Як збільшити врожаї винограду та інших плодових дерев.

виноградЦей агротехнічний прийом ми застосовуємо вже багато років, що дозволяє нам отримувати хороші врожаї навіть в посушливе літо.

Справа а тому, що в останні десятиліття значно зменшилася кількість опадів, і ґрунти страждають від посушливих кліматичних умов. За прогнозами кліматологів далі буде ще гірше. В Україні взагалі може бути напівпустеля, тому проблему недостачі вологи потрібно вирішувати вже зараз.

Поливати сад з шлангу чи відром дорого, неефективно та трудоємко. Та й скільки відер води треба вилити під дерево щоби хоча б якась її частина пробилася до коренів. Вода просто розтікається в сторони не збирається біля стовбура дерева.

Отже, що ми робимо. Ми доставляємо воду прямо під коріння дерева. Для цього беремо 1.5 чи 2 літрову пластикову пляшку, пробиваємо в її нижній частині 5-8 отворів. При посадці дерева чи винограду слід закопати таку пляшку біля кореня дерева. Закопати треба закопати так глибоко, щоби на поверхні біла тільки горловина пляшки з корком.

полив деревТепер в сухе літо ви відкручуєте кришку і вливаєте через лійку у пляшку 5-10 літрів води 1 раз в тиждень (треба дивитися по ситуації). Вода поступає зразу в корінь і живить дерево, а не розтікається по поверхні землі.

Хочу зазначити, що воду необхідно попередньо підігріти поставивши її на сонце. Підливати крижаною водою прямо з криниці не можна. Таким можна підливати всі дерева у саду і виноград. Завдяки цьому способу раціонально використовується вода та збільшуються врожаї.

Минулого року в нас випадало мало опадів. У багатьох людей дерева та виноград потерпали від спеки. Зате наша виноградна лоза була “повна здоров’я”. Правда, через це ми мали проблему. Врожай був такий великий, що не витримали дерев’яні шпалери і виноград впав на землю.

І останнє. Не потрібно підливати виноград за декілька тижнів до збору врожаю. Тоді ягоди будуть солодкі а не водянисті.

Ось така порада. Як кажуть пияки: “без пляшки нікуди”.

4 comments

  1. Це виглядає як цікавий домашній варіант системи крапельного зрошення. Зараз вони дуже популярні (і навіть досить доступні), – коли вздовж рядка якоїсь культури на певній глибині закладають спец.шланги із дірочками, крізь які вода потихеньку надходить безпосередньо до кореневої системи.

  2. Хитро, як стану багатим куплю будинок за містом, посаджу сад і можна буде так поливати 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*