Як заробити на блозі

 

як, заробити, на, блозіНе секрет, що більшість із тих, хто створює свій блог створюють його заради заробітку. Так як же заробити на блозі?

 

Виявляється що способів є багато, навіть я всіх не знаю :). Та для себе їх я поділяю на способи заробітку вищого і нижчого рівня. Зараз поясню.

 

Справа в тому, що на своєму ресурсі ви може те продавати як свої послуги чи товари, так і чужі за відсотки.

 

Тепер давайте розглянемо це все детальніше.

 

Способи заробітку нижчого рівня.

 

1.Контекстна реклама. Знайомий для більшості вебмайстрів спосіб заробити гроші. Ви ставите рекламний код Google Adsense чи Яндекс Директ і за кожен клік по рекламному блоці вам капає якась копійка. На некомерційних тематиках там дійсно копійки за клік. Чому я відношу заробіток на контекстній рекламі до заробітку нижчого рівня? Бо хтось завдяки вашому ресурсу розміщуючи контекстну рекламу продає свої товари та послуги, а ви, інколи за копійки йому в цьому допомагаєте. Тобто працюєте за відсоток, незначний відсоток.

 

До недоліків сміливо можна віднести монополію серед основних гравців ринку. Адже відомих та потужних систем контекстної реклами всього дві, я їх назвав вище. Тому вони і диктують умови, а ми мусимо під них підлаштовуватися.

 

2.Банерна реклама. Ще один спосіб заробітку на блозі, та тут за те що ви розмістите чужі банери можете отримати прибуток як за кліки так і за перегляди. Умови роботи досить прості: розміщуєте в себе на ресурсі банер і отримуєте обумовлені кошти за певний період часу.

 

Шукати рекламодавців можна як самостійно, так і на спеціалізованих біржах. Щоб знайти рекламодавців самому, варто пошукати потенційних рекламодавців через пошукові системи, каталоги. Можна зайти на сайт конкурентів, подивитися хто там рекламується і запропонувати їм свої послуги. Непоганою ідеєю є розміщення у себе на ресурсі сторінки із описом розцінок на розміщення банерів.

 

Серед бірж, де можна знайти рекламодавців на розміщення банерів можна назвати давно відому систему Rotaban, реєстрація тут http://www.rotaban.ru

 

3.Продаж посилань (постових). Великий вплив на місце сайту у видачі, і відповідно його відвідуваність та показники ТІЦ і PR мають посилання. Їх кількість та якість. Тому вебмайстри купують посилання на свої блоги на інших ресурсах. Принцип роботи: у статтях на своєму блозі ви розміщуєте посилання на інші ресурси. Звичайно не за дякую, а за гроші. Інколи непогані гроші. Ціна за посилання залежить від багатьох факторів, та найбільше від значення тематичного індексу цитування (ТІЦ) та PR. Також вплив на ціну постових мають вік ресурсу, кількість відвідувачів та сторінок. Чуть не забув, дуже сильно впливає на ціну посилання його вид: вічне чи орендоване. В першому випадку ви розміщуєте посилання на постійно (вічно) і відповідно за це отримуєте значно більші кошти але посилання не можна знімати. У другому випадку вам платять за розміщене посилання щомісяця, але значно менші кошти.

 

Де знайти оптимізаторів які будуть купувати у нас посилання? Або на спеціалізованих сео форумах, або на біржах посилань. Я може порекомендувати дві, з якими я працював і які себе зарекомендували з хорошого боку. Це GoGetLinks http://www.gogetlinks.net та Rotapost http://www.rotapost.ru . І одна і друга є біржами вічних посилань. Якщо вас цікавлять тимчасові посилання, то найвідомішою є біржа Sape.ru.

 

Це все були, як я про них кажу, способи заробітку нижчого рівня. Хоча й на них, сотні а той тисячі вебмайстрів заробляють хороші гроші.

 4.Розміщення проплачених матеріалів на блозі. Якщо у вас буде досить розкручений ресурс, то почнуть звертатися рекламодавці із проханням розмістити їхню статтю на вашому сайті. Ціна напряму залежить від авторитетності та відвідуваності вашого ресурсу.

Та нам потрібно щось більше, тому йдемо далі.

 

Способи заробітку на блозі. Вищий рівень.

 

5.Партнерські програми. Принцип роботи: ви на сторінках блогу рекомендуєте ті чи інші чужі продукти чи послуги а взамін за кожного клієнта (оплачений товар) отримуєте свій відсоток. Тут вже можна отримати кращий прибуток ніж в тій же контекстній рекламі, де плата часто фіксована.

 

На цьому потрібно зупинитися детальніше. Якщо виробник товару хоче збути товар, то він це може робити або сам, або, за допомогою інших людей пропонуючи їм відсоток. В першому випадку потрібно вміти продавати, займатися маркетингом, витрачати свій час та гроші. В другому випадку достатньо щедро поділитися відсотками із тими хто продаватиме продукт на ринку. Самому ж, в цей час, можна зайнятися розробкою наступного продукту.

 

В мережі є багато партнерських програм, як то кажуть, на будь-який смак. Достатньо в пошуковій системі набрати “партнерские программы”, і вам пошукова система видасть безліч варіантів, як то кажуть, “до кольору до вибору”. Якщо потрібно знайти таке для певної тематики, то наберіть, наприклад, “огород партнерка программы”.

 

Як я сказав вище їх можна пропонувати читачам як у своїй розсилці, так і розміщуючи посилання на сторінках ресурсу.

 

Наприклад, написали хорошу статтю про свою подорож в Іспанію, і в кінці розмістили посилання на турфірму яка продає квитки в Іспанію. Чи авіакомпанію.

 

Написали пост про переваги та недоліки операційної системи Windows8, і в кінці статті порекомендували підприємство яке продає ліцензійну версію.

 

Єдина умова: дуже бажано пропонувати перевірені та хороші продукти. Для цього читайте відгуки на сайтах та форумах, інакше ризикуєте своєю репутацією.

 

Не хочеться дуже показувати, та один приклад наведу із цього блогу. Є в мене сторінка на яку заходять всі хто хоче купити товар на китайському сайті. Я знайшов непогану партнерку і в кінці статті дав посилання на сайт людини, яка розуміється на пошуку товарів в Китаї. Далі, думаю, все зрозуміло. Якщо хтось купить в нього відеокурс, мені щось перепаде.

 

По аналогії можна писати статті під безліч партнерок: від вивчення англійської мови до розведення кроликів.

 

6.Продаж своїх послуг та товарів. Це, на мою думку, найкраще що ви можете зробити на блозі. І цим користують тисячі блогерів. Вони створюють ресурс на ту тематику, в якій добре розбираються, і пропонують свої послуги чи товари читачам.

 

Ви можете створити блог про, наприклад, бодибілдинг чи фітнес і надавати свої послуги. Чи, наприклад, можна створити ресурс про кулінарію, і надавати послуги доставки обідів чи приготування страв на весіллях. Чи можна, наприклад, на тому ж культуристичному ресурсі продавати виточені та оцинковані диски для штанги чи гантелі. А можна складати програми та тренувати клієнтів.  Все обмежується тільки вашою фантазією. Можна взагалі “прикрутити” інтернет-магазин. Чим цей метод хороший? По-перше, весь прибуток йде вам, а не якась копійка від кліку по контекстній рекламі. Крім того, не завжди невелика відвідуваність буде перешкодою до високих заробітків. Більшу роль грає наявність цільової аудиторії.

 

Ну ось і все, що я хотів розповісти у цій статті про способи заробітку на блогах. Залишається тільки не лінуватися, не боятися, а пробувати і втілювати це в життя.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*