Як я пишу статті

як я пишу статтіХочу розказати як пишу статті, можливо комусь буде цікаво, а хтось навпаки, покритикує.

В першу чергу потрібна ідея. В переважній більшості випадків ви не знайдете ідеї сидячи перед компом. Адже теми статей приходять в голову коли прогулюєтесь, готуєте їсти, бачите якусь новину чи подію.

Тому обов’язково слід мати при собі (чи недалеко) невеличкий блокнот та ручку. В результаті ви будете мати цілу купу ідей для статті, і вам не прийдеться думати що написати сьогодні.

Але це ще не все. Я в багатьох випадках подумки «прокручую» в голові що саме буду писати, які факти викладати. Я ніби виступаю перед публікою чи переконую співрозмовника. Наприклад, свою відому статтю про Віктора Ющенка я так «готував», працюючи на городі в селі. Я подумки шукав факти щоби переконати співрозмовника. Щось подібне було і з моєю статтею про воїнів УПА та ОУН http://pavlofox.net/bandera-ta-shuxevich/ . Я ніби переконував віртуального співбесідника, який вважає їх бандитами. Наскільки мені вдалось – судити вам. Але знаю що її обговорювали на одному з форумів, також вона зібрала 42 лайки у фейсбуці, хоча її ніде не рекламував. Оцінки її читачів різнилися від «100% згідний» до «дєшовенькая статья», але байдужими не залишила. Це добре.

Дуже важливий для мене момент. Хоча я можу «розтягнути» якийсь факт на всю статтю, дуже бажано відповідно підготуватися для написання статті.

Маю на увазі те, що зібрати достатню кількість фактів (аргументів). В такому випадку пишеться дуже легко, і матеріал має мінімальну кількість «води».

Ясне діло, не завжди так виходить, але потрібно старатися.

Часто такі фактори збираються не за день-два, а я їх записую чи додаю в закладки протягом певного часу. Коли ж назбирується достатня кількість матеріалу – пишу статтю. Багато чого тримаю в голові, дещо знаю як і де шукати.

Бажано перед написанням статті записати на чорновику факти які зібрані для неї. Записати їх в певному порядку, і з кожного факту зробити абзац. Не забути про вступ і закінчення, а також картинку та відео. Зробити підзаголовки, виділення слів (в міру), і стаття готова.

Кажуть, що дуже добре не публікувати статтю того самого дня, а відкласти її на 1-2 доби. За цей час ще раз прочитати матеріал, скоріше всього знайдуться якісь помилки та неточності.

Можна прочитати статтю в голос чи знайомим (але я так не роблю).

Більшість статей пишу «просто так», не під пошукові фрази. З одного боку це трохи зле, оскільки важко збільшити відвідуваність блогу. З іншого боку ти більш щирий та «чесний»,оскільки в першу чергу думаєш що сказати, а не як підняти відвідуваність сайту. Хоча повторюю, на блозі є різні статті.

Ще одне. Намагаюсь писати регулярно. В мене був період, коли я протягом 8 місяців (без пропусків!) кожного дня писав статтю. І як правило це була велика, інформаційна стаття від 3000 знаків.

Це важливо з різних причин. З одного боку, постійні читачі кожного разу приходять на блог, оскільки знають що знову буде якийсь матеріал. Крім того, через таку регулярність  за відносно невеликий період часу на блозі було розміщено багато матеріалу. Дійсно, «вода камінь точить».

Також, пишучи регулярно людина постійно тренується писати, і як би не було, але статті виходять кращими.

Пошукові системи люблять ресурси котрі регулярно наповнюються корисною інформацією.

P.S. Дуже важливо перед публікацією статті ще раз уважно продивитись на наявність розпалювання міжнаціональної ворожнечі, образ чи наклепів. Адже за це можна отримати проблеми, інколи серйозні. Наприклад на вас подадуть до суду.

В мене бували статті, які я вичитував через цю проблему довше ніж писав!

Це не значить що ви не повинні викладати свою думку, чи заховувати голову в пісок, але кожен факт слід аргументовувати чи привести посилання.

Де я не зовсім впевнений, пишу «на мою думку», «наскільки я чув», і т.д.

5 comments

 1. А ще перед сном дуже добре можна продумувати все, і ідеї перед сном часто приходять =)

  • Читав недавно книгу двох канадських бізнесменів-мільйонерів, то вони перед сном (засинаючи і коли пробуджуються) говорять собі фрази типу “я успішний підприємець” чи “я мультимільйонер”.
   І кажуть що працює.

   • Цікаво що Вам дає…сайт..?Невже можна заробити на життя?

    • Ні, цей блог фактично не приносить прибутку (пару доларів в місяць).
     Це так, більше для задоволення. Можна продавати посилання – тоді ситуація буде “веселішою”, але так знищу блог.
     Просто більшість навіть україномовних читачів шукає інформацію російською.
     Але якщо мати відвідуваний сайт на хорошу тематику, то можна заробляти непогані гроші.
     На заводі точно не прийдеться працювати.

    • Те, що вам, напевне, розмова з подружкою 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*