Як зменшити кількість орфографічних помилок на сайті. Система Orhus.

система орфусМабуть ніхто не буде вступати в суперечку, що орфографічні помилки на сайті зменшують ступінь до нього читачів. Та й не тільки, пошукові системи цього також не люблять.

Тому при написанні текстів слід бути уважним. Крім того, в будь-якому нормальному текстовому редакторі є системи перевірки орфографії. Та не все так просто. Не завжди вони коректно працюють, крім того можуть бути банальні опечатки які “пропустить” текстовий редактор.

Часто потрібно потрібно перевіряти тексти на помилки, коли на сайті є дві чи більше мовні версії тексту. Можна добре знати пару мов, але в більшості випадків є та яку знаєш досконало, і ті які знаємо гірше.

В мене є сайт на російській та українській мовах. Російська для мене не рідна, і я її знаю не дуже добре. Тому частенько проскакували помилки. Не так орфографічні, як смислові.

Тому щось з цим потрібно робити.

Поки що найкращий варіант — система Орфус. Ви, напевне не один раз бачили на сайтах такий напис: “побачили помилку-натисніть “cntr+enter”? Ось це і є встановлена система Орфус.

Тепер, коли відвідувач побачить на сайті, помилку, то може її виділити, натиснути одночасно клавіші “cntr+enter”, написати пояснення, і відіслати повідомлення. Після цього вам на пошту прийде лист в якому буде вказано на якій сторінці, і яку помилку знайшов відвідувач. Практика показує, що більшість повідомлень є вірнимим, правда, буває що і користувачі помиляються.

Такий спосіб сповіщення власника сайту про помилку є дуже зручним, бо не кожен відвідувач після знайденої помилки буди щодо цього писати листа. А так- комбінація клавіш, і все в порядку.

Тепер про те як встановити систему Orphus.

  1. Йдемо на сайт системи http://orphus.ru/uk/ ;
  2. На цій сторінці є форма, яку необхідно заповнити. Для цього введіть адресу свого поштового ящика (на нього приходитимуть повідомлення з помилками). Також слід вибрати мову інтерфейсу системи;
  3. Після цього, в корені сайту створіть папку “Orphus “;
  4. Скачайте у неї скрипт orphus.js;
  5. В код кожної сторінки встановіть HTML код який надає система. Поставте код в тому місці сторінки, де ви хочете щоби відображалося кнопка системи Орфус;
  6. Виберіть вигляд кнопки який вам сподобається, і скопіюйте її в папку “Orphus “. Це та папка, в якій вже знаходиться скрипт скачаний попередньо.
  7. Все, можна користуватися. Для перевірки зайдіть на будь-яку сторінку, натисніть комбінацію “cntr+enter” і напишіть якесь повідомлення. Після цього перевірте пошту, чи прийшло повідомлення?

Тепер поділюся трохи своїм досвідом використання цієї системи.

Я ставив Orphus на російськомовну версію сайту про папуг. В перші місяці приходило по пару повідомлень в тиждень. Користувачі не помилялися-там дійсно були помилки. Та потім повідомлень стало менше, з’явилися певні проблеми та недоліки і я видалив систему.

Про які проблеми йдеться. Я не закрив цей HTML від індексування пошуковими системами, і виходило що в мене з кожної сторінки буле відкрите посилання на їхній ресурс. Напевне через це впав ТІЦ сайту. Потім цей код я закрив тегами, але неприємний осад залишився.

Крім того, всі ці зайві коди збільшують час завантаження сторінки. Цього не люблять як користувачі, так і пошукові системи.

І на закінчення ще один несподіваний “прикол” із цією системою. Мене цілий день “тероризував” п’яний, або несповна розуму відвідувач. А можливо просто конкурент. Що пару годин мені на пошту приходили коментарі переповнені матюками. І відключити цей “цирк” ви не зможете. На випадок, що це конкуренти, я просто на кожен такий коментар писав нову статтю. Тобто вони самі собі шкодили.

Так що ставити чи ні на свій сайт систему Орфус — дивіться самі. Можна просто певний час (півмісяця- місяць) протестувати систему. А там буде видно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*