Як зробити хлібний квас

квас

оце і є справжній квас

Як зробити хлібний квас. У цій статті розкажу як ми робимо хлібний квас. Та на жаль, цей спосіб підійде не всім людям, та про все по-черзі.

Дехто може здивуватися для чого робити самому квас, адже його продають виробники, і ще так гарно запаковують.

Що тут скажеш? Хлопці і дівчата, раз ви таке кажете (сам таке чув), значить ніколи не пробували, або забули смак справжнього квасу. За Союзу його продавали в бочках. Не впевнений що ті бочки регулярно мили, але то вже інше питання. Це був квас.

Те, що продають під виглядом квасу я пару разів пробував. Можу сказати, що воно навіть «поряд не лежить» із справжнім квасом. На мою думку, це якась водичка зафарбована  хімією.

Знайомий розказував як попросив друга порожню каністру в якій возять «хімію» (а може треба писати без лапок?) для цих безалкогольних «напоїв». Його друг працював на такому заводі. Так от, хлопака потім не міг відмити порожню каністру від тої «хімії», скільки не мив. Виявляється, що це «добро» сильно концентроване, і маленької дози достатньо щоб зробити «квас» чи солодку воду.

І ви це даєте пити дітям?

Я вже писав як зробити в домашніх умовах йогурт та молочний коктейль http://pavlofox.net/yak-zrobyty-jogurt-ta-molochnyj-koktejl/

Та напій з бузини http://pavlofox.net/napytok-z-tsvitu-buzyny/

Тепер розкажу про квас. Але тут ситуація трохи важча.

Так як ми робимо квас, вийде не у всіх. Бо для цього використовується спеціальна закваска. Ще багато років тому мама почула як в тролейбусі одна тьотя хвалилася що вона робить квас. Після того вони зговорилися, і мама поїхала до неї додому, і та дала «жужу».

На жаль, через інтернет не можу її передати, а у Львів ради цього ви не приїдете. Можливо зможете дістати у знайомих, дехто робить справжній квас.

До речі, виглядає та закваска м’яко кажучи «нє очень», але то тільки виглядає. Це ж основа для хлібного квасу?

Тепер даю рецепт.

На трилітровий слоїк кидаєте  приблизно півлітри «жужі»(закваски), додаєте 3-4 ст.ложки сухого хлібного квасу, і 3-4 ложки цукру.

Можна кинути скоринку чорного хліба.

Це все. Закриваєте кришкою і ставите в темне місце на три дні (приблизно, залежно від температури повітря).

Після цього акуратно зливаєте квас, а «жужа» залишається. І далі ситуація повторююється. Закваски з часом стає все більше (ви ж додаєте сухий квас) і її можна перелити в ще один слоїк чи дати комусь.

Сухий квас можна купити на базарах або в продуктових магазинах. Деякі продавці не знають що таке існує, тому ідіть питатися в інший магазин.сухий квас

От так робиться квас. Кажу ще раз, оце і є справжній, корисний квас. До речі, має рівень алкоголю 0,5-1,0%.

Але то не шкодить. Замічено, сім’ї в яких постійно вживають хлібний квас, не мають алкоголіків. Не дивуйтесь, наприклад, малими дозами нікотину (пластирі, жувачки) лікують залежність від куріння.

P.S. Десь чув що лікарі не рекомендують пити квас тим хто страждає на виразкову хворобу, гастрит, і т.д. в разі потреби можете проконсультуватися з лікарем. Але на мою думку, це один із найнатуральніших та корисних напоїв.

3 comments

  1. Колись сусід робив квас і смак у нього був зовсім інший від шмурдяка який продають

  2. Класна штука, в мене бабця колись таке робила. Тепер гидоту продають. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*