Як зберегти зір при роботі за комп’ютером

123Я вже колись писав як зменшити негативне навантаження на зір при роботі за комп’ютером. Йшлося про програму F.lux, яка в темну пору року знижує яскравість монітора комп’ютера. Таким чином очі менше втомлюються – перевірено на собі.

Сьогодні ж хочу розповісти програму яка також захищає очі при роботу за комп’ютером, але робить це по-іншому.

Вона через певні періоди часу нагадує вам що потрібно зробити перерву в роботі.

Йдеться про програму EyesRelax.  Вона є простою, неважкою, та безкоштовною.

Завантажити програму можна тут: http://www.brothersoft.com/download-eyes-relax-108581.html1

Після цього встановіть програму двічі клікнувши на завантажений файл.2

Дочекайтесь кінця інсталяції.

Все, після цього програма запущена, і сама буде завантажуватися кожного разу при включенні комп’ютера.

Тепер про налаштування EyesRelax.

У першій вкладці (перерви) можна поставити періоди, через які програма вмикатиме нагадування, і тривалість самих перерв.3

Крім того, EyesRelax може робити як часто невеличкі перерви, так і більші, але рідше.

Я собі поставив щоб маленькі однохвилинні перерви були кожні п’ятнадцять хвилин, а великі, 5-ти хвилинні – через кожні 3 маленькі перерви.

Також, у цій вкладці можете натиснути кнопку “настроить”, і вибрати спосіб яким програма попереджатиме вас про потребу відпочити. Можна вибрати діалог, заставку у вигляді картинки, а можна просто заливку певним кольором. Я поставив сірий колір.

Тут є розділ налаштувань – звуки. Адже програма попереджає і звуковими ефектами. Ви можете постаивти улюблену мелодію, та налаштувати силу її звучання.7

Друга вкладка – захист налаштувань паролем. Якщо ви батько, то можете зберегти очі свої дитини, встановивши пароль на програму, і можна забрати галочку (1), котра дозволяє відмінити перериви достроково.4

Третя вкладка – налаштування. Тут можна вибрати мову програми (української немає), створити профіль (але я цим не користувався). До речі, про українську мову. Автор просить надсилати йому свої переклади. Я не є сильним в програмуванні, та якщо ви зможете, то зробіть українську версію програми і надішліть автору. Там не багато, якщо знати як.

Спочатку такі паузи можуть дратувати, але витримайте це. Адже за комп’ютером можна сидіти годинами, і не відчувати яке навантаження приходиться на очі.

Особисто я не хочу втратити зір через комп’ютер чи інтернет.

Тепер пораджу що робити під час перерв. Під час довгих – можете повіджиматись чи поприсідати. 5 хвилинної паузи для цього буде достатньо. Адже сидячи за компом навантаження отримує і наш хребет – його також потрібно берегти.

А під час маленьких пауз я роблю пальмінг.

Що таке пальмінг? Це вправа яку придумав відомий американський офтальмолог Бейтс http://is.gd/CP45Uz . Ви повинні схрестити долоні, і закрити ними свої очі. При цьому потрібно закрити так, щоб навіть відкриті очі не бачили світла, а темряву.

Від тепла своїх долонь, а також темряви, очні м’язи розслабляються, відпочивають, гострота зору моментально після цього покращується.

P.S.Ще одне. Для тих кого цікавить тайм менеджмент. Поставивши програму, я був здивований як швидко “злітає” час за комп’ютером. Тепер через кожні 15 хвилин я, аналізую що конкретно було зроблено за цей період часу.

9 коментарів

 1. Пільмінг – хороша штука. Вона має в езотеричні коріння.

  • Щодо езотерики не знаю, але після пальмінгу дійсно зір покращується + очі менше болять.

 2. Як не крути – а я ніяк тих порад на практиці застосувати не можу… Єдине що роблю при втомі очей – насаджую окуляри (спеціальні) і втома зникає. Але через деякий час з’являється, – тоді знімаю окуляри і знову зникає втома.
  Ну а вже якщо знову з’являється – треба робити перерву в роботі і йти десь на свіже повітря 🙂

 3. Спробував – справді цікава й потрібна програмулька. Єдине – російськомовний інтерфейс. Я вже й намірився витратити вечір на локалізацію (певний досвід маю) – але розробник так “закручено” заховав мовні файли, що чекатиме він тих локалізацій ще довго (або в Help викладе інструкцію щодо локалізації, як це роблять відповідальніші розробники).

  • Так, зір потрібно захищати.

   • Я тут нещодавно натрапив на схожу програму EyeLeo. Безкоштовна, з симпатичним левенятком, розробник російський, та ще й мовний файл легко локалізується. Найближчим часом спробую перекласти українською і надіслати розробнику – може, буде і україномовний варіант. Якщо хочеш – відправлю і тобі (той файл слід просто покласти у папку з програмою).

    • Я тепер просто намагаюсь менше сидіти за компом. Швидко роблю роботу і потім відпочиваю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*