Як зробити з чорно-білого фото кольорове

Одного дня мені спала на думку ідея- зробити зі старого чорно-білого фото кольорове. Я розумів, що ідеально якісним воно не буде, але кращим може стати. З фотошопом я знайомий, рівень -слабий любитель. Прийшлося додатково погуглити, посидіти пару годин за компом, але в результаті вийшли непогані кольорові фото. Зараз я поетапно опишу як ви можете оживити старі фото.

1.Скануємо чорно-білу фотографію. Бажано щоби оригінал був чіткий, якісний. Достатньо зісканувати з розрішенням 600 dpi.

чорно-біле фото

2.Відкриваємо фото у програмі фотошоп. Принцип роботи наступний. Виділяємо один елемент зображення, наприклад, лице, светр, зрачки ока, губи і змінюємо колір. Найзручніше виділяти за допомогою інструменту “чарівна паличка”(1). При виділенні будьте уважні, намагайтеся максимально точно виділити елемент. Для цього збільшіть зображення інструментом “лупа”. В інструменті “чарівна паличка” є доступні опції налаштування, зокрема можете вибирати розмір інструменту(3). Цим інструментом окремі частини зображення можна додавати чи віднімати(2). Після того як виділете об’єкт, збережіть виділення: виділення-завантажити виділену область. Назвіть її наприклад “светр”. Коли в кінці роботи, перед збереженням захочете ще підправити об’єкт, виберіть: виділення-завантажити виділену область і виберіть напр.”светр”

фотошоп

3.Вибираємо в меню: зображення-корекція-кольоровий тон/насиченість. Нам вискакує вікно з налаштуваннями. Зразу ж ставимо галочку в полі “тонування”. Після цього виділений об’єкт зафарбовується у колір. Рухаючи повзунком “кольоровий тон” та “насиченість” виберіть колір який підходить для виділеного об’єкту.

фотошоп

4.Повторіть кроки 2 та 3 з усіма елементами зображення. В результаті в мене вийшло таке:

фотошоп

натисніть на фото для збільшення

5.Оскільки це старі фото, то в кінці можна за допомогою фільтра “різкість” зробити їх трохи чіткішими.

Все, можете подарувати кольорове фото бабусі.

6 коментарів

  1. Не люблю такого монстра як Фотошоп, в свій час для подібних результатів скористався спеціалізованою програмкою http://www.recolored.com

  2. Прикольно, треба буде спробувати…

  3. Дякую за інфу. Пригодиться. Є пару хороших старих фото, спробую “оживити”.

  4. Круто, хоча міг би й сам догадатися. Не було можливості. Правду кажуть, що рішення приходять тоді, коли є задача. Без неї – не буде рішень, а відповідно й розвитку.
    До теми – треба буде якось спробувати погратися з фото.

    • І це затягує, я не одну стару фотку так переробив. Особливо старших людей такі зміни дивують: було чорно-біле, а стало кольоровим.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*