Як вибрати штангу

 

штанга, як вибратиВирішив написати цю статтю, оскільки сам хотів купити спортивне спорядження, і тепер трохи знаю як вибрати штангу.

 

А що тут радити, може хтось сказати, – бери та купуй. Та не все так просто. Почнемо з того, що сама по собі сталь досить дорога (гурт від 8 грн/кг), так що можете вже прикинути скільки це коштує. А ще треба лавочку купити, стійки, можливо важкоатлетичний пояс, і т.д.

 

Так що витрати будуть, і потрібно дивитися як зекономити.

 

Штанги можна купити як в комплекті, так і окремо купувати грифи та бліни до них. Якщо будете шукати вже готову штангу, то побачите що ціни кусаються, і це ще м’яко сказано. Адже щоб стати сильним та відповідно набрати м’язів, потрібно працювати з великою вагою. Треба присідати, робити станову тягу, жати лежачи та тягнути в нахилі. Для всього цього потрібні великі ваги. Тому, якщо ви мужчина (в прямому і переносному значенні), то потрібно мати штангу із вагою не менше 150 кг. Навіть в інтернеті такий снаряд обійдеться дорожче 4000 гривень. Погодьтесь, не кожен зможе виділити із сімейного бюджету таку суму.

 

Через це я відмовився від думки купити готову штангу, а почав шукати варіанти. Найпростіше, це замовити виготовлення штанги на металообробному заводі. Це дійсно досить дешевий варіант, та не всі за це візьмуться. Підприємці хочуть серійне виробництво, а не бавитися із одною штангою. Крім того, така кількість металу не завжди є в токарів. Потрібно спеціально замовляти і порізати стальний кругляк або пластину.

 

Та з горем наполовину це все можна зробити. Якщо ж ні, то спробуйте пошукати на сервісах безкоштовних оголошень. Там люди часто продають б/у бліни. За копійки купити не вийде, але хоч не по 25-30 грн/кг, як продають світові виробники. Подивіться тут і тут.

 

Звичайно, якщо є зайві кошти, то можна накупити якісних та дорогих блінів. Та повірте, сильнішим від цього ви не станете.

 

Тепер про грифи для штанги. Тут ситуація трохи складніша, ніж з блінами. Адже до якості млинців немає сильних вимог. Тільки б не розвалились. Їх роблять навіть з залізобетону, до речі, непогано в хлопців виходить. Не вірите? Дивіться тут http://www.youtube.com/. На момент коли я пишу цю статтю, 1 кілограм такого бліна коштує 8 гривень.

 

Бліни бувають різноманітних розмірів та ваг: 25кг, 20кг, 15кг, 10кг, 5кг, 2,5кг, і менше. Не обов’язково брати одразу 400 кг, згодом можна докупляти. А можливо ви взагалі з часом закинете це заняття. Перед покупкою уточняйте внутрішній діаметр млинців, щоб налізли на гриф.

 

На відміну від блінів, на гриф приходиться велике навантаження і вони повинні витримати все, що на них повішають. При правильних тренуваннях робочі ваги ростуть швидко, і буде погано якщо гриф трісне. Коли зігнеться, це ще не так погано, лиш би не тріснув. Тому важливою характеристикою грифів є максимальне навантаження яке вони здатне витримати. Всі нормальні виробники повинні вказувати цю характеристику, адже від неї залежить наша безпека. Та, на жаль, багато грифів виготовляється в Китаї чи Тайвані, і зрозуміло, що там ніхто нічого не вказує.

 

Треба знати, що посадочне місце в грифі для штанги (там де вішають бліни) бувають трьох діаметрів: 25, 30 та 50. Перші призначені для домашнього використання, і максимальні ваги з якими можна працювати 100-120 кг (залежно від виробника). Тим, кого цікавить тільки хороша форма, цього буде достатньо.

 

Грифи, що мають посадочне місце 50 мм називають олімпійськими. Залежно від матеріалу що використовується здатні витримати від 150 і аж 600. Найкращі світові виробники, це марки “Eleiko” і “Ivanko”. В кінці статті я вставив відео, де можна побачити як виробники перевіряють якість своїх грифів (зверніть увагу у ролику після 2:00 хвилини). Так що такі оригінальні грифи надзвичайно якісні (якщо це не підробка), як і дорогі. Скажу що наші луганські грифи http://www.dynamoblade.com/ також дуже хорошої якості, і професійні паверліфтери їх хвалять. Коштують (на момент написання статті) 3500 гривень.

 

Та переважна більшість тих, хто читає цю статтю не буде піднімати ваг по 300-400 кілограм, тому нам потрібен компроміс. Наприклад такі марки як “Stein” чи “HouseFit”.

 

Тепер про розміри грифів. Бувають різної довжини, короткі (1200-1500мм), середні (1800мм) та довгі професійні (220-мм). Короткі зручні тим, хто не має багато місця в домашньому спортзалі, вони дешеві, але на них не навісиш багато блінів. Врахуйте, також, що такі гриф не покладеш на більшість стійок для штанг чи в силовій рамі.

 

Замки для штанги. Важливий елемент. Вони, як правило, коштують недорого, їх брати обов’язково. В спортивних залах хлопці часто тренуються без замків на штанзі, та я так не рекомендую робити. До біди багато не треба, особливо коли на грифі кілограм 150-200.

 

Замки бувають трьох видів: пружина, гайка та гладка втулка. Гайкові замки накручуються на грифи тонкого діаметру домашньої серії. Пружинисті замки дешеві, і швидко надягаються. Та мені найбільше подобаються замки із гладкої втулки. Вони бувають різної конструкції. Всі ці види замків є надійними, тільки не забувайте їх використовувати.

Діаметр штанг в місці хвату складає переважно 28 мм. Бувають і тонші (для жінок), а також дуже грубі для більшого навантаження на передпліччя.

 

За формою грифи бувають прямі, та зігнуті, тк.зв. W-подібні.

 

Висновок. Якщо ви збираєтесь тренуватися з вагою 100-200 кг, то беріть прямий гриф, але якоїсь марки, щоб знати скільки витримає. Заяві продавця що гриф noname зроблений в Китаї витримає стільки і стільки- не дуже вірте. Нехай дає документ.

 

Намагайтеся вибрати гриф довжиною 1800-2200мм, ну хіба що немає місця, тоді коротший.

 

На мою думку, найкраще брати гриф із діаметром посадочного місця 50 мм, так надійніше.

 

Бліни беріть ті, що дешевші. Але будьте уважні з китайськими обгумованими. Знайомий взяв такі, то мусів пофарбувати, бо так сильно гума смердить. І не вивітрюється. Мусить тримати на балконі. Якщо буде точити млинці на заводі, то обов’язково поцинкуйте, інакше вони швидко поржавіють.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*