає, але не хочеться піднімати ISO (знижується якість зображення) і об’єктив не має стабілізації зображення?

Отут і підходить цей метод тримання фотоапарату. Він спочатку виглядає дивно і незвично, і ним у більшості випадків не будете фоткати на вулиці, краще підняти ISO.
Але фотографування пейзажів без штативу підійде.

При класичному хваті, ви тримаєте фотоапарат у руках, і притискаєте до лиця. Які б ви не були сильні, але руки довгі, і постійно рухаються.

Тому, спробуйте поставити апарат на ліве (праве) плече. На кістку плеча або передній дельтовидний м’яз. А правою рукою вже тримаєте апарат за ручку хвату, як звичайно.

Кисть лівої руки є вільною, то її можна поставити на правий дельтовидний м’яз. Це додасть додаткову жорсткість конструкції. Ну і притисніть фотоапарат до лиця.

Нижче я додаю фото, як це все має виглядати. Каже ще раз – дивиться смішно, і з першого разу незвично. Але фотоапарат стоїть на плечі, а не в руках. Це явно додає йому стабільності!DSCN4771

хват фотоапарату

Наприклад, якщо я з об’єктивом 40мм на кропі міг фотографувати із максимальною витримкою 1/60, то із цим хватом на витримці 1/13 – 1/15 роблю три фото, і одне із них виходить чітким.

А що таке збільшення витримки із 1/60 до 1/15 ? Це зменшення ISO із 3200 до 800. На моєму Canon 100d це велика різниця: менше шумів, більше кольорів і кращий динамічний діапазон.

Спробуйте і ви такий спосіб тримання фотоапарату.

4 comments

 1. спробуй перевчитись фотографувати на ліве око а не на праве. В такому випадку вільне (праве) око буде прикриватись фотоапаратом чи рукою і його не треба буде сильно мружити

  • Не знав про таку штуку.
   Але в моєму випадку не дуже підійде, бо в мене праве око бачить 100%, а ліве 0 добряча близорукість.
   Хоча, у методі тримати фотоапарат, описаному у статті, я дивлюсь лівим оком.
   Може все-таки твій спосіб спробую, не буду зарікатись.

 2. “Класична порада із правильного утримування фотоапарату така:
  станьте ногами на ширині плечей, ліву руку підставте під об’єктив, и локтем сделать упор на корпус.
  правою міцно тримайте фотоапарат, крепко, но свободно, исключая напряжение и дребезжание, можно затаив дыхание.
  притисніть видошукачем до ока, і плавно натискайте кнопку “Спуск”.

  Когда тренировался снимать, то на объектив фотоапарата Зенит-Е ложил пять копеек горизонтально и необходимо сделать так, что бы после срабатывания затвора монета осталась лежать на объективе сверху. А в фотоапаратах Зенит, ФЭД биение боковой шторки будь здоров, не то, что в нынешних цифровиках.

  Все таки если занимаешся менее более серьезно фото то лучше использовать хотя бы монопод-палку, совмесно с выше описанными приемами резуцльтат будет на порядок выше.

  Вообще, если выдержка 1/30 и менее то лучше использовать объектив для достижения приемлемого фотоснимка. (Это из уроков советской фотографии. -))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*