Як вибрати хостинг

Як вибрати хостинг.

hostyngУ цій статті поговоримо про те, як вибрати хостинг, і якими критеріями при цьому можна керуватися.

Для початку що таке хостинг (хостер). Це місце (компанія) де розміщується ваш сайт. Теоретично він може розміщуватись і на вашому ПК, але скільки часу він буде доступним?

От тому потрібно розміщувати свої проекти в хостинг-компаніях.

Конкуренція між ними є дуже великою, тому подивимось як знайти оптимальний варіант.

Хостинг буває платним та безкоштовним.

Як правило компанії котрі надають послуги безкоштовного хостингу заробляють на невеликій рекламі котра буде з’являтись на ваших сайтах розміщених в них. Якщо ви вперше робите сайт, буде непогано, якщо перший місяць-два ви розмістите своє «творіння» на безкоштовному хостингу.

Побачите чи вам подобається створювати сайти, чи зможете виконувати інколи рутинну, нудну роботу.

Компаніям, котрі хочуть мати свій ресурс в інтернеті категорично не рекомендую розміщувати свої ресурси на безкоштовних хостингах. Більшість притомних клієнтів не захочуть мати справи з компанією сайт якої розміщується на Ucoz.

Крім того, безкоштовні хостинги є менш потужними, в них часто менший аптайм (час доступності сайту).

Серед безкоштовних хостингів можна порекомендувати Ucoz. Він, до речі, купив Narod.ru.

Розміщення хостера.

yak-vybraty-hostyngХостери бувають українськими, російськими, німецькими, американськими. Два останні мають кращу репутацію, але… Дуже часто приходиться запитувати поради у служби підтримки. Ви настільки знаєте технічну англійську? Ото ж бо, й воно!

Оптимальним варіантом є російські хостинг компанії. Відомий інтернет-маркетолог Володимир Бєляєв категорично не рекомендує зв’язуватися із українськими хостерами. Мовляв у нього був негативний досвід. Особисто я не думаю що наше настільки гірше. Прийде час – спробую і українські компанії.

Серед українських хороші відгуки має хостинг Хостенко http://hostenko.com/

Вибирайте із відомих компаній.

Намагайтеся вибирати із відомих компанії, котрі вже не перший рік на ринку. Це є умовою хоча б якоїсь гарантії.

Тільки не дуже вірте всім відгукам та статтям про хостерів. Часто вони є проплаченими.

Подивіться де розміщуються солідні блогери.

Як я вже казав, відгуки та огляди можуть бути проплаченими. Але це не заважає вам подивитись де розміщує свої сайти той чи інший вебмайстер.

Заходите сюди і вводите назву сайту http://www.cy-pr.com/analysis/

От наприклад введу адрес свого блогу, і можна подивитись де я його розміщую:хостинг вибір

Як бачите, на даний момент використовую хостинг  Джино (перейшов на Webhost1). І так можете перевірити будь-якого блогера. Бо писати можна що завгодно, але сам не будеш розміщуватись абиде.

Доступність сайту (Uptime).

Доступність сайту – дуже важливий показник якості хостингу. Справа в тому, що де б ви не розміщували свій ресурс, він не буде доступний 100% часу. Бо хостер мусить проводити профілактичні роботи обладнання, десь щось поламається, це ж техніка. Але добре, коли аптайм більше 99%.

Як визначити аптайм хостинга? Є багато способів, рекомендую зареєструватись ось у цьому сервісі http://www.uptimerobot.com/

Введіть адреси сайтів які хочете моніторити (навіть чужих) і згодом побачите картину доступності. доступність сайту

Як я вже казав перед тим, можна подивитись де розміщуються улюблені ваші сайти, а потім додати їх адреси у сервіс uptimerobot.com/. Через деякий час будете приблизно бачити якість хостера.

Служба підтримки.

Від якості її роботи буде часто залежати скільки нервів ви збережете. А можливо і грошей. Справа в тому, що навіть досить досвідченим користувачам приходиться час-від-часу звертатись до служби підтримки. Адже там дуже багато нюансів.

Служба підтримки має бути ввічливою, вчасною та добре розбиратися в технічних моментах.

 Наявність тестового періоду.

Бажано, щоб хостер-компанія дала вам можливість випробувати її послуги.

Фізична адреса хостинг-компанії.

Якісний та надійний хостер повинен не боятись показати свою контактну інформацію. Хто ж таке приховує – повинен вас насторожити. Має бути фізична адреса компанії, ї телефони та електронна адреса.

Бекапи.

хостингБільшість нормальних хостерів самі роблять бекапи ваших сайтів.

Що таке бекап? Просто кажучи, це копія сайту.

Адже ви можете щось «начудити» із своїм ресурсом, може згоріти сервер в компанії. А так, ви більш-менш захищені. Бажано робити копії сайту ще й самостійно, на свій комп’ютер.

Які технології підтримує хостинг.

Як правило всі хостери мають підтримку технологій для розміщення сайтів на найпопулярніших платформах. В разі сумнівів можете їх задати службі підтримки. Заодно перевірите їхню роботу.

Мушу сказати, що для простих статичних сайтів без двигунця взагалі не потрібно підтримки багатьох технологій.

Тарифні плани та ціна.

Майже всі хостери пропонують декілька тарифних планів, адже одні вимоги для новенького в якого один маленький сайт, і зовсім інші у власника десятка сайтів, чи великого портала.

Ми всі намагаємось вибирати найдешевші ціни, але будьте обережні. Перший мій хостинг був дуже дешевим, і зовсім невідомим. Ще й зараз дивуюсь де я його знайшов.

Так от, сайти на ньому були постійно недоступними, через що падали позиції в пошукових системах. Та й відвідувачі не могли зайти на ці ресурси. Але й це ще не все! Скоріше всього їхні адміни закидували на мої сайти віруси. Після цього відвідувачів перекидало на ресурси із «клубнічкою». Десь на форумі прочитав що інші клієнти цього хостера мали такі самі проблеми. Так що дивіться. Має бути оптимальний варіант. Тим більше, що тарифний план можна змінити.

В багатьох хостерів їхні послуги будуть дешевшими якщо заплатити за весь рік наперед. Але спочатку перевірте їх, чи варто платити за рік наперед.

Для тих, хто хоче побачити якійсь рейтинги, то я знайшов ось такий http://hosting-ninja.ru/

Це сервіс відомого інфобізнесмена Євгенія Попова. Це надійна людина.

На огляді хостингів спеціалізується ось це ресурс http://hostobzor.ru

Насамкінець скажу, що хостерів можна спокійно змінювати. Але краще одразу вибирати оптимальний варіант.

P.S.Якщо комусь цікаво, то я використовую хостинг webhost1.ru (на даний момент).

13 коментарів

 1. Я можу порекомендувати хостинг спрінтхост…дійсно відповідальний хостинг, допомагають навіть тоді коли я сам щось наробив. Одним словом низькі ціни, багато можливостей і супер підтримка

  • Я мабуть перейду на webhost1.ru

   • ПОдивився, до речі непоганий цей вебхост, а чому від джино тікаєте?

    • Малі ліміти на використання CPU. Трафік почав зростати до 1000 відвідувачів – аккаунт заблокували за перевищення навантаження.
     А перейти на VIP – хостинг, то треба чекати 3 доби. Тобто ти дивишся що люди масово хочуть потрапити на сайт і не можуть. А ти банально нічого не можеш зробити.

 2. Ну нарешті вже можна нормально вийти на ваш сайт. Не хваліть, Павле, Джино – в інтернеті пишуть, що помилка “503” – звичне явище для сайтів на цьому хостингу. Я користуюся українським WP Хостингом, жодних проблем не було, одразу ж відгукуються й вирішують проблеми, приміром, як дружина завалила свій блог, відновили моментально :). 

  • Це дуже нервує, коли бачиш графік навантаження на хостингу, як він зашкалює, і нічого не можеш зробити. Підтримка Джино обіцяла перевести на кращий тариф до трьох днів! Довго.
   Але вже ніби добре.
   Треба від цього хостера втікати.

 3. А рекомендації в статті користуватися Джино я скоріше-всього заміню.

 4.  є багато хороших надійних українських компаній

  • Я вже половину своїх сайтів перевів на webhost1.ru.
   Скажу так: за ті самі гроші що я платив Джино, тут хостинг витримав в три рази більшу відвідуваність, при цьому сайти були доступними. Скоро про це напишу пост. Там багато цікавих нюансів із тим Джино.

 5. Рекомендую український зехост http://thehost.com.ua/?uid=2396
  Тех.підтримка швидка та грамотна, перехід з тарифних планів миттєвий (самі обираєте, коли який зручно). І ціна приємна.
  Буває,. що конкуренти досять серваки і сайти підглюкують. Але швидко ці глюки ліквідовують

 6. Сергій Сметанський

  А як щодо дискового простору? 500 мб для одного блогу нормально?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*