Як я купував диски (бліни) для штанги

 

бліни для штангиЯк я вже писав, щось потягнуло мене зробити власний спортзал в гаражі. Гараж, хоч і не приватизований, успішно придбав, боксерський мішок та грушу купив, гриф є. Залишилось купити диски для штанги, силову раму і лавочку для жиму. Все інше не важливо.

 

Та виявляється, що ніби найпростіший предмет серед усього названого, а саме бліни, не так вже й просто купити. Точніше купити то просто, але що ви скажете на ціни від 30 грн за 1 кг і вище? І це при тому, що мені потрібно було кілограмів 110-130. Гриф із замками ще додасть 25 кг.

 

Звичайно, в першу чергу я “перерив” усі можливі і неможливі інтернет-магазини що торгуються спортивним причандаллям. Як сказав вище, найдешевше що надибав — 30 грн/кг. Таке враження що вони золотом там наповнені.

 

Та знайди собі дядю Васю і нехай тобі виточить, – скажете ви. Я так і зробив. Дійсно знайшов старий токарний цех, а-ля “бек ін юсср”. Там працюють хороші, прості люди, і з ними я швидко знайшов спільну мову. Вони погоджувалися мені виточити будь-що, доки я не показав їм креслення. В них очі стали круглими, адже де вони наберуть стільки металу?

 

Так ця ідея відпала. Тоді я знайшов в інтернеті всі підприємства які займаються токарною обробкою у Львові та області. Вийшло десь 7-8 підприємств, їм я і відправив запит. Відповіло тільки двоє, і один з них порахував мені вартість. Я просив порахувати виготовлення блінів для штанги на загальну масу 150 кг. Матеріал вийшов 1800 грн, кисень для порізки і транспортні витрати 320 грн, робота 1000грн. Всього 3120 грн, це більше 20 грн за кг. Як ви розумієте, це мене не порадувало. І при тому, що це просто обточений метал, не пофарбований чи поцинкований.

 

От такі дєла. Продивився сайти безкоштовних оголошень, там часто можуть продати б/ушні речі. Зокрема дивився  тут http://slando.ua/

 

Але й тут люди не дурні, і раз мають інтернет, то їм не важко подивитися скільки така цяцька коштує в інтернеті. І вони дешевше 20 гривень за кг не дадуть.

 

Через пару днів пошуків нарешті я знайшов найбюджетніший варіант із магазинних дисків для штанги. Це бліни від марки Usa Style. Їх деякі магазини продають (на момент написання статті) по 19 грн/кг. Диски обгумовані, з діаметром 50 мм (є і інші), тобто то, що мене влаштовує.

 

Щоб мати можливість набирати будь-яку вагу, я замовив 4 шт по 20 кг, 2шт по 10 кг, 2шт по 5 кг, 2шт по 2.5кг. Відправив я замовлення, менеджер передзвонив і уточнив деталі. Ну, думаю, вже точно буду монстром. Та де там! Через день передзвонили що товару на складі нема! А на сайті магазину ще й досі висить що диски в продажі є.

 

Після цього замовив в іншому магазині, там те саме. На сайті є, через пару годин передзвонили — нема. Йолі палі!

 

Потім я знайшов ще офіційного представника Usa Style, там і зробив замовлення. Йшло замовлення до Львова аж із Сімферополя (хоча вони в Києві мають магазин). Доставка “Новою Поштою”. Через снігові замети на дорогах вантаж я отримав більше ніж через тиждень. Правда і магазин перевізнику його відправив через пару днів.

 

IMG3963AНа жаль, крім немалої ціни за “желізяки” прийшлось заплатити ще й за доставку. А це не мало не багато — 329 грн! І ще за відправлення моїх коштів магазину. А це ще 57 гривень, і я їх також повинен був заплатити. Додайте сюди ще послуги таксі для того щоб завести в гараж — весело.

До речі про таксі. Коли я в “Новій Пошті” забирав замовлення, мені потрібно було його чимось довезти в гараж. Правду кажуть, що коли чогось дуже хочеш, то все складається як конструктор. Так і тут, якийсь хлопака відправляв свій вантаж, і сам запропонував допомогти завезти вантаж. Про гроші сказав: “скільки даш”. Навряд чи він читає цей матеріал, та все одно – ще раз йому дякую.

Та нічого, тепер є своя штанга. Як-не-як — нерухомість. Ні? А ви спробуйте її підняти!

Тепер про самі диски для штанги. Найбільше я був радий тим, що все “зрослося” і вони налізли на олімпійський гриф. Зовнішній вигляд — бюджетний, гума досить тверда і трохи крихка. Зле що дешева китайська гума погано пахне (смердить) якоюсь хімією, так що в квартирі її краще не тримати. А в мене спортзал (гараж) на свіжому повітрі, так що не страшно. Правда запах із рук навіть після другого разу миття теплою водою з милом я так і не відмив. Треба буде використовувати рукавички.

 

Та насправді, це все дрібниці. Важливо, що цього достатньо щоб “окріпнути” і стати монстром. А там побачимо.

 

Далі буде…

 

 

12 comments

 1. Ціла епопея)))

 2. Так є, бо там дійсно ціна питання – пару тисяч гривень.
  І хочеться купити, і не хотілось таку суму віддавати за желізяки.

 3. Не зрозумів, скільки вийшло в сумі в гривнях (з доставкою – гриф + всі бліни?) і яка вага штанги (135 кг я зрозумів)?
  Сам колись мав таку ідею, а ще хотів купити лавку – універсальну (присідання стійки + жим лежачи).
  Та і тягу хочу робити – а там доходить до 200 кг і вище))

  Але в квартирі це все буде не дуже зручно… А гаража немає)

  Все що купив собі – гантелі по 16 кг – та і то вдома особливо не хочеться займатись. Не та атмосфера. Багато культуристів казали про цю проблему, навіть маючи купу грошей, всеодно йдуть в зал, там якось цікавіше тренуватись)

 4. Вага штанги вийшла 115кг (бліни)+20кг (гриф)+5кг (замки). 140 кг разом.
  Ціна вийшла 2185грн (бліни)+ 700 грн (гриф) + доставка 330грн (доставка)+50грн (таксі). Разом 3265кг. Трохи забагато, але дешевше готову з такою вагою не знайти. Хіба що робити, і то якщо, так як в мого друга, батько працює на заводі і має мав можливість зробити такі великі вироби. Ну або хтось продає б/у, але як я вже писав – там люди також не дурні.
  А щодо гаража – не один культурист починав там. В ютубі повно роликів де американські паверліфтери чи силачі тренуються в своїх гаражах. Але то вже на любителя. Я, наприклад, так більше концентруюся.

 5. Я то знаю, навіть не у своїй найкращій формі я тягнув у становій 135кг на 12 разів. http://www.youtube.com/watch?v=fQ5P-nFprNM
  І це при неправильній техніці, практично самою спиною.
  А зараз збираюся присідати, причому на велику кількість разів: 8-15. Так що 140 кг на перших порах вистачить. Якщо присяду зі 140 на 15 разів, то це майже рівень КМС. Для жиму лежачи також вистачить.
  А якщо треба буде більше-докуплю.

  • А я сумо тягну. Так і ноги включаються, і спина рівно.
   Але в класиці більше результат виходить на раз, не знаю чому так, але техніка у всіх з класикою не дуже, з великою вагою тягнуть “горбом”

 6. Так є, то й же Болтон ставить світові рекорди горбом. А є ще Константин Константинов, то він сам признає що горбом тягне+ без екіпіровки. І в нього там ваги далеко за 300.

  Я станову робив багато років, і ні разу не мав травми, бо було три важливі правила:

  -не ставити рекорди на раз,

  -не піднімати різко вагу,

  -тримати спину рівною.

  Тьху-тьху, без ніяких поясів, бінтів і всякої белебєрди тягнув 160 кг на 5 разів. Власна вага була десь до 80. Робив станову раз у два (!) тижні. Звичайно, це не є видатний результат, але тепер поб’ю рекорди *PARDON*

  • Ну я важив 93 і тягнув 220 на раз. З горбом правда.
   Недавно робив 200*2. Ну 200 зроблю більш-менш нормально.
    
   А тиждень назад у нас змагання були, то там в категорії до 100 кг результати від 235 кг (останнє місце) до 300 кг – перше…

 7. Це добре, мені є куди рости. Правда, я не впевнений, що ті, які тягнули 300 не вживали “вітамінів”.

  • Ну я по собі розумію, що без фарми реально дійти до 230-250 кг, але треба креатин, протеїн і т.д. Зараз багато чого є із спортивного харчування… Але до 300 кг на цьому не дійдеш. 
   200 в категорії до 100 можна тягнути без нічого.
   Ну я тягнув з власною вагою 92-93кг, потенційно можна набрати до 100 – відповідно і результат зросте. Але чи це того варте?
    
    

 8. А ти молодець!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*