Як зробити скріншот (знімок) екрану?

скріншот екрануІнколи виникає потреба зробити знімок (скріншот) екрану. Це потрібно в багатьох випадках.

Зокрема без такого інструменту неможливо обійтися тим, хто робить усіляки уроки на сайтах. Також, часто фотографують екран любителі ігор — так вони можуть похвалитися своїми успіхами з однолітками.

Дехто може легко створити аватарку чи фото зі сцени улюбленого фільми. Є ще одна потреба зробити скріншот екрану.

Є сайти, власники яких забороняють копіювати зображення з їхнього ресурсу, тому тут на допомогу також прийде можливість сфотографувати екран монітора.

Тепер подивимося як зробити скріншот на компі

Є два основні способи: вбудовані можливості Windows, та спеціальні програми. Першого способу буде достатньо для тих, хто часто не користується цією функцією, і не хоче захаращувати комп’ютер встановленням сторонніх програм. Другий спосіб буде добрим для тих, хто має свої сайти, веде на них всіляки уроки і т.д.

Ну що ж, розглянемо ці способи .

1. Скористатися вбудованими можливостями операційної системи дуже просто. Для цього, в потрібний момент натисніть на клавіатурі клавішу (PrtScn). Після цього нічого не станеться, бо зображення просто потрапить в буфер обміну. Далі натисніть Пуск- Програми-Стандартні, і виберіть вбудований графічний переглядач Paint.

Далі слід натиснути “вставити”, і в документ вставиться зображення із буфера обміну. Тепер його можна зберегти в потрібному форматі.

Також можна у програмі Photoshop створити новий файл, і вибрати вставити, або натиснути одночасно клавіші “ctrl+V”. Після цього ви також побачите своє фото екрану. Тепер ви зможете у фотошопі змінити розмір зображення, його насиченість чи кольоровий тон, та ін.

2. Тут розкажу як діяти тим, кого не влаштовують стандартні можливості Windows. Для цього прийдеться завантажити спеціальну програму для створення скріншотів. Їх є багато, є платні та безкоштовні…
Я ж звик до програми PicPick. Це хороша, безкоштовна, з україномовною версією програма. Скачати її можна тут http://biblprog.org.ua/ru/picpick/

Після того як ви становите програму, вона автоматично запускатиметься разом із стартом Windows. Тепер, коли ви натиснете клавішу “PrtScn”, то автоматично відкриється програма в якому буде вже готове до змін фото екрану.

Зокрема, за допомогою інструменту “область”, виберіть ту, частину фото, яке вас влаштовує, і натисніть після цього “обрізка”. Також можна змінити розмір зображення чи його повернути.

Програма PicPick має ще одну потрібну функцію. В меню “інструменти” можна вибрати, наприклад, таку опцію як малювання стрілочок. Розмір та колір стрілки можна регулювати. Тепер на будь-якому скріншоті можна малювати пояснення та вказівники. У цьому меню можна вибрати не тільки “стрілочку” але й усілякі “круги” та “квадрати”. Це дуже зручно.

3. Тепер про те, як зробити фото з кадру відеофільму. Найкраще це зробити вбудованими засобами програвачів відео. Я це покажу на прикладі популярної програми GomPlayer, скачати можна тут http://programy.com.ua/ua/gom_player/ .

Тепер, коли відтворюєте улюблений фільм чи потрібний відеоролик, зупиняєте на потрібному кадрі, у правому нижньому кутку вибираєте “панель управління” або натисніть клавішу F7. Далі, у мені що відкриється слід вибрати пункт “захват екрану”. skrinshot

Можливо, як і у першому випадку нічого не станеться, та насправді зображення збережеться у папку по замовчуванню. Подивитися куди програма зберегла знімок можна в пункті меню “настройки захвата”. (Дивись фото).

Ну ось і все. Тепер ви знаєте як зробити скріншот екрану або як зробити фото з ноутбука.

2 comments

  1. Я колись використовував FastStone Capture.

    Також безкоштовна була. Тепер платна.

    • Безкоштовні також такими до кінця не є. При їх встановленні часто якійсь панелі від Mail.ru встановлюються.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*