Якісні безкоштовні фото

безкоштовні фото для сайтуУ статті розкажу як безкоштовно отримати до 70 якісних фото із правами на публікацію.

Не секрет, що отримати фото для публікації в інтернеті (чи в офлайні) можна декількома шляхами:
1.Зробити самому. Для цього потрібно мати досить якісний фотоапарат та відповідні навички. Крім того, не зажди у вас буде фізична можливість сфотографувати, наприклад, гори Швейцарії чи виробництво сталі.

2.Просто взяти з пошуку картинок Гугла. В результаті можна знайти безліч класних фоток. Але. Прав на публікування їх у вас не буде. Крім того, фото для публікації в інтернеті часто оптимізовують, через що втрачається їхня якість.

3.Скачати на безкоштовних фотостоках. Можна, без проблем, але й якість там відповідна. Та на всяк випадок даю три найкращі (на мою думку). Тільки дивіться, там бувають певні обмеження на умови публікації:

http://www.visualphotos.com/ http://www.freeimages.com/ http://ru.dreamstime.com/free-photos

4.Купити на фотостоках. Тут дуже багато якісних фото, будь-якої тематики. Дійсно, аж слюньки течуть.

Але й ціни кусаються. Як вам, ціни від 1.5$ за одне фото невеликого розміру?

Знаю, що більшість бере фото з пошуку Гугла, і «не париться». Я сам іноді змушений так робити. Але рано чи пізно із авторськими правами і у нас «прижмуть», і тоді прийдеться переглядати тисячі своїх статей, і виправляти ситуацію.

Крім того, якщо ви займаєтесь комерційним дизайном, чи пишете електронну книгу, то дуже бажано, щоб за фото розміщені там, ви не переживали, і «спали спокійно».

У мене вже був випадок, коли прийшов лист від власника фото про папуг. Жінка повідомила, що знайшла на моєму сайті багато своїх фото, і попросила їх зняти. На щастя я їх дійсно купив, і надав відповідні скріншоти.prava

А бували ж випадки коли і в суд подавали за порушення прав на фото!

Тому треба шукати інші варіанти. Добре жителям країн західного Світу. Для них ці 1-2 долари, як для нас гривні, можна і купувати.

Ми ж «пойдем другим путем».

На двох платних фото стоках є пробний період, коли ви можете скачати до 30 фото (є таких два сервіси) і 10 фото (на другому) цілком безкоштовно.

Але там слід бути дуже уважним. Адже ці сервіси просто так нічого не дають. Підписуючись на пробний період, ви змушені ввести дані своєї кредитної картки. Після закінчення пробного періоду, вас автоматично підпишуть на платний. А це, між іншим, 70 доларів в місяць.

Та якщо робити все акуратно і правильно, то можна і якісні фото скачати, і ні цента не заплатити (1$ на Бігстоку).

Поїхали!

http://ru.depositphotos.com/

На цьому фотобанку можна зареєструвати безкоштовну, пробну підписку. Ось про неї інформація http://ru.depositphotos.com/faq.html#4_1 . При підписці вас попросять вказати дані своєї кредитної картки (повинна мати можливість розплачуватись в інтернеті).

За правилами цього сервісу, після активації підписки, ви можете скачувати не більше 5 фото будь-якого розміру, кожного дня, протягом 7 днів. Після цього вас автоматично підпишуть на план 70 доларів в місяць.

Тому слід вчасно «зіскочити». Отут і «зарита собака». Depositphotos в умовах користування повідомляє, що відписатись можна НЕ ПІЗНІШЕ 24 ГОДИНИ до закінчення пробного періоду. Тобто, ви собі плануєте чемно скачати по 5 зображень за 7 днів, а тоді відписатись. Попались. Після сьомого дня буде вже пізно. Тому відписуватись слід на 5-ий чи 6-ий день. Відписка триватиме ще годин 24, і ви встигнете скачати ще й зображення у сьомий день.

Ще раз, уважно перечитайте правила http://ru.depositphotos.com/faq.html#4_1.

Повторюю, відписатись слід не пізніше 24 годин до закінчення пробного періоду. А для гарантії можна і за два дні раніше.

Тепер як відписатись.1

Йдете в меню покупця (1), тоді тиснете «історія підписок»(2), і тиснете на статус підписки (3).

Далі, вас сервіс перепитає чи ви дійсно хочете відписатись. Ви підтверджуєте.

Тоді вас перекине на сайт платіжної системи segpay, який в разі потреби зніматиме з вас гроші.

Слід ввійти в свій акаунт. Для цього вкажіть номер своє кредитної картки (4), а також номер трансакції (6). Номер трансакції прийде листом на вашу електронну пошту. НЕ ВИДАЛЯЙТЕ ЙОГО.

Тиснете ввійти (7).2

Тепер в своєму кабінеті системи segpay виберіть свій тарифний план (8), виберіть причину відписки (9), та відпишіться (10).3

З’явиться повідомлення що заявку прийнято, і на протязі 24 годин вас відпишуть.4

http://ru.dreamstime.com/

Тут система подібна. Тут ви також підписуєтесь на платний 7-дневний період. Маєте право завантажити безкоштовно 10 фото, будь-якого розміру. Можна завантажити їх навіть протягом одного дня. Вибирайте план на 5 чи 10 завантажень. Якщо один план використали (на 5 чи 10 фото), наступного разу вже знімуть кошти. Тільки план на 5 фото чи на 10, а не і те і те.

І дивіться уважно, щоби писала ціна – 0 (нуль) доларів чи євро. І щоб писало справа “free trial”  а не “best value”.2

Після закінчення пробного 7-ми дневного періоду вас автоматично підпишуть на платний план – 70 доларів в місяць.

Але відписатись можна НЕ РАНІШЕ НІЖ ЗА 72 ГОДИНИ ДО ЗАКІНЧЕННЯ ПРОБНОГО 7-МИ ДНЕВНОГО ПЕРІОДУ.

Тобто, якщо скачати в перший день 10 фото, і відписатись, то система не дозволить. Слід почекати пару днів, але не пізніше ніж за три дні до закінчення пробного семидневного періоду.

Щоб відписатись, у верхньому правому кутку тиснете на «зона управления».13

І тут вже в зоні управління не дозволяєте автоматичне продовження підписки. Вибираєте «no» замість «yes».14

http://www.bigstockphoto.com/ru/

Тут нові користувачі можуть завантажити 30 якісних фото будь-якого розміру (6 днів по 5 штук в день).

Зайшовши на сайт, ви повинні побачити банер, із пропозицією 7-ми дневного терміну користуванням сервісом.14a

Клацнувши на банер, вам потрібно буде ввести дані своєї кредитної картки та особисті. При цьому, для перевірки картки, з неї знімуть 1 долар.

Після цього, кожного дня (на протязі 7 днів) ви зможете завантажувати до 5 фотографій.

УВАГА! Як і в першому випадку, на сьомий день, після сьомого скачування, з вас автоматично знімуть 79$. Тому вже на шостий день вам потрібно відмінити підписку.15

Тобто ви завантажуєте не 7х5 фото, як вони вам кажуть (бо дуже хитрі), а 6х5 фото. Тобто 30, а не 35.

Підстраховка

Зрозуміло, що можуть бути форс-мажорні обставини. Вам можуть відключити інтернет, або ви можете банально забути відключити послугу. 70 баксів нікому не хочеться викидати на вітер.

Тому слід підстрахуватись. Покажу на прикладі Приват 24.

Вибираєте картку, якою ви підписувались на платний період, і у верхньому правому кутку вибираєте керування карткою (11).5

Далі вибираєте функцію «відключити» (12).6

Тепер, по ідеї, нею неможливо буде розплатитись в інтернеті, і з неї ніхто нічого не повинен зняти. А коли від всього успішно повідписуєтесь, то знову підключите можливість оплати карткою в інтернеті. Це робиться за 5-10 хвилин.

Я цей спосіб не використовував, бо встигав відписатись. Але думаю, відключення оплати карткою в неті має спрацювати.

Авторам.

Якщо ви продаєте свої роботи на фотостоках, то від вищеописаних халявних дій нічого не втрачаєте. Сервіс авторам за пробні завантаження користувачів платить.

Висновок.

Скоріше всього, 95% моїх читачів, все вище написане не потрібне. Ризики невеликі є, і їм цього не треба.

Але якщо ви хочете отримати до 70 якісних фото будь-якого розміру, будь-якої тематики, то можете спробувати. А це, до речі, зекономлені доларів 70-80, як мінімум.

Таким чином можна оформити книгу (електронну чи паперову) класними фотками, і не боятись за авторське право. Чи проілюструвати свою статтю в блозі.

До речі, ілюстрація до цієї статті скачана саме таким чином.

УВАГА! Якщо не впевнені в своїх діях чи знанні електронних сервісів та систем – то краще не лізьте. Щоб потім мені не писали в коментарях, що «через мене втратили 70 доларів». Відповідальність за ваші дії після прочитання цієї статті я не несу.

Це стаття тим, кому потрібно, і він знає що з цим робити.

P.S.Коли ви читатимете цю статтю, умови цих фото банків можуть змінитись. Тому добре ознайомлюйтесь із їхніми правилами.

P.P.S.Що буває, коли брати фото “просто з інтернету” http://galka.if.ua/

4 comments

  1. Дуже грунтовна стаття, цікавий досвід, враховані всі нюанси, але Ви праві пересічним людям просто ліньки ризикувати.

  2. Так, це в першу чергу потрібно дизайнерам (якщо вони ще не зареєстровані в фотобанках) чи тим, хто випускає книги.

  3. Можна ще купляти Візу Віртуал на Платі.ру з номіналом 1$, коштує в середньому 1.7$. Але в принципі можна і так як вище описано, головне не провтикати ці 24 години до закриття тріалу

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*