Якщо крадуть тексти з сайту

крадіжка контентуНа практичному прикладі покажу що робити, коли крадуть тексти з вашого сайту.

Не минула і мене ця доля. Ти кожного дня думаєш про тему статті, пишеш якісний матеріал, в середньому на 3000 знаків і більше, а хтось без дозволу та зворотнього посилання розміщує твої тексти в себе.

В моєму випадку хлопака перекладав українські тексти на російську. Та від того мені не легше. Бо коли крадуть матеріал і не перекладають, то пошукові системи в більшості випадків знають хто злодій і хто і що в кого вкрав. Коли ж перекладають, то хтось задарма збагачується завдяки твоїй праці. Без дозволу.

А маючи досвід роботи з біржами копірайтингу, скажу, що саме копірайт (не рерайт) та ще й об’ємні статті коштують не так мало. Мінімум гривень 50. Це щонайменше.

А тут людина знайшла собі джерело «безкоштовного контенту». Нє, так справа не піде!

Сайт того «товаріща» розміщувався на безкоштовному хостингу Ucoz, що не дивно.

Найгірше (для нього) що він ніде не розмістив своїх контактних даних. Я б із ним зв’язався та запропоновував забрати вкрадені тексти.  Та замість контактної інформації тільки був надпис «все тексты мои:) При копировании ставьте активную обратную ссылку».

Що робити? В такому випадку дізнаймось його хостера, тобто організації котра розміщує в себе цей сайт.

Методів дізнатись хостера є багато, та мені найзручніше отут http://www.cy-pr.com/analysis/ якщо крадусть тексти з сайту

Натискаєте на ці DNS хостера і потрапляєте на сторінку де можна дізнатись вебадресу хостера. У моєму випадку, на Ucoz, внизу сторінки є посилання для скарг (адже на укозі часто розміщують ГС).

Після цього написав їх такого листа:

Сайт http://gladatto.ru/, расположенный на вашем хостинге ворует тексты с моего
блога (только переводит с украинского на русский).
Контактной информации на его сайте нет.
Примеры сворованных статей (только немногие, он много украл):
моя статья: http://pavlofox.net/kupivlya-posylan-shho-dali/
его: http://gladatto.ru/news/pokupka_ssylok_chto_dalshe/2013-03-20-142

моя статья: http://pavlofox.net/kgb-znalo-vse/
его: http://gladatto.ru/news/kgb_znalo_vse/2013-03-21-143

моя статья: http://pavlofox.net/bezkoshtovnyj-kontent/
его: http://gladatto.ru/news/besplatnyj_kontent/2013-03-25-144

моя статья: http://pavlofox.net/svyatyj-maksymylian-kolbe/
его: http://gladatto.ru/news/svjatoj_maksimilian_kolbe/2013-03-25-145

моя статья: http://pavlofox.net/spadshhyna-abo-derzhava-proty-lyudyny/
его:
http://gladatto.ru/news/nasledie_ili_gosudarstvo_protiv_cheloveka/2013-03-2[..]

моя статья: http://pavlofox.net/godyna-tyshi/
его: http://gladatto.ru/news/chas_tishiny/2013-03-26-148

моя статья: http://pavlofox.net/vilne-volodinnya-zbroehyu/
его: http://gladatto.ru/news/svobodnoe_vladenie_oruzhiem/2013-02-14-19

моя статья: http://pavlofox.net/yak-staty-menedzherom-z-prodazhiv/
его: http://gladatto.ru/news/kak_stat_menedzherom_po_prodazham/2013-02-15-41

моя статья: http://pavlofox.net/yak-ne-treba-robyty-sajt/
его: http://gladatto.ru/news/kak_ne_nado_delat_sajt/2013-02-18-67

Это только маленькая часть сворованного.
Повлияйте пожалуйста.

 

Десь наступного дня прийшла відповідь:

 

Здравствуйте!

Администратору указанного Вами сайта направлено соответствующее уведомление. Пожалуйста, ожидайте результата. Если ответа не поступит в течение 48 часов, сайт будет заблокирован.

 

Через два дні заходжу на сайт злодія, і бачу таке:крадуть тексти

 

Все, хостер спрацював швидко та оперативно.

Практика підтверджує, що в разі крадіжки контенту:

1.Пишете автору з пропозицією забрати контент чи поставити відкрите для індексації посилання (якщо сайт має хороші показники ТІЦ та PR).

2.Якщо він відмовляється – скаржитесь хостеру. У більшості випадків він стає на вашу сторону. Адже не хоче мати проблем із законом. Бо це на його серверах розміщують краджений контент.

3.Якщо, через якусь причину, і це не допомогло, то можна спробувати ось цей варіант http://dneprolab.com/

 

Насамкінець про те, як дізнатись що ваші тексти крадуть. Берете пару речень із тексту і вбиваєте в пошук Гугл. Якщо видасть із таким текстом якийсь сайт крім вашого – треба розбиратись.

Можна «для контролю» перекласти ці речення на популярні мови і подивитись чи їх не розміщують на іншомовних ресурсах.

 

Ну ось і все.

7 коментарів

 1. Я теж буває краду (просто перекладаю статті), але в мене тематика така що можна, навіть треба. + Коли я просто перекладаю або ж роблю легкий рерайт то посилання на оригінальну статтю ставлю, як на мене це навіть корисно для мого сайту, посилатися на набагато кращі тематичні сайти. (Ну і на сайтах з яких беру матеріал сказано “при використанні матеріалу ставити посилання, т обто поставив посилання на оригінал і ніяких порушень авторських прав, адже ти виконав умови). Так от)
  Ну а в твому випадку тут то справді обідно, бо тематика статтей така що з власного досвіду пишеш і т.п.

 2. І ще таке зауваження: якщо робити переклад наприклад з англійської, то цей переклад повноцінним рерайтом виходить)

 3. Мав би він контактні дані, то можна було б якось домовитись. Чи зворотні посилання поставити…
  Ладно, що є то є.

 4. Звичайно, якщо копіюють або перекладають матеріали з авторського блога, в якому відчувається стиль автора, які написані на основі його власного життєвого досвіту, – це аморально й це є крадіжкою. З цим треба боротися, і я вас вітаю, Павле, що поставили злодія на місце. Що ж до сайту “Інфо-світ”, там використовується загальнодоступна інформація про новини науки й техніки, яка вільно блукає по інтернету, копіюється й рерайтиться, й важно навіть встановити, хто автор тієї чи іншої новини. Напевне, автора й нема, як в анекдотів :). Дивним виглядає, коли хтось починає вимагати шанувати його права на інфу, яку сам же десь зкомуніздив.   

  • В загальному так і є 🙂 Але бувають і авторські статті, я сам інколи буває по декілька годин шукає різну інформацію, перевіряю її як тільки можна а потім абсолютно з нуля пишу статтю, беручи точні дані із того що знайшов (бо ж навмання не напишеш. хоча як правило такі статі це не новини а своєрідний огляд, дослідження та висловлювання власної думки). То якби хтось таку статтю в мене взяв і просто переклав собі на сайт мені б це не сподобалось, але якби він вказав що стаття з мого сайту з посиланням на оригінальну статтю – я б навпаки був задоволений (якщо хтось скопіював, значить ти гарно написав 🙂 ).
   А так я багато перебрав іноземних сайтів такої ж тематики щоб нормальні знайти. Бо багато сайтів так рерайтять що з статті де багато конкретних даних та прикладів виходить “тяп-ляп ні про що”. А леякі взагалі просто копіюють, буває забиваєш заголовок з статті якогось сайту і в гуглі ще десяток точних копій на різних сайтах, при чому далеко не у всіх першоджерело вказане.
   А щодо боротьби з копіюванням, то я і зі свого досвіду знаю що хостер іде на зустріч. правда я писав не з приводу статті, а з приводу дизайну, який я колись “розробив” для мобільної соцмережі, а в мене нагло його скопіювали (при чому не зробили копію, а вкрали мій ксс файл і мою ж графіку, а це обідно, бо щоб тільки ксс написати то часу скільки йде, щоб перебрати різні варіанти та підкорегувати все, а ще ж малювання графіки…). Тоді хостер теж написав власнику і той зразу ж поміняв дизайн 🙂

  • «Інфо-світ» – класний сайт. Видно старання автора. Прийде час і відвідуваність попре вгору. Бо не впевнений що є багато таких якісних конкурентів.

 5. //ого, коментар вийшов більший ніж статті під посилання на блогуні 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*