Як вибрати дзеркальний фотоапарат

дзеркальний фотоапартЗ дитинства любив фотографувати, і вже зробив не менше тисячі фотографій. Але це все були в основному мильнички (цифра та старі плівкові), мобільні телефони.

Бажання купити щось краще було давно, але якось «затирлося» буднями. Та днями прийшлось пофоркати дзеркалкою родича, і знаєте…прийшло те відчуття «це моє». Потім походив по сайтах де профі викладають свої фото – захотілось так само навчитись фоткати.

Залишилось тільки вибрати модель та заробити на неї.

Як виявилось, заробити це не є складніше ніж вибрати, адже вибір серед дзеркалок ну дуже великий.

Прийшлось прочитати десятки оглядів, сотні коментарів та відгуків. Читачі та користувачі доводять свої аргументи за та проти.

Я ж є простим фотографом-любителем, котрий тільки збирається купити першу дзеркалку. Але деякі висновки із прочитаного для себе зробив. З цим хочу поділитися з вами, можливо комусь допоможе. Адже багато людей навіть цього не знають.

1.Найпопулярніші дзеркалки – це Canon та Nikon. Хоча й інші виробники представляють хороші моделі.

2.Усі дзеркальки умовно можна поділити на любительські та професійні. Ціна перших починається із 3000грн, других – 20 000грн. На думку професіоналів, любителям не варто гнатися за надто дорогими моделями, краще навчитись фотографувати, і вже згодом купити щось краще.

3.Якщо на сайті магазину біля назви фотоапарату пише «kit», значить продається корпус фотоапарату разом із об’єктивом. Якщо ж пише «body» – значить продається тільки корпус, без об’єктиву. У декого виникає запитання чому часто продають тільки корпус, без об’єктиву. Кому потрібен такий фотоапарат?
Справа в тому, що часто «рідний» об’єктив часто виробники дають досить дешевий, із гіршими характеристиками. Тому багато фотомайстрів купують «тушку» фотоапарату, а об’єктиви купують дорожчі та якісні, часто інших виробників (Sigma, Tamron, Tokina).

4.Найважливіші у дзеркальці дві речі: матриця та об’єктив. Матриця – це світлочутлива пластина котра «фіксує» зображення. Якщо вона поганої якості – ніякі об’єктиви не допоможуть.

5.Кількість мегапікселів не завжди прямо впливає на якість зображення. Інколи це тільки збільшує розмір файлів. Краще звернути увагу на показник світлочутливості камери ISO. Від його величини залежить рівень «шумів» в умовах поганої освітленості.

6.Знімає не камера, знімає фотограф. Прихильники кожного з виробників постійно доводять хто з них кращий. Насправді дуже велику роль відіграє майстерність самого фотографа.

Один користувач сказав, його друг який більше 20 років професійно займається фотографуванням взяв його недорогу любительську дзеркалу і зробив декілька фоток. В результаті він не міг натішитись тим, що виявляється його фотоапарат може так класно фотографувати.

Для підтвердження цих слів приведу фотографії любителів та майстрів. Для прикладу візьмемо Canon 600d (я не проти такий купити).

Ось це фоткали любителі: http://fotki.yandex.ru/

А це кращі фото спеціалістів: http://500px.com/search?q=canon+600d

І як вам різниця? Так що вчіться фотографувати, а не думайте що краще: Canon чи Nikon.

7.Відгуки можна подивитись, наприклад в Яндекс Маркеті, ось тут для цього ж Canon 600d http://market.yandex.ua/product/6988659/reviews. Думаю, що це більш-менш чесні відгуки, на відміну від інтернет-магазинів (вони зацікавлені в хороших коментарях).

7 comments

 1. маю Nikon D3000. Класний апарат для початківців. Докупив до нього об’єктив 55-200 і тепер фоткаю навіть змагання (регбі і спідвей). Загалом все влаштовує, єдине, що не можу знімати відео на ньому…

 2. > 6.Знімає не камера, знімає фотоапарат
  Мабуть, малося на увазі ФОТОГРАФ 🙂
  Реально для початківця краще купити якусь бездзеркалку типу Sony NEX 5, з нормальною матрицею і змінними об”єктивами

  • Дякую, то я затупив. Буває, тарабаню по клавіатурі, і не дивлюсь що пишу 🙂
   Зараз виправлю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*