Як вибрати тематику сайту?

як вибрати тематику сайтуЯк вибрати тематику сайту? Про це пише чи не кожен автор сео облогу і ніби тема «заїжджена». Та насправді не все там так просто, і написане в статті підтвердить це.

Чому важлива тематика сайту? Бо її фактично неможливо змінити, можна лише розширити.  А тематика сайту в значній мірі впливає на вартість кліку по контекстній рекламі чи банерів.

Для всіх початківців я раджу спочатку робити сайт в тій тематиці, в якій вони орієнтуються. «Наб’єте руку», навчитесь писати статті, оптимізовувати сторінки, робити перелінкування.

Зате на наступному проекті буде менше шансів що ви «спустите» всі гроші.

Вже потім слід вибирати хорошу, «грошову» тематику. Візьмемо мій перший сайт – про хвилястих папужок. Нема питань, я на ньому набив купу шишок, але щось та й дізнався.

Та тепер пора братися за серйозну роботу, і вибирати хорошу тематику. Часто новенькі запитують як дізнатися ціну кліка в тій чи іншій тематиці.

Це можна приблизно (!) дізнатися багатьма способами, як в Яндекс Директі, так і в Гугл Адсенс. Але найпростіше це зайти сюди http://ru.semrush.com/ і ввести тематику, на яку ви плануєте робити сайт. Одразу скажу, що не бажано з наскоку вибирате першу-ліпшу нішу. Виберіть собі 2-5 і пару днів походіть і подумайте. Чи достатньо людей цим цікавиться? Бо можна зробити ресурс про мадагаскарських тарганів. І ніби конкуренція невелика. Але кому то потрібно?

Чи ви зможете писати самі? Чи зможете знайти адекватного копірайтера? Бо наприклад, мені по поліграфії таке писали…

Крім того, як я вже казав слід визначити ціну кліку. Звичайно бажано щоб вона була чим вищою. Тоді і заробити можна більше. Але й конкуренція як правило є більшою.

От порівняйте яка ціна кліку в середньому на запит «волнистые попугаи» http://ru.semrush.com/CPC-$0.10,

І «ремонт квартир» http://ru.semrush.com CPC-$1.39сервіс Семраш

В 14 разів вища ціна за клік! Тобто, потенційно я на сайті з папужками при відвідуваності 1400 уніків за день зароблю то саме, що ви на проекті «ремонт квартир» із відвідуваністю 100 людей! Казка!

Але. Як я вже казав вище, слід подумати зможете писати чи замовляти нормальні статті? Чи зможете купувати достатню кількість посилань, адже тематика конкурентна? Чи буде достатня кількість читачів буде у цій тематиці? Це можна подивитись отут http://wordstat.yandex.ru/

Хорошими тематиками за ціною кліку є медицина, будівництво, форекс, нерухомість, промисловість, жіночі сайти. Але повторюю, потрібно знайти хороших копірайтерів, а для цього часто їх треба  немало «перебрати». У тій же медицині можна такого понаписувати, що потім люди будуть вас довго згадувати, або ще й до суду подадуть (можливо, я не юрист).

Для себе давно вивів приблизну формулу скільки можна заробляти на контекстній рекламі:

– тематики з низькою ціною за клік (папужки, хом’ячки, рецепти, рибалка) ваша середня денна відвідуваність/2 = місячний прибуток в гривнях.  Наприклад, сайт про домашніх кішок, відвідуваність 1000 людей щодня. Значить приблизно такий ресурс заробляє на контексті 500 грн щомісяця.

– середня ціна за клік (жіночі сайти) – 1:1. Тобто, денна відвідуваність 1000 уніків – прибуток в місяць з контексту – 1000 грн.

– тематики з високою ціною за клік (нерухомість, будівництво, медицина, форекс) – множимо на два.

Тобто, середня денна відвідуваність 1000 уніків – в місяць заробляємо на контексті 2000 грн, а інколи і вище.

Ось на цій оптимістичній ноті хотілось закінчити статтю, але … є дуже важливе доповнення. Дочитайте до кінця, я сам в шоці! І не можу деякі речі для себе пояснити.

Є такий відомий бізнесмен в рунеті як Роман Пузат (Ширяєв). Він відомий тим, що на своїх сайтах заробляє сотні тисяч гривень (на наші гроші) щомісяця, і в своєму марафоні навчає інших.

Так от, він вибрав своїх кращих учнів цього марафону, і просить проголосувати за найкращого. Роман виклав їх список, ось вони http://puzat.ru/more/iz-gryazi-v-knyazi-june-2013.html

Та мене мало цікавить саме голосування, головне що вказали тематику, відвідуваність і прибуток. Але тут я був м’яко кажучи здивований. Виходить що деякі зовсім не багато заробляють на таких хороших тематиках як медицина чи будівництво. Скажу по секрету, в мене сайт із папужками при відвідуваності 1300 людей щодня, дав в місяць 1000 грн, і то без гидких тізерів. А тут люди в медицині це ледве набирали. А там буває конкуренція недєтска, то не папужки.

То що, виходить не все золото що блистить. То може робити ресурси не тільки на «грошові» тематики, бо вони не такі вже й грошові?

Якщо можете пояснити як так сталося, що в таких нішах люди заробили не багато – то поділіться в коментарях. Бо я, якщо чесно, так і не зрозумів.

P.S. Все вищенаписане стосується монетизації через контекстну рекламу.  Та сайти можна монетизувати і продаючи якийсь навчальний відео курс, навчаючи по мережі чи «прикрутити» інтернет-магазин і продавати товари. А можна взагалі продавати посилання з сайту. Але то вже тема іншої статті.

P.P.S. Якщо вам цікаво, то цей блог на контекстній рекламі щомісяця приносить 2,48 € – це приблизно 25 гривень. Смішно. Правда недавно пропонували розмістити рекламний матеріал – я відмовився.

4 коментарі

 1. Ну немає чого додати ні забрати, зі всім погоджуюсь. А дизайн осучаснений, вітаю з новим вбранням!

  • Дякую!
   Там ще треба то все діло вивчити, є нюанси. Якийсь логотип треба поставити.
   Після статті показуються подібні статті, але найсвіжіші. В такому випадку старі пости не отримають посилань? Коротше буду розбиратися.

 2. Бемсь. На якийсь сайт потрапив… – Pavlofox, чи ні, незрозуміло :). А якщо серйозно – мені подобається новий вигляд сайту. Чистенький, біленький, просторий. 

  • Дякую за хорошу оцінку.
   Але там ще роботи…
   Головне що в мобільних пристроях тепер добре відображається.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти