Як вберегти очі при роботі за комп’ютером

вберегти очіНе секрет, що багато молодих (і не дуже) людей свій вільний час проводять за комп’ютером. Все би нічого, але при цьому страждає багато органів людини, в тому числі очі.

Зверніть увагу, навіть читаючи цей текст у вас очі майже не рухаються, відповідно м’язи очей постійно напружені. Крім того, замічено, що при роботі за монітором, людина набагато рідше кліпає ніж у звичайному житті. Через це очна роговиця пересихає, очі червоніють і болять.

Крім цього, для наших очей природніше дивитися на предмети які відбивають світло, а не випромінюють його. В результаті монітори та телевізори ніби «випалюють нашу сітківку».

Що робити?

1. Спробувати менше сидіть за комп’ютером. Для чого ставити якісь красиві заставки на електронний монітор, якщо варто вдягнутися і вийти на вулицю, де навкруги не менш красиві «заставки».

2. Бажано періодично (кожні півгодини) встати з-за монітора і зробити невеличку гімнастику (поприсідати, повіджиматися). Крім того, слід зробити вправи для здоров’я очей. Наприклад, подивіться не рухаючи головою вправо, потім вліво. Далі вверх і вниз. Потім можна «малювати очима» різні фігури чи цифри. В результаті покращується кровообіг очей та зміцнюються їх м’язи.

3. Регулярно провітрювати кімнату, адже як не дивно, очі потребують кисню.

4. Можна використовувати спеціальні програми. Зокрема є такі, котрі через певний період часу повідомляють про необхідність зробити зарядку для очей, або бігає по монітору якийсь предмет за яким очі слідкують я тренуються.

Я ж хочу вам запропонувати дуже просту та цікаву програмку F.lux.

Що вона робить? Відомо, що в темну пору дня (навіть якщо у вас включене освітлення) яскравий монітор дуже контрастує із освітленням в кімнаті. В результаті очі втомлюються і страждають.

F.lux знаючи де ви знаходитесь сама зменшить яскравість монітора в темну пору доби. Не тільки зменшить, але й він стане трошки «морквяний» – не бійтесь, це нормально. В результаті очі болять та втомлюються менше. Спочатку хотів її видалити, але за пару днів відчув результат. Тому і вам не раджу робити поспішних висновків, дайте їй попрацювати декілька днів, а тоді дивіться чи залишати. Я залишив.

Завантажити бажано на офіційному сайті

завантажити

Після встановлення програми з’явиться ось таке вікно.  Його також можна викликати якщо клацнути в нижньому правому кутку монітора на  зображення програми. 1F.lux2_-400x250

Щоб подивитись як буде змінюватись яскравість монітора натисніть на зображення сонечка (1). Кажу ще раз, не лякайтесь від побаченого. Зір головніший, робіть висновки тільки через пару днів роботи програми.

Якщо вам конче потрібно, то можна на годину взагалі вимкнути програму, для цього поставте галочку (2).

Хоча й програма приблизно знає коли у вас захід та схід сонця, та все одно, рекомендую її налаштувати під себе.

Для цього йдемо в налаштування (3).

Отут (4) можна побачити скільки залишилось часу до заходу сонця.2F.lux3_-400x250

Можна регулювати яскравість монітора в день (5) та після заходу сонця (6). Повзунок посуньте залежно від джерела вашого освітлення в приміщенні (галогенові чи флюоресцентне).

Тут (7) можна включити різку чи плавну зміну освітлення монітора.

Щоб змінити чи налаштувати ваше розташування натисніть (8). Тоді програма точно знатиме коли у вашому часовому поясі заходить та сходить сонце.

Для цього у вікні яке відриється натисніть (9), після цього ви побачите своє IP, скопіюйте його і вставить у поле (10). 3F.lux4_-400x250
Збережіть зміни. Все, тепер програма точно знає коли зменшувати яскравість монітора.

Повторюю ще раз: висновки робіть після 3-4 днів роботи програми. Якщо менше будуть боліти очі – все нормально. Читав, що один хлопака видалив ту програму на компі дітей, то вони наступного дня прибігли із скаргами що очі болять.

3 коментарі

  1. Мої очі вже звикли до монітору. І Навпаки світ грішний втомлює швидше.

    • Ага, посидиш за компом вихідні не виходячи з дому, а в понеділок виходиш і сонце так засліплює, що дивитися ні на що не можна 😀 І очі починають боліти 😀

      • Щось собі згадав як на моїй першій роботі працював молодий хлопака, і все приходив невиспаний та втомлений – грав допізна в ігри на компі. А одного разу прийшов свіженький, відпочилий. Аж оточуючі запримітили.
        Як виявилося, того дня була гроза і в нього згорів монітор 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*