Яндекс Метрика. Корисні можливості

яндекс метрикаСьогодні поговоримо про таку популярну систему аналітики як Яндекс Метрику.

Про неї чули напевне всі вебмайстри, але не всі ставлять на сайт. Скоріше всього тому, що не знають її можливостей. А там є що подивитися! І найголовніше що безкоштовно!

Стаття не претендує на мануал, просто розглянемо найкорисніші функції, яких ви не отримаєте встановивши простий лічильник на сайті.

Ну що ж, поїхали!

Щоб вставити Яндекс Метрику зайдіть сюди http://metrika.yandex.ru/list/ і натисніть «додати лічильник».

яндекс метрика

Після цього відкриється форма в яку потрібно ввести необхідні дані. Не буду тут детально зупинятися, якщо ви змогли створити сайт, то ввести дані не буде проблемою.

Після того як розмістите необхідний код на сайті, ви зможете переглядати статистику вашого ресурсу.

Зараз подивитись скільки там всього цікавого. На простих речах типу відвідуваності не буду зупинятися.

1. Вибираєте «джерела» – «пошукові фрази». Вказуєте за який період потрібно подивитись статистику.

В результаті відкриється приблизно така картина:

яндекс метрика

Тут можна побачити з яких пошукових систем прийшли на ресурс, кількість візитів по конкретному запиту, глибину перегляду (якщо більше 1, то відвідувач подивився ще якусь сторінку).

Дуже є важливим показник відсотку відмов, трошки нижче покажу через що це може статися. Також видно час проведений на сайті читачами які прийшли по конкретній фразі.

Що це нам дає? Якщо пошукова система направляє відвідувача по фразі на сайт, а відсоток відказів та проведений час на сайті низький, то це зле. Зле настільки, що не завжди посилання тут допоможуть. В такому разі потрібно під корегувати текст, поставити картинки та відео. Можливо слід зробити абзаци, виділення, збільшити шрифт на сайті.

І навпаки, хороші поведінкові фактори можуть без посилань підняти запит в пошуковій системі.

От в мене є стаття про Свідків Єгови, то вони туди часто заходять читати, іноді мені ще й сварливі листи відсилають. Але ж там малий відсоток відказів! Гугл та Яндекс це бачать, і відповідно запит сам піднімається на хороші місця у видачі.

2. В розділі «відвідувачі» із випадаючого меню виберіть «стать і вік». В результаті побачите хто вас читає. Також, такі дані можуть згодитися, коли захочете монетизувати свій ресурс. Адже молоді жінки мають зовсім інші інтереси ніж чоловіки яким за 45.

метрика яндекс

3.Вебвізор. Дуже і дуже хороша річ, яка колись коштувала немалих грошей. Тепер це доступно безкоштовно. У пункті меню «поведінка» виберіть підменю «вебвізор».

вебвізор

Після цього подивіться на те, що робилося в екрані вашого користувача: кліки, рухи мишкою, виділення, копіювання. Такі речі дуже потрібні тим, хто хоче, наприклад, поставити рекламне оголошення в найкращому місці.

4.У тому ж пункті «поведінка» виберіть «карта кліків». Після цього зможете побачити куди найчастіше клікають ваші відвідувачі. Це також корисно тим, хто «живе» з контекстної реклами. Адже її можна ставити на найбільш клікабельні місця.

карта кліків

5. Зайдіть в «поведінка» і виберіть «карта скролінгу». Тут можна побачити яка частина сайту найпопулярніша.  Як можна побачити, футер (низ) сайту користується мінімальною увагою користувачів. Запам’ятайте це коли будете ставити рекламні оголошення.erter

6.Насамкінець найцікавіше. Зайдіть в «технології» і виберіть «мобільні пристрої». Не знаю як у вас, а на мій блог кожен п’ятий заходить із смартфонів. І знаєте, там є дуже цікаві дані.

натисніть для збільшення

У тих, хто заходить із звичайних комп’ютерів відказів тільки 13,3%. А в тих, які заходять з телефонів – 62,1%. Це жах. Майже всі заходять і одразу виходять. А Гугл це бачить, і робить висновки.

А знаєте чого всі одразу виходять? Ось тут подивіться http://webmark.com.ua/

До речі, не забудьте і свій сайт перевірити.

От така-то чухня малята.

Так що ставте вебвізор, і робіть висновки.

13 коментарів

 1. От дідько, ці функції були мені невідомі до сьогодні. Зараз побіжу перевіряти. Прочитав про оцінку клікабельності і візуал поведінки вже був шокований. Що ж сталося зі мною коли прочитав фразу “Насамкінець найцікавіше” 🙂
  Дякую за опис – перевіряю

 2. Стаття то хороша, но картинки без збільшення це жах 🙁

 3. Ну зараз відкриваєтсья в текущому вікні картинка в нормальний розмір. а я мав на увазі попап з збільшенною картинкою(чи нормальний розмір), типу галереї чи fancybox.

  • В мене і так забагато тих плагінів встановлено – не хочу ще один ставити.

   • Оптимізуйте ваш сайт, а то після зміни теми він дуже повільно почав працювати.
     
    І все таки плагін галереї потрібен.

    • Зроблю, зараз трошки брак часу.

    • Дуже повільно це м’яко кажучи. В мене стрінки по пів хвилини вантажаться…

     • Тоді дуже м’яко, бо в мене 1-2 хв…
      Краще на період браку часу, повернути стару тему. Або  ж хост покращити.

      • Та за день все має бути добре. То плагін Regenerate Thumbnails робить із 540 фотографій мініатюри для нової теми. Читав відгуки американців, там такі самі проблеми в декого були. Мушу потерпіти.

 4. Ого, не знав про такі можливості метрики! Дуже і дуже корисно мені буде, уже поставив собі 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*