Як записати відео з екрану

UVScreenCameraНа днях потрібно було сестрі пояснити деякі питання щодо роботи з шаблонами сайтів. Оскільки вона з нами не живе, то вирішив записати невеличкий урок. Тому і прийшлось вибирати придатну для цієї мети прогу.

Знаю, що більшість інфобізнесменів записує свої уроки у camtasia studio. Визнаю, це професійна та добре зарекомендована себе програма. Та мені би «щось по-проще».

Тому вибір впав на UVScreenCamera. Її розмір не перевищує 9Мб. До речі, порівняйте із тією ж camtasia studio, яка «важить»  разів у 20 більше. Але то таке, що кому подобається, і для яких цілей йому потрібна та прога. Я поки-що масово ролики не записую, того вистачить. Варто зазначити, що UVScreenCamera може записувати 3D ігри.

Завантажити її можна на офіційному сайті тут http://www.uvsoftium.ru/index.php.

Базові функції програми доступні безкоштовно, зокрема, можна записувати відео з екрану, робити записи, писати звук з мікрофону. Після закінчення роботи можна конвертувати відео у пару форматів,  втому числі в exe. Та, на жаль, конвертація у популярний відеоформат .avi є недоступною для незареєстрованих користувачів. Вони будуть змушені купити повну версію програми PRO. Та коштує для фізичних осіб зовсім недорого – 500 російських рублів. На наші гроші, то десь 135 гривень.

Після встановлення ви побачите ось такий інтерфейс. Більшість параметрів встановлені за замовчування, але дещо потрібно буде змінити.UVScreenCamera

Зокрема, в полі 1, можна визначити, в якому полі програма буде записувати відео. Можливо це буде весь екран, а можливо тільки якась його частина.

У полі 2, можна поставити галочку «скрывать при записи». В такому випадку під час запису вікно сховається,  і тільки у треї буде невеличка іконка. При її натисканні відеозапис припиниться – зручно.  Крім того, можна включити чи виключити запис звуку та курсору.

У третьому віконці є червона кнопка початку запису. В кінці можна буде натиснути на зелений трикутник (програти записане відео) чи натиснути на паузу.

Також доступний по кадровий редактор записаного ролика.

Тепер розглянемо пункти меню програми.UVScreenCamera

Меню «файл». Тут можна відкрити існуючий проект, або експортувати записане у котрийсь із форматів. Я рекомендую експортувати у формат avi.UVScreenCamera

Меню «Область записи» – тут можна вибрати яку частину екрану чи яке вікно запише UVScreenCamera.UVScreenCamera

Пункт меню «Действия». У цьому пункті можна задати можливість одразу записувати зняте відео у формат avi, та я не рекомендую, особливо, якщо у вас слабкий комп’ютер, може пригальмовувати. Також, у цьому пункті можна зробити скріншот екрану, перейти в редактор відео чи опублікувати його в інтернеті. Редактор відео не буду описувати, бо у цій програмі не користувався. Є інші інструменти для редагування відео, але це вже тема іншої статті.UVScreenCamera

Меню «Настройки». Тут можна вибирати записувати чи ні курсор, налаштування курсора. Наприклад, ви відображати на відео всі натискання на мишці, а також прокрутку колеса мишки. У налаштуваннях звуку можна встановити чутливість мікрофону чи колонок. Також, у цьому меню є доступ до додаткових налаштувань. Натиснувши на відповідний пункт ми побачимо таке вікно:UVScreenCamera

У ньому можна встановити частоту запису відео, з якої секунди починати запис (щоб підготуватися). Також, тут можна призначити гарячі клавіші, які запускають малювання, чи зупиняють запис. Крім того, можна також вибрати товщину і колір ліній для малювання. Адже, часто крім просто запису екрану, потрібно пояснити певні моменти, і малювання по екрані тут допоможе зрозуміти тему учням.

Якщо ж щось буде не зрозуміло, то вбудоване меню та практика обов’язково допоможуть 🙂

3 comments

  1. В мене з цією програмою виникла проблемка. При записі відео з екрану курсор мишки дуже сильно “лагає” і ривками переміщується. Підскажіть будь-ласка як це можна виправити?

    • Спробуйте під час запису вимкнути всі працюючі непотрібні програми, позакривати відкриті файли.
      Якщо не допоможе – використайте програмою Camtasia Studio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*