Євромайдан

євромайданСталося те, чого не чекали ще навіть тиждень тому: люди масово вийшли на акції протесту. Причому у всіх містах України.

Більшість експертів та простих громадян думали що народ розчарувався і ще довго чекати такого спротиву.

І може бути таке, що протести за підписання асоціації з Євросоюзом могли б потрохи стихати. Але після побиття вночі студентів люди зрозуміли, що далі буде ще гірше, і масово вийшли на майдани Києва та своїх міст.

Та в порівнянні із 2004 роком є ряд відмінностей.

Негативна відмінність: У 2004 році «дідусь» Кучма, напевне, за гарантії недоторканості відмовився від застосування сили. Не факт що відбудеться все настільки мирно зараз.

Позитивні моменти.

Зараз, на мою думку народ менше розділений ніж в 2004 році, особливо після нічного жорстокого побиття студентів.

Крім того, згадайте брак інформації в часи Помаранчевої революції. Тепер же про факт побиття студентів передали більшість великих телеканалів країни.
Та й інтернет у всіх з’явився.

Так що замовчати та приховати факти не вдасться. Це для влади мінус.

На момент написання матеріалу в Києві зібралось близько 700 000 протестувальників.
Існує два погляди на розвиток подій: поміркований та радикальний.
Перші переконують мітингувати мирно, щоб не давати приводів застосовувати зброю та надзвичайний стан.
Прихильники радикального розвитку подій кажуть що протестувальники мирно розійдуться, і з часом «градус протесту» знизиться.

Найкращий варіант якби влада зрозуміла усю серйозність ситуації, і призначила позачергові вибори президента та парламенту.
Або «думаюча» частина владної партії почала виходити із коаліції.
Інакше може бути не смішно.

На момент написання статті (01.12.2013) ситуації дуже складна, біля адміністрації президента активні сутички протестувальників із «беркутом». Керівники опозиції не радять людям порушувати закон, називають події біля адміністрації президента – провокацією. Закликають тільки на мирні акції протесту.
P.S. Сьогоднішній львівський був мирним, і зібрав рекордну кількість протестувальників (я ще стільки не бачив у нашому місті). Фотками із сьогоднішнього мітингу у Львові я проілюстрував цю статтю.євромайдан

4 коментарі

  1. Пів Києва вийшло

  2. Стільки людей, як було сьогодні в києві, я за своє життя ще не бачив) Дуже добре, що люди виходять і показують цим свою позицію, зараз головне аби в будні дні не розбіглися всі, а й далі виходили.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*