Ющенко. Мій погляд.

Віктор ЮщенкоНа цьому блозі пишу на безліч тем, крім політики. Не хочу «влазити» в те діло, оскільки я не є фанатом ні одного політика. Та ця стаття буде винятком.

Вирішив її написати  після того, як в соцмережах поширили фото Ющенка на фестивалі “Лемківські дзвони”. Увагу привернув пом’ятий піджак і скуйовджене (можливо через вітер) волосся. Як ви здогадалися, далі «пішло-поїхало». Як його тільки не називали, і «прищавий пасічник», і «Юда», і «він породив Януковича», і «зрадив Майдан», і «він має сидіти замість Юлі».

Але знаєте що? Ці коментарі дуже насторожують, оскільки тисячі людей повторюють ті самі штампи, і практично не має аргументів. Це погано коли люди  не хочуть думати своїм розумом.

Приводжу приклад. Реальна ситуація.

Мій колега на минулій роботі, Тарас. Розказує на обідній перерві, як він пару років тому, сидячи за кермом свого авто, перед світлофором, поруч побачив машину якою керував  Ющенко.

Можете здогадатись що тут посипались поради типу «треба було чимось важким кинути». Але … ніхто із «коментаторів» не «включив голову», і не подумав, що Ющ опинився перед світлофором із простим автомобілістом. «Коментатори» не подумали, що при цьому не перекрили цілу вулицю чи район. А нащо думати, якщо всі кажуть що Ющенко мудак?

Кажуть що Ющенко слабкий.

Можливо, не знаю. Тільки коли в 2007 році величезна частина б’ютівців перейшла до регіоналів (взяли на перевиховання і не перевиховали) та зрада соціалістів, то саме «слабак Ющенко» розпустив Верховну Рада. А Партія регіонів тоді пручалася до останнього.

Коли Росія в 2008 році напала на Грузію (порівняйте їхні розміри на карті), «слабак» Ющенко виступив проти Путіна, і фактично захистив свого друга Саакашвілі. Я не знаю ні одного політика у світі, який би не побоявся зробити щось подібне. До речі Тимошенко, також друг Саакашвілі. Але «єдиний чоловік в українській політиці» в даному випадку на захист дружньої Грузії не промовила ні слова. Похіхікати на прес-конференції з Путіним легше, розумію. Але Ющенко все одно слабак – так всі кажуть.

Шкода, що «люди не включають голову».

Не можу забути, як після першого туру президентських виборів, ведучі новин якось особливо піднесено рапортували, що Ющенко набрав 5% голосів.  Акцентували увагу, що це найнижчий результат серед усіх діючих глав держав котрі йшли на вибори. Так, згідний. Тільки вони не подумали, що такий низький результат значить одне: вибори були чесними. В Кучми також був такий рівень довіри, але він і вдруге став президентом.

Якщо вже торкнувся журналістів, то згадаю як одна з них заявила що принципово не піде на прес-конференцію Ющенка. Можливо їй не сподобалась свобода слова яка була при цьому президенті? Дехто каже що це не заслуга Юща, це Майдан виборов. Президент тут не причому. Може й так. Піду собі включу зараз новини на Першому національному 🙂

Ради справедливості слід зазначити, що конфлікти в Віктора Андрійовича виникали із журналістами. Зокрема при неприємному запитанні про «пригоди» його сина. Та наскільки я знаю, він розізлився не так через саме запитання, як через те, що його задали журналісти наближені до Тимошенко. І це через пару місяців після Майдану. Про даний епізод в мене мало фактів, то вступати в суперечку не буду.

В крайньому разі при цьому президенту журналістів не звільняли. Ні, звільнили після ролика «Пропало всьо», але то до Юлі претензії.

Він і вона.

В цьому матеріалі слід торкнутися особи Юлії Тимошенко, бо фактично весь термін президентства був пронизаний їхніми «міжусобицями».

З чого все почалось? Всі були разом на Майдані, всі хто там був отримали посади, чому така ворожнеча?

Як стверджує колишній б’ютівець Петро Чобіт, через пару місяців після інавгурації президента Тимошенко зібрала у лісі всіх силовиків і розглядалось питання імпічменту президенту http://varnak.psend.com/.

Це стало відомо Ющенку, і він через пару днів звільняє весь уряд.

Viktor-yushchenkoЗвільнення спричинило велике розчарування у людей, ніхто не знав чому вони посварилися. Провина Ющенка, що він так і не «виніс сміття з хати». Після цього Президент приїхав у Львів, я був на цьому мітингу. На запитання чому він звільнив уряд, той відповів «не треба було з силовиками по дачах в лісі збиратися». Ніхто нічого не зрозумів, особисто я подумав що побухали в робочий час.

Оскільки уряд був звільнений, а більшість була протимошенківська, то і вибрати наступного прем’єра не виходило. От тому і був потрібен цей злощасний меморандум із регіоналами. В результаті останні дали голоси і Єхануров став прем’єр-міністром.

До речі про меморандуми. Надіюсь ви ще не забули, як Партія Регіонів та БЮТ хотіли об’єднатися в коаліцію? Я добре пам’ятаю як в Савіка Шустера бютівець Володимир Яворівський переконував, що це не так погано.

Тільки потім Янукович різко вийшов із переговорного процесу, і Тимошенко змушена була виступати із знаменитою промовою «пропало всьо».

Як ви звернули увагу, Тимошенко я не довіряю.

Чому? Не люблю лицемірів.

Коли ти вдаєш із себе героя і наближеного до людей, кажеш що не володієш ніякою власністю, а палац в якому проживаєш тільки винаймаєш, то це називається фальш.

Коли в тебе мати Тєлєгіна, батько Григян, дід Абрам, а ти кажеш що ти українка до десятого коліна – це також фальш.

Коли ти починаєш говорити українською коли тільки вмикається камера – це також фальш. Нема проблем – зручніше російською, говори нею. Але для чого робити цирк коли вмикається камера? Навіть на відео із ув’язнення, є епізод коли Тимошенко російською кричить щоб охорона відкрила їй двері. Та коли ув’язнена побачила камеру – одразу почала кричати українською. Для чого це? Кого дуриш?

Газові угоди.

Пару тижнів тому в пресі знову лунали заяви що це вина Ющенко, що Тимошенко уклала такі «хороші» газові умови. Якщо чесно, то там без «сто грам» не розберешся. Одні кажуть одне, інші друге, без документів на руках це не перевіриш. Але коли оточення Тимошенко та Путін кажуть що це Дубина попідписував, то це, на мою думку, як мінімум не чесно. Якщо так, то що в цей час там робила ВОНА, і чому виступала після цього на прес-конференції з Путіним, що «ми уклали взаємовигідні угоди». Чи я щось наплутав?

Біда Ющенка, що коли він став президентом, йому різко зменшили повноваження, а після закінчення його каденції їх знову відновили.

В його час в нас держава була парламентсько-президентська, і прем’єр-міністр мав більше влади. А Ющенко більшості не мав. Ніколи. Подумайте про це, коли будете кричати що він нічого не зробив.

Часто Віктору Андрійовичу дорікають що він привів до влади Януковича, бо закликав в другому турі голосувати проти всіх. Так, казав. А ще таке казали і Яценюк, і Гриценко, і Тягнибок. Чи я знов щось наплутав?

Легше сказати що це Ющенко привів до влади Януковича, а не проголосувало більше 12 мільйонів виборців.

Чого я не розумію в діях Ющенка.

Читаючи цю статтю у вас може скластись враження що роблю із третього президента святого. Ні, він таким не був.

Згадуються ті вічні запізнення, гасіння пожежі лопатою (коли кругом десятки здорових охоронців), грамота Ківалову. Та й не зрозуміло чого не виїжджає із цієї державної резиденції.  Питання є.

По тєлєку показують маєток Андрійовича. Та він бідним ніколи не був, і це не секрет.

Час-від-часу в соцмережах «проскакує» фото де Ющенко сидить в компанії Ахметова, Пінчука та Ніни Матвієнко. Взамін можна показати фото де обнімаються Тимошенко з Ахметовим, чи цілуються то й же Ахметов та Луценко. І я так розумію, що це не Фотошоп.

Або недавно поширили фото Ющенка біля стіни плачу. Скажу так: там було дуже багато людей, в тому числі та ж Тимошенко, і навіть Папа Римський. Так що «нє нада».

Для мене Ющенко – кращий президент із тих що були.

Пам’ятаю, в соцмережі поширили колаж, де монтажники чіпляють біл-борд із чотирма президентами, і один з робітників показуючи на Кучму каже: «при цьому хоч якось жити можна було». Цікаво що про такий колаж подумали б дружини В’ячеслава Чорновола та Георгія Гонгадзе…

Саме при Ющенко почалось відроджуватись все українське, почали дублювати кіно українською, політика стала більш незалежною, в тому числі від Москви. Був створений інститут національної пам’яті, відкрили архіві СБУ, спроба створити помісну Православну Церкву.

 Втекли всі.

Якщо кажуть що Ющенко мало зробив, то я завжди задаю запитання: з ким? Одні в опозицію, інші у владу. Та й якщо чесно, то хто тільки його в 2004 не підтримував!

І Каськів, і Кінах, і Богословська, і навіть теперішній мер Харкова Кернес:

Один із політологів, здається в газеті «Експрес» сказав, що більшість указів Ющенка просто не виконувалися. Виїжджала комісія «на місця» і проводили час із дівчатами в саунах. А потім писали банальні відписки.

А щоб ти був не знати який розумний, сам всього у державі не проконтролюєш.

Після першого туру виборів Затуліна запитали за кого вони будуть вболівати у другому турі. Той відповів що їм все одно, головне що галицький націоналіст Ющенко не пройшов. Хто такий Затулін знаєте?

Якщо Ющенко такий поганий, то чому його так не любить Путін?

От така стаття вийшла. На відміну від більшості критиканів я намагався приводити аргументи. Адже фрази «зрадив Майдан» чи «нехай займається бджолами» – це не аргументи.

Якщо є що сказати – поле коментарів внизу статті. Можливо мене переконаєте, тим більше ми, прості громадяни, не знаємо всього, що там робиться насправді.

P.S. В українській історії був такий гетьман як Петро Дорошенко. В час, коли нашу державу розривали «сусіди», йому прийшлось йти на тимчасові союзи із татарами, турками, Москвою. Приходилось воювати із поляками, а також місцевими «гетьманами». В кінці, зневірений і виснажений безуспішною боротьбою, позбавлений підтримки людей, він змушений скласти булаву.

Знаєте як його потім назвуть історики? СОНЦЕ РУЇНИ. То я так, між іншим.

118 comments

 1. Володимир Пархоменко

  Ківалов нагороджений відзнакою ЦВК. Це відомча нагорода. Президент до таких не має відношення.
  То був якийсь ювілей ЦВК і вони нагородили всіх колишніх голів цього органу.

 2. Для мене. як  для віруючої  людини,  найважливішим у  діяльності Ющенка стало те.  що він звернувся до Бога  як  глава держави  з проханням простити націю  за всі ті зловживання. котрі творилися на території  держави.  за кровопролиття.  за голодомор.  за знущання з людей. за мільйони смертей.Тому що все це важ1ло великим прокляттям над нашою країною та людьми!
   

  • Янукович и Ко вообще всю траву затоптал на в Владимирской горке – не фарс ли это, прикрываться Богом и при этом делать преступления против своего народа?

 3. Шановний пане Павле!
  Щиро вдячні Вам за небайдужість. Розташували посилання на Вашу статтю на сторінці “Нашої України” в мережі Facebook.
  з повагою,
  Олексій Степановський
  адміністратор сторінки “Нашої України” в Facebook

 4. 1998 год. Банковский кризис. Ющенко руководмтель нацбанка. За три дня обворовал население. 2009 год. Слил своим банкам валюту. Результат тот же. 2008 год. Ехануров. Страна в корупции. 2010 год. Все сделал для ДОНЕЦКИХ. Что может заслуживать человек, который не имеет бога в душе?

  • Всяке говорять.
   В інтернеті вже “гуляє” інформація що виявляється батько Ющенка в Освенцимі співпрацював із фашистами.

   Цікаво що ще придумають.

  • статья хорошая молодец автор, а то что делать чтото нужно это 100%

 5. Дійсно щиро,бо це відчувається.Щирість має тільки їй притаманну силу.Багато в чому можу поділити ващі думки,хоча й сповідую філософію,що не треба лізти в бійку,якщо ти не знаєш,як з неї вийти.Бо та довіра,сінергія,яка відчувалась восени 2004-го занадто дорогого варта,бо так само щира.Кому багато дається-з того багато й питають,бо занадто в багатьох болить.Мені,особисто,досі незрозуміло,як маючи всю інфу,маючи таку народну підтримку,маючи можливість отримати конкретну допомогу від міжнародної спільноти(я знаю,що кажу,бо сам живу переважно за кордоном) можна було допустити гангстерів до влади?Чому не було звернення до ФБР та Європолу про блокування всіх сумнівних ресурсів з України?Непослідовність у цих питаннях наводить на невеселі думки.
   

 6. голосувати проти всіх, не є одне й теж – зовсім не голосувати, тобто згаданих у тексті 12 міл. людей просто не прийшли на дільниці. Ті хто голосував противсіх зробили правильний вибір – зло є злом, не існує менше, більше.

 7. Во время президентстсва Ю. не приходило в голову написать подобное?…Пишите о сенодняшнем дне…!

  • Не приходило, бо про політику не пишу. Але на початку статті написано чому вирішив її написати. Читайте уважно.

   • А коли відверто цькують ЮВТ і обзивають непристойними словами (і з трибун, і на форумах – тролі й не тільки), коли розміщують ВСЮДИ найбільш несумісні з темами статей її фото – не було бажання написати і пояснити, що це непорядно і непристойно?

    • Тролі є з різних сторін, того “добра” вистачає.
     А те що вставляють несумісні із темами статей фото, то наберіть в пошуку картинок (Яндекс чи Гугл) слово “Віктор Ющенко” а особливо російською “Виктор Ющенко”.
     Побачите які там дають фото.

 8. Я продовжую лишатися прихильником Юлії Тимошенко, але лаятися з вами не буду. Можливо, кілька місяців тому я дав би й більш різку одповідь, та недавно якось подумалося:
  Я от лаю Ющенка, але при якому президентові мені легше дихалося – при Ющенку чи Януковичі?
  Пам’ятаю, як хтось розповідав, що в вагоні-ресторані потягу Київ-Москва було зразу видно, хто з України, хто з Росії. Українці вільно говорили на будь-яку тему, в тому числі й про пролітику, й не боялися нічого, а росіяни сиділи зашуганими. Так було в часи Ющенка. А зараз? Мабуть, ми ще більш зашугані, ніж росіяни.
  Звичайно, й при Ющенку була корупція, було міліцейське свавілля, але відчувалася якась моральна перевага над ними, відчуття того, що Україна, “якщо захоче”, змете весь непотріб одним лиш порухом плеча.
  Була гордість за Україну.
  Й де вона, гордість за свою державу, зараз?..
  Чому ми опинилися в такій задниці?.. Частка вини й на Ющенкові, й на Тимошенко, й на кожному з нас. Господь Бог вів Україну за руку. Потім відпустив. Це як батько, коли вчить дитину ходити. Веде дитину за руку, потім відпускає – ну ж бо, вчись ходити сама. Дитина падає, вдаряється, може й у брудну калюжу впасти, але потроху вчиться триматися на ногах.
  P.S. Павле, Юля спокутує свою частку провини. А Ющенко – ні. Йому й при януковичах не зле. Така між ними різниця.
  І ще. Не попрікайте Тимошенко походженням. Олега Теліга теж не була по крові українкою й чимало хто ще. Калєснічєнка й Нікалай Лєвченка, – мабуть, по крові щирі українці, вам від того легше?

  • Там не про походження йшлось (немає поганих націй), а про лицемірство. В статті все написано.

   • А не лицемірством було спровокувати ЮВТ на репліку щодо технічного обслуговування – як виявилося, рекомендованого і використаного прем’єркою вперше – про те, що “все пропало” з біжучої стрічки? Таємно записати цю репліку і використовувати її в антирекламі у зовсім іншому контексті? Ви особисто виправдовуєте таку “журналістську діяльність”?

    • Це потім сама так Тимошенко викручувалась говорячи що не читає із суфлера і це вперше. А що могла сказати?
     І ніхто не провокував, я так зрозумів там просто технічна несправність. З ким не буває? З президентами США такі курйози також виникали.
     Тільки звільняти за таке журналістів – вибачте мені. Та й тон розмови до і після включення (я не про мову) заставляє задуматися про щирість людини.
     Ось матеріал про звільнення журналіста http://blogs.korrespondent.net/opinions/874819-svoboda-slova-propalo-vse

  • Валентина

   Юля спокутує свою частку провини, а Ющенко – ні.  
   Я з Вами в цьому не погоджуюся. З Тимошенко зробили великомученицю, народну героїню ( хоча умови перебування у в,язниці чомусь виняткові як для ворога режиму), а Ющенка методично поливають лайном і втоптують в болото. Хтось дуже боїться, щоб він не піднявся? Якщо він “політичний небіжчик” як намагаються доказати, то навіщо його защораз намагатись принизити? 

   • “Виняткові умови” під відеокамерами в душовій? Про синці забули? Чи про те, як два амбали  тягнули її по лікарняному коридорі, накинувши на голову рядно? Медсестри те бачили й плакали… Не дай Бог, Валентино, комусь такі “виняткові умови”. А Ющенко підніметься, ви за нього не хвилюйтеся. Будуть нові вибори, нове політичне замовлення на “мочилово” опонентів Януковича, ще надивимося на нього по телевізору.

    • То її посадили, щоб не було конкурентів у Януковича на посаду Президента. До чого тут економіка. Ви ж не малі діти.

   • Виняткові? Можливо, ви б хотіли з нею помінятися? А ЗА ЩО її засуджено, не задумувалися? Адже навіть Зеківський режим (який виявився “милішим” для Ющенка), не зміг їй закинути, що вона що-небудь вкрала. То в чому її вина? А вина в тому, що вона була єдиним реальним противником Януковича. Ющенко проти Яника ніколи не воював. Це чоловіча солідарність чи корупційні інтереси – не знаю. Просто факт є фактом.

 9. Александр

  ” Як ви здогадалися, далі «пішло-поїхало». Як його тільки не називали, і «прищавий пасічник», і «Юда», і «він породив Януковича», і «зрадив Майдан», і «він має сидіти замість Юлі».
  Але знаєте що? Ці коментарі дуже насторожують, оскільки тисячі людей повторюють ті самі штампи, і практично не має аргументів. Це погано коли люди  не хочуть думати своїм розумом. ”
  Скажу от себя, так как тоже лично был на этом фестивале
  Не слышал и не видел кто так говорил и называл, все было совсем наоборот, весь народ был в восторге и в удивлении видеть этого человека среди народу на этом празднике без охраны и лишнего пафоса, что придавало этому фестивалю еще большего настроения! Люди приезжали специально увидеться и поговорить с этим человеком (так как он умеет говорить, думать и рассуждать)
  Интересно от куда у того кто это писал такая информация)))?  
  Добавлю что как было упомянуто выше! что мне жалко людей которые не хотят думать своей головой( привыкли смотреть телевизор и слушать сплетни
  Поговорив с этим человеком буквально 5 минут, ты начинаешь понимать почему он не продержался президентом, это “то что происходит в стране, но при этом сами смеетесь со всех кто у власти, и принимаете за нормальное)” менталитет нашему народу нужно менять еще не один десяток лет(
  делать из людей быдло, выгодно, управлять легче!!!

  • Можливо це був замовний матеріал, адже там тільки фото, та й то небагато. Де відео на яких кричать “ганьба”?
   Але всі ЗМІ передрукували цю новину.

 10. За деякими виключеннями , все написано “по-делу”.

  додам лише у мінуси: 

  – здача о. Зміїного Румунії
  – провокування етнічних конфліктів на розрив територіальної цілісності (Схід-Захід)
  – ініціювання , не підкріплених ні фінансово, ні організаційно (навчання, пояснення, промоція) , а отже – неефективних постанов про викладання українською у вишах. (мовна і етнічна провокація)
  –  провокативне надання зірки Героя Шухевичу (ще один привід для розколу)

  А так, за Ющенка люди отримали відносну свободу (в т.ч. ЗМІ, особисту, фінансову, підприємницьку)
  А цінувати (надану Ющем) свободу почали лише при Янику (коли почали втрачати її).
  Знаєте, як то “цінуєш – коли втрачаєш”. 
   

 11. В мене тільки одна претензія до Ющенка. Він не покарав фальсифікаторів виборів-2004. Розумію, зараз мені будуть втикати, що це не функція Президента, що на це є прокуратура і .т.і. Але Ющенко фактично не зробив нічого для того, щоби це покарання відбулося. Напевно, була якась підковерна домовленість.
  З цього випливає дуже неприємний наслідок. Оскільки фальсифікатори були не покарані, то Ющенко не підтвердив свою легітимність. Тобто фактично він  був узурпатором. А узурпація влади – найтяжчий державний злочин!

  • А може домовленість про безпеку для Кучми взамін на незастосування сили на Майдані.
   Ми ж не знаємо всього що там (в політиці) насправді робиться та робилося.

 12. Павле а що це у вас таке із фейсбуком сталося…чого звіти стільки народу йде на сайт?

 13. Роман зі Львова

  Шановний Павле, дякую Вам за статтю. Ви писали щиро, і я щиро відповім. Так, Ющенко був непоганою людиною, і навіть Президентом у деяких аспектах. У деяких, бо основну увагу він віддав боротьбі проти Юлії Тимошенко. Я не знаю, чи були якісь там збори силовиків у лісі. Я гадаю, це цілковита маячня. Судячи хоча б з того, що про це писав Дмитро Чобіт. Виходячи з болота, яким він обливав Тимошенко, він – такий самий бютівець, як я – марсіянин. Але якщо вмикнути голову, як Ви кажете, то уявіть собі, чи могла б Юля менш через рік після перемоги Помаранчевої революції затівати імпічмент Ющенка??? Насправді, пригадайте, якраз вона ще роками зберігала гідність після того, як Ющенко, мов базарна баба, опустився до публічних нападок на свою соратницю, без котрої, я впевнений, ми б не перемогли у революції, а він не став би Президентом ніколи. Та чому зберігала? Досі зберігає. Вона навіть на суді проти себе не опустилася до звинувачень проти свідка Ющенка.

  А Ваші звинувачення щодо переходу Юлії на українську мову перед камерами не витримують жодної критики. Саме так і повинен робити кожен свідомий політичний українець, незалежно від етнічого походження. Вам більше імпонують донецькі хами, що зневажають нашу мову???Вам подобаються на телеекрані Колесниченко, Ківалов і речники донецької міліції? До речі, доповню дуже слушну заувагу Павла Васяновича: ні краплі української крові не було в Агатангела Кримського і у Василя Вишиваного. Що не завадило їм стати великими Українцями. І ось ще мудра цитата на тему:

  http://www.radiosvoboda.org/content/article/25014122.html
  ВО «Свобода»: скільки ще рости до справжніх націоналістів? 
  Сергій Грабовський

  Але ж як бути з реальним національним життям? Тільки два красномовні історичні приклади. Осавул Фрідріх Кенігсеп був одним із організаторів оборони Батурина у 1708 році. Там і загинув. А полковник Іван Ніс зрадив і здав Батурин, прирікши його захисників та жителів, аж до немовлят, на мученицьку смерть. То хто з тих двох справжній українець? А геніальний теоретик космонавтики Юрій Кондратюк (Шаргей), котрий в усіх анкетах сталінської доби писав: «українець, рідна мова – українська» (а це реально загрожувало тоді інтелігентові арештом за «націоналізм»), був сином баронеси Людмили фон Шліппенбах та хрещеного в католицтво єврея Гната Шаргея. То що, викинемо посмертно вченого, якого навіть російська Вікіпедія вже визнала українським, із числа українців? Охочі підібрати знайдуться…
  _______________________________________________

  Я – зовсім не фанат Юлі. Справді дуже дивний контракт вона підписала (хоч легко критикувати її Ющенкові, що самоусунувся тоді від болючої проблеми). Економістом поганим була. І навіть з регіоналами свого часу хотіла з’єднатися. Але чи виправдовує це бодай на крихту вчинок Ющенка, що з приницпу “аби Юлі не дісталося” віддав на поталу ворогові УКРАЇНУ??? Так, Ющенко мав у 2010-му великий вплив. Цілком імовірно, якби він перед другим туром заклИкав обрати менше зло, як Павличко та інші мудрі люди, за ним пішли би й чоботи, і мільйони “простих” громадян.

  Так, Павле, Ви забули! Агітку ВО “Свобода” від 2010 року я досі зберігаю! Там чорним по білому написано приблизно таке: “Ми за жодних обставин не підтримаємо у другому турі Януковича. А Юлію Тимошенко ми голові підтримати за умов, якщо вона…” А зрештою, навіть якби й справді Тягнибок, Яценюк чи Папа закликали голосувати “проти всіх”, це б виправдало вчинок Ющенка, що завідомо поставив Україну на межу виживання???
  P.S. Оце добре, що Ви, вибачте, неграмотно написали: “Для мене Ющенко – кращий президент із тих що були.” Бо “кращий” – це за когось чи за щось. От і залишається незрозумілим, за що він кращий;-) От у зраді він – НАЙкращий.
  До речі, я довго наївно думав, що він занапастив Україну лише через тупу владну заздрість до Тимошенко. Поки не дізнався про його (чи йго брата… чи його людей…) частку в РосУкрЕнерго, яке Юлія виштовхувала з ринку.
  І у 1012-му Ющенко знову “повертався” у політику. Регіоналам допомогти, грошенят заробити.

  • Я ніде не казав що тільки українці по крові можуть бути хорошими людьми чи керувати Україною. Не перекручуйте.
   Із тим, що кожен свідомий українець повинен перед камерами переходити на українську – не розумію цього. Якщо ти такий свідомий – то вивчи українську і говори нею постійно. Якщо важко, чи більшість твого оточення розмовляє російською – говори нею. Але робити цирк перед камерами – якось не добре. Але це моя думка.

   • Роман зі Львова

    Поважаю Вашу думку. Але категорично з нею не погоджуюся :-))) Не зобов’язана людина (як-от Юлія) говорити державною мовою у побуті, якщо вона з іншого етносу. Вона мусить її знати і використовувати у ПУБЛІЧНОМУ спілкуванні, і це є ознакою елементарної культури. Цю культуру демонструє Тимошенко, її позбавлені (переважно) регіонали. Останні – взагалі дика орда, і що-що, а загрозу знищення моєї мови (Ви гадаєте, ми далеко втекли від білорусів?) я Ющенкові ніколи не пробачу!!!

   • В чому побачили цирк, шановний Авторе? Навіть отут на хвильку впав у ступор, вирішував, якою мовою писати ремарку. Двомовним – це завжди вибір. И если я пишу на русском – это не значит, что я перестаю быть сознательным украинцем. И что за аргумент -если ты … выучи … и говори постоянно. 
    Вам не здається, що отутечки немає ніякої логіки? Зазвичай двомовна людина починає реагувати тією мовою, яку чує чи бачить….

 14. Пару слів загального коментаря.

  Два дні я не міг навіть зайти на свій сайт! Справа в тому, що цей блог має відвідуваність в районі 100-250 читачів щодня. Пишучи цю статтю я навіть приблизно не уявляв із чим зіштовхнуся!
  Скажу так: за два неповних дні нею поділились в соцмережі Facebook 1132 людини (на даний момент). Це спричинило просто вибух активності та відвідуваності. Відповідно сервер цього не витримав, і фактично мій аккаунт був заблокований. Сайти стали недоступними. Через більшість бажаючих не могли зайти на блог. Писало, що він “перевантажений запитами”.

  Наскільки я знаю, стільки лайків збирають тільки деякі матеріали на порталі “Української Правди”. Так що ті, які казали що стаття примітивна, – помилилися. Люди дійсно активно “лайкали” та ділилися статтею.
  Менше ніж за два дні цю статтю переглянуло більше 5000 чоловік, і це при тому, що сайти дуже і дуже повільно відкривалися.

  • Роман зі Львова

   Стаття ТОЧНО не примітивна, і я дуже вдячний, що Ви дали привід висловитися на болючу і архіважливу тему “Зрадники в історії України”. Я переконаний, що допоки ми толеруватимемо зраду (нашу ахілесову п’яту), ми приречені як нація.

   • Сергій Бабич

    Історія все розставить по своїх місцях… І я впевнений що велич постаті Віктора Андрійовича буде усвідомлена згодом, так як лише через значний час була усвідомлена велич гетьмана Петра Дорошенка (та й то не всіма).
    І ще сподіваюся, що пані Тимошенко ніколи не стане президентом цієї країни… Нехай на заміну Януковичу прийдуть більш адекватні люди ніж Тимошенко, ну хоча б Кличко… А Юлії Володимирівні бажаю чимшвидшого видужання і виходу з в’язниці, і щоб вона зайнялася справді корисними справами (ну, наприклад, почала писати мемуари і няньчити онуків).

    • І чим вимірюється “велич” Ющенка – грандіозністю його зради? Де він був  в час газового конфлікту – який сам і спровокував, тому що заборонив підписувати вигідні для нас ціни наприкінці року! – де він був? Не знаєте? Катаався на лижах!!! Це Президент так робить?
     А хто привів до влади Януковича? Хто всюди атакувавв, принижував і називав словами, які принижують, перш за все, чоловіка, що говорить таке про жінку? А проти Януковича – або добре, або нічого!

     • Ви так говорите ніби Ющенко бідну Юлю тільки ображав, а вона бідна тільки терпіла.

      А про газовий контракт – ось Тимошенко каже що це величезна перемога що ми здобули такі угоди з Газпромом і треба пишатися таким результатом https://www.youtube.com/watch?v=TelwUxGkrnE
      І кажу ще раз: не зрозуміло що було в тому лісі. Якщо правда що пише Чобіт – то і Андрійовича можна зрозуміти. Гриценко мав би знати, але мовчить.

     • Просто глянь, будьласка в не далеку історію! Які квоти, на міністрів, у кого були. Ющенко з двома міністрами, все таки хоч щось зробив!!!

   • Саме так. Стаття ностальгічна. Нагадала ті буремні часи, коли була надія на зміну курсу Країни. Але цього не сталося. Звісно, що вина в цьому не тільки Ющенка, а й його найближчого оточення – Плюща, Порошенка, Жванії, Мартиненка, і так далі. 
    Щодо ТимошенкоvsЮщенко.
    Під час виборів  2004-05 років Ющенко не сприймав Тимошенко  як політичного гравця. Вважав, що Юля – звичайний агітатор, ведуча його Майдану… Він так і не зрозумів, що “місце сидіння” дає можливості реалізувати свій інтелектуальний  потенціал. Юля – змогла. Віктор – ні. Так і залишився тим, ким він і був до свого президенства.

    • Особисто я не знаю сприймав чи ні Ющенко Тимошенко як політичного гравця. Знаю тільки що в неї тоді був надто низький рейтинг щоб іти на вибори самостійно. Крім того чув що в них була письмова угода, що в разі президентства Ющенка, Тимошенко буде прем’єром.

     Щоб казати зміг чи ні президент реалізувати потенціал, слід згадати які в нього були повноваження і чи мав хоч раз більшість у парламенті.
     Щодо тього що Юля змогла. Ви не забули, коли за пару тижнів до того як світова криза “вдарила” по Україні, Тимошенко всіх заспокоїла щоб ми не переживали, бо вони підготувалися.
     Як підготувалися – ви знаєте. Сильніше постраждала від кризи 2008 року тільки економіка, здається, Молдови.

     • А що на це казав пан Ющенко? 🙂

      По друге, я не фан Тимошенко і не її агітатор. І ніколи їм не був. Вважав, що Ющенко – українець, який має мету реорганізувати Україну і реформувати систему управління Держави до Європейського рівня. “Владу професіоналам” – то була моя озвучена на Майдані теза. То що вийшло в сальдо – побачили відразу після перемоги. Плющу – РНБО, Турчинову СБУ, Луценку – МВС…  Приплили…, чи приплів “прохвессіоналів”… Я розумію, “там” були “домовленості”.  Тоді ж чого на Тимошенко кивати? А чому б на Янековича, Кінаха,  на генікологшу в РНБО не кивнути? Хто інформував Ющенка приймати рішення? Зінченка то він турнув відразу. Олігарх Мартиненко став рулювати. То було “мудро”…. 🙂  

      І по третє. Своїм дописом ви підтвердили мою тезу, що місце сидіння можна використовувати по різному. Ющенко нічого  не зробив ні для свого рейтингу, ні для рейтингу України. Оце основна теза. Ющенко – наглядовий посібник політикам, як не треба робити, діяти політику Державного рівня.

 15. Хороша стаття. Згідний майже зі всім.

 16. Лежачого не бють … 

  • Січеслав

   Пане Юрію я думаю що народ сам ліг під впливом капіталу, пропаганди та маніпуляцій. Полежить, опам’ятається, та встане. Ющенко самодостатній та гармонійний чоловік, чудовий економіст, банкір і найкращий саме Український Президент, як не крути і це правда. Хочу підкреслити що не цар, не хан, не феодал а саме яскравий представник України. Якби всі такі були…

 17. Спасибо Вам, Павел, за опубликованную статью, спасибо за то, что напомнили всем о сложностях периода президенства Ющенко, спасибо, что не хватает единственного Президента Украины, при котором начиналась настоящая демократия и свобода слова в Украине. А реакция на Вашу статью – блокировка страницы, т.п. – еще одно подтверждение, насколько некие силы боятся его имени.

 18. я одна  з тих  5 % , котрі голосували на останніх виборах за  В.Ющенка.  Дискусія, політика, бізнесові чвари, шановні включіть справжню людську гідність і любіть Україну так, як любить її Віктор Андрійович. Його  діалоги вже в ролі екс-президента у передачі С. Шустера, з підставними  проросійськими журналістами, винесли “найважливішу фразу. “Ти , думай про себе, думай про майбутнє своїх дітей, а не думай, що буде робити В.Ющенко …..””. Українці “прогавили” час становлення своєї міцності, тепер шлях шукати господаря  або західного, або східного. Процес глобалізації пройде катком по нас і наших дітях,  і ніхто не буде вияснювати. хто, коли і за кого голосував.

 19. Олекесандр Мамалига

  Щиро вдячний за чесну і сміливу позицію у об’єктивному висвітленні дуже важливої проблеми. Респект автору!

 20. ВАсиль Стаднюк

  Хороша стаття і щира правда від автора, а правда в кожного своя. Тому більше сподобалися саме коментарі в яких теж правда.Головне, всі висловлюються без надриву і не собачаться тож можна читати і робити якісь свої висновки. Правда сказати щось своє теж кортить…Пригадую в час , коли на майдані ще тисячаголосо звучало  Ющенко!, цей самий Ющенко фактично відмовлявся( а не забрали в нього) від президенських повноважень, які могли б втілити мрії мільйонів українців, що покладалися і на Помаранчеву революцію, і на Ющенка Президента зокрема.  Ющенко підписав не меморандум а акт капітуляції…Я, тоді вголос сказав своїм співробітникам  Люди ще стоять на Майдані, а вже перемогу в них украли. І це було вже вдруге, коли Ющенко проявив свою відому слабохарактерність, а точніше елементарне боягузтво. Перше було, коли ми ще інтенсивно займалися акцією Україна без Кучми, а в цей же час Ющенко клявся у відданості Президенту, називаючи Кучму символічно, надіюсь, батьком.
   Тож ще раз радий за змістовні, коректні коментарі і непогану в принципі статтю, в якій правди все таки більше ніж суб’єтивної думки автора.

 21. я не можу писати ..мені боляче за нас ..я сім років прожив в ірландії з дружиною після кризи долара в 1998-1999роках,вимушений був виїхати ..бо втратив все.. ..я думав в 2008 що і у нас в УКРАЇНІ так буде ..але цього не сталося ..зрадництво на всіх рівнях нас задавило як хвороба ..тільки здоровий духовий, а не по крові,націоналізм спасе нас від зрад..треба бути рішучим коли цього вимагає ситуація, не боячись за наслідки…якщо у тебе відібрали повноваження, то віднови їх ..прояви розум і кмітливість ,щоб  обійти тих хто обманув тебе заради того ,щоб дірватися до влади..доведи що ти президент, а не пловець за течією..

 22. Добре пам’ятаю перший рік Ющенка-президента. Ще до того, як держава змінила статус з президентсько-парламентської на парламентсько-президенту у президента Ющенка був майже рік з правами і можливостями, які були у Кучми. Зміни до Конституції від 8 грудня 2004 року згідно Закону № 2222-IV вступали аж з 1 січня 2006 року. Перші пів-року 2005 всі очікували на кардинальні зміни в державі і в першу чергу очікувались зміни в судовій гілці влади – любо-дорого тоді було йти до суду й вирішувати справи по суті і розглядати в судовому засіданні кожну норму матеріального і процесульного права, що стосувались справи,  з усіх боків. Усі судді потинькували, щоб не дай Боже скривдити право і лишитись місця. Гадалось, що відверті зваричи будуть усунуті з посад. Але ж ні, все залишилось по-старому.

  А чи із-за “зборів у лісі” було відсторонено уряд Тимошенко? Усі забули покійного Зінченка, який вірою і правдою служив тому ж таки Ющенко і був першим Головою його секретаріату. А чи забули, як аж ссякав окропом Порошенко, що так хтів бути прем’єром, але дісталась тільки посада голови РНБО. І те що почав витворяти кум Петро на цій посаді вже усі забули? А чи не з його шустрого “управління” РНБО та викриття Зінченком отих махінацій і пішли уряд Тимошенко?
  А чи забули, як після інавгурації Ющенка усі олігархи повтікали з України, ахметки, пінчуки, януковичи, не кажучи вже про бакаїв, білоконів та засух з боделанами. Але ж не пройшло і пів-року як втікли, Ющенко кинув заклик “гроші олігархів назаміну недоторканості” і оті “меморандуми” були якраз в руслі того гасла, а не компоновки більшості. Єхануров змінивши Тимошенко усе робив, щоб його змінив Янукович, що і сталося внаслідок політичної кризи 2006 року, спровокованої діями Ющенко в компанії з Януковичем. Невже забули, що БЮТ, а потім НУНС з самообороною при владі Ющенка мусив перебувати в парламенті в опозиції? Усі ці політичні інтриги Ющенка і призвели до того, що став він президентом нікудишнім і зловтішним…
  Те, що Ющенко зробив позитивного – ніхто від нього не забере, але те, що зробив ганебного – цього ніхто не пробачить.

  • Одні вірять що були ці “збори в лісі”, інші ні. Той же Дмитро Чобіт пише що про те що сталося Ющенку доповіли  генпрокурор С.Піскун і міністр оборони А.Гриценко.
   От їх і треба запитувати що там насправді було (правда Піскун здається вже у США).

   • Забава в тому, якби не було цього зібрання, то його треба було би придумати. З огляду на важливість питання відставки уряду, воно повинно турбувати усіх його членів, а не тільки прем’єра – будучи на місці тих міністрів, будь-хто би вимагав такої зустрічі зі своїм керівником. Тим паче, що не йшла мова про зговір усунення президента, а пропонувався шлях виходу із ситуації, яка склалася в результаті дій саме найближчого оточення президента – голів Секретаріату та РНБО.
    Це була принагідна та зручна подія, яка давала президенту бодай хоч якийсь привід обгрунтувати свої дії – інших чинників, які би мотивували дії президента чинити так, як він вчинив, для здорового глузду віднайти важко!

    Хоча яке має значення бачення кожним із нас того перебігу подій?
    Зміст і значення тих подій буде визначено в майбутньому за результатами розбудови держави – чи буде це демократична, правова (Rule of Law), економічно розвинута держава європейського зразка, чи недієздатна олігархічно-мафіозна держава-ізгой (Roque States) третього світу. З огляду на стан речей за минулі три роки останнє і буде нашою долей… – а надії були і довіра була!!!

    • Якщо на “нараді і лісі” дійсно йшлось про імпічмент, то правильно зробив президент що розігнав те діло.
     Я б зробив те саме.

 23. Варко Мовчок

  Ющенко – наочний приклад того, що коли граєш із московським Кремлем, треба не бути лопухом, і треба буть напоготові, що тебе будуть ломати там, де ти не чекаєш. Ющенка ламали м’яко, але дуже ефектно, обробили класично, зігравши на всіх його комплексах та фобіях. Ще в 2004-му в інтернеті ходив його розгорнутий психологічний профіль, сторінок 30, професійна робота. Я ще подумав тоді “ого, та з таким інструментом з людиною, якщо хтось захоче, можна зробити все що завгодно.” От і зробили.
  Віра Ульянченко виконала головну роль по психологічній “обробці”, м’якому тиску та навіюванню потрібних ідей. Почитайте книгу “Остання ніч президента” Яворівського.

 24. А он мне ве-равно уже не нравится. После такой поддержки Майдана он не смог предотвратить приход к власти уголовного мира. А ведь мог наверняка.

 25. Станислав

  люди все-таки забавные создания…!) если человека бьют двое, он все равно будет тянуться к тому, кто будет бить меньше или к тому кто более “свой” по его понятиям!) особенно ярко это выражено, если “плохой” и “менее плохой” приходят по очереди – “менее плохой” кажется прям мессией…!) Ющенко был бы неплохой президент маленькой, тихой европейской страны!) устраивал бы праздники меда, заботился бы о языке…!) но Украиной… в кризисный период …!?) знаете о пирамиде Маслоу? если людям есть нечего, забота о языке должна отходить на задний план… или нет?!)

 26. Усе логічно. Респект автору.

 27. Я Українець

  Стаття написана вдало, на мій погляд тому, що в ній використані слова Ющенка, які він правдиво говорить як про себе так і про своїх опонентів.. Для того, щоб зрозуміти всю політичну кухю яка проводиться не тільки в Україні а і в усьогму світі, потрібно знати хто її проводить. Дехто це знає, дехто догадується, але більшість людей взагалі від цього далекі.В цій статі і в коментах чуть-чуть згадано про національність, але всі і втому числі Ющенко БОЯТЬСЯ все говорити. Давайте заглибимось в історію від 1918р. Хто тоді прийшов до влади в Росії, якої національності були ці комісари (5%-словяни, а 95%  -догадайтесь самі????) і що вони ці великі комісари, ленінці і   комуністи, витворяли тут в Україні, 1925-27р , 1932-33р. 1946-47р. а в 1991 р. все розвалили, щоб легше було поділити між своїми, але як правило всю грязну роботу робили все тіж ГОЇ які хотіли бути малими чи великими начальниками і готові за посаду, зірочку чи якісь інші привілегії робити все, що ім прикажуть, а інколи натякнуть. Пригадайте прізвища першого і другого президента, що вони зробили для України, що вони зробили для Українського народу? Кому за їх правління відійшли заводи, фабрики і т.д. В 2004р народу все це надоїло, тому і він піднявся, але треба було показати Українцям, що президентом може бути і Українець за національністю. Що було дальше всі памятають. Ющенка обклали щирими українцями (Порошенко, Червоненко, Тимошенко одним словом всі на-енко) а заговір про який згадується в статті усунення Ющенка методом імпічменту провалився. Тоді показово зробили з Ющенка козла відпущєнія. цим доказали, що Україною україці керувати не вміють. Що було дальше в 2010р. знову до влади свого протягнути не вдається, але всім відомо, що вони в одну корзину яйця не ставлять, у ПР теж своїх вистачає і тому була ставка на Януковича. Що буде далі???? Все всі бачуть, чують і відчувають. Мої прогнози. Те, що в даний момент повний  безпридєл не новина, і те, що декілька груп впливу ділять  між собою всі стратегічні обєкти, теж не новина. дальше вимальовується картина. Президентом стає людина, вже точно не безпридєдьщик бо він усіх достав і не Українець бо він керувати державою не вміє. І хто це буде??????? І яка в нього буде національність?????????? Не дарма в паспорті нема графи національність і тому новим президентом буде громадянин України.

 28. Українець

  Дякую за статтю. Досить гарно написано. Загалом погоджуюся з усім вищесказаним. Ющенко, звичайно, далеко не ідеальний, але це нормальна європейська людина. Кортеж (якщо так сказати можна) Ющенка навіть пішоходів пропускав, не те, що зараз. Він робив багато помилок, але всі ми люди і всі ми робимо помилки, тим більше, що Україна є досить важкою країною для керування. Пройде час, і період президенства Ющенка матиме визнання, ІМХО.
   

 29. В мене до цього пана тільки одна притензія. Ба навіть дві. 
  Перша це те, що він не присвоїв звання героя України Касяну. 
  Друга. Це нам всім доведеться згадати. Я був тоді ще 15 літнім хлопаком. Але як сьогодні памятаю, що після інавгурації Ющенка до суду був поданий цікавий позов. Здається його подав звичайний юрист. Незалежний. Але його не задовольнили і швиденько про це забули. Але це показували в новинах.
  Такий самий позов, яким було повернуто владу призиденту і скасування реформи 2004 року, але вже Януковичу.

 30. Загальний коментар, оскільки щоб всім аргументовано відповісти потрібно багато часу.
  Фактично всі коментарі залишені читачами є тут. Видалені тільки ті, де є образи чи непристойні слова. Самі розумієте, що в такій слизькій темі як політика обов’язково є різні думки. Про щоб ти не писав.
  Тим, хто написав що стаття це просто “поток сознания” скажу що натиснули у Facebook кнопку “мені подобається” 2475 читачів (на даний момент). Це дуже багато, повірте.
  Незважаючи на мою позицію у цій статті я намагався писати максимально акуратно і нікого не ображав, так що і мене не потрібно.
  Хтось написав у коментарі що запитання Ющенку про сина задав журналіст “Української Правди”Сергій Лєщенко, і він аж ніяк не наближений до Тимошенко. Я спробую вияснити, можливо коментатор правий і я помилився.
  Тим, які кажуть що Ющенко мав величезну підтримку народу відповім що це є правдою, але так сталося що владу він мав обмежену. Хто в цьому винен – це вже інше питання.
  Тим, які кажуть що не захистив острів Зміїний чи не посадив бандитів – нам легко говорити та писати за екраном монітора. Я б хотів побачити (надіюсь таке буде) що з’явиться президент який покаже як потрібно і об’єднає всіх українців.

  Не згідний із тими, які кажуть що Ющенко ділив Україну через мовне питання. Ну не було такої проблеми. Згадайте як вся Україна рятувала Алчевськ від розриву труб, і ніхто не ділив на Схід та Захід.
  Нагадую ще раз, що у статті виключно моя думка та погляд на ці події на підставі даних які я маю та читав. Для тих, хто не зрозумів повторю ще раз: ми, прості громадяни не можемо знати що відбувається у владі насправді. Ми можемо тільки аналізувати факти та події.

 31. Харків'янка

  Я повністю погоджуюся з автором статті. Я тільки хочу нагадати, що в 2010, коли інші кандидати закликали перед 2 туром голосувати “проти всіх”, Симоненко прямо закликав своїх виборців голосувати за Януковича! Ось хто привів його до влади! Тоді чого ті люди звинувачують у перемозі Януковича Ющенка, а не Симоненка? Крім того, фракція КПУ і у 2010, і у 2012 голосувала за призначення Азарова прем’єр-міністром! Хоча в 1999 Симоненко був головним конкурентом Кучми (а значить, лідером опозиції). Комуністи і тепер часто виступають проти корупції, проти олігархів, кричать про захист бідних пенсіонерів і бюджетників, обіцяють безкоштовну освіту і медицину, а перед останніми виборами навіть обіцяли знизити ціни на комунальні послуги. Але всі їхні обіцянки – брехня. Саме вони допомогли Януковичу і Азарову прийти до влади, зараз допомагають їм при владі залишатися. У більшості питань комуністи повністю підтримують Януковича, наприклад, Харківську угоду про флот, державний статус російської мови.

 32. Интересная статья,все так четко подмечено. Просто у наших граждан такой менталитет, кто бы не пришел к власти,все-равно люди не довольны будут – это все-равно,что человек идет и возмущается, что вокруг много мусора и в то же время бросает мусор мимо урны без всякого угрызения совести. Политика – это такое грязное дело и нам простым смертным в ней не разобраться. Я считаю,что в Украинской политике нет хороших или плохих будь то “велико-мученица” Юля или Ющенко, или Янукович, Яценюк, Тянгебок или кто-то там еще,для меня они все равны,все они хотят дорваться до власти и не брезгуют ни какими способами,сегодня они в коалиции, а завтра поливают грязью друг-друга и отрицают вчерашний день. Идешь на выборы смотришь в этот бланк и реально не знаешь за кого голосовать,да и надо ли вообще…Нет у нас ни одной достойной кандидатуры,по крайней мере из тех кто на слуху. Я не теряю надежды,что скоро придет новое поколение политиков,которые в своих действиях будут руководствоваться не только личными интересами(что в политике неизбежно,я считаю), но и будут искренне желать оставить свой позитивный след в истории и сделать что-то для своей страны и своих сограждан.
   

 33. Так, запитання про сина Андрія Ющенку задав Сергій Лещенко. Згідний.
  Але читаючи негативні відгуки про Андрійовича подумав: невже тоді все було настільки гірше?

  • До речі, Лещенко ніколи не був “про-Тимошенківський”. Навпаки, у нього маса критичних статей проти ЮВТ.

   • Та тут згідний, але все одно десь читав що не все так із тим просто, – в мене пам’ять хороша. Колись попадеться знову інформація – викладу тут.

 34. Багато хто з дописувачів не задумуючись , повторяв розхожі фрази, які придумувала “зондер команда” екс-премєрки. Команда була профі в іміджевому знищенні Ющенка.Правда, чесність завжди пасує перед ницістю.До пори, до часу. Час правди наступає, коли приходить протверезіння ошуканих брехнею. Непростий для них час.Але його потрібно пройти, щоб потім не попадатися на гачок популістів і прочих прохіндєєв від політики. І то, який резонанс дістав цей чесний текст, вселяє оптимізм. 

  • Дякую, Дануто, за тверезий коментар. Дійсно, найбільша біда – від бездумного повторювання “розхожих фраз”.

   Тільки от я не такий оптиміст щодо “протверезіння ошуканих брехнею”…

   Ті, кого “ошукали” і які потім “розчарувалися”, просто не вміють осмислювати своєю головою побачене і почуте, навіть не підозрюють, що таке причинно-наслідкові зв’язки, не вміють формулювати свої думки… Ці люди живуть емоціями, а не думками. Єдиний їх критерій – “подобається-не подобається”.  🙁

 35. Володимир

  Цілий рік після виборів Ющенко мав повноваження КУчми, поки не вступила в дію нова редакція Конституції, що дещо обрізала права Президента. Плюс він мав величезний кредит довіри від народу, що чекав на зміни. Можна було не те що пересадити бандитів в тюрми, а хоча б посадити винних у фальсифікаціях виборів, щоб на наступне був урок. Не кажучи про проведення хоч якихось реформ як у Грузії. Все це було бездарно профукано ним і любими друзями, вкупі з Воною. Запамяталися повернення Піскуна на посаду генпрокурора (ото підходяща кандидатура щоб пересадити бандитів), візити по всьому світу з шиком, звинувачення Лєщенка в продажності, найдорожчий в світі газ (дякуємо йому і Воній), мало не провалене Євро 12 і тп. Ющенко повний профан в керуванні країною. А його склоки з Воною  привели до фактично теперішнього стану – повна зневіра людей у демократичні цінності і відсутність опозиції. Тепер якщо Янукович і віддасть владу, то лише тому якщо його “зіллють” соратники, що зроблять ставку на більш імпозантного Кличка. Ще неабияк смішать вихваляння Ющенка в справі свободи слова та відносно чесних виборів. Певен це не його заслуга, а швидше відлуння Майдану. Навіть тепер свобода слова в країні є. Вийшло сумбурно але просто шкода що такий ентузіазм країни був так бездарно змарновано і ще знаходяться люди які його вихваляють. 

  • Загалом я розумію вашу позицію і настрій. Не тільки вам шкода що так сталося. Це дійсно був шанс. Але свої відповіді до зауважень напишу:

   “Ющенко повний профан в керуванні країною” – назвіть кращого.

   “Можна було не те що пересадити бандитів в тюрми” – це часто повторюють, але особисто я не вірю що таке можна зробити в реальних умовах, оскільки треба пересадити напевне велику частину із ТОП 100 найбагатших українців + більшу частину депутатів. І то не одного скликання. Таке не зробить ніхто, я впевнений.

   “Не кажучи про проведення хоч якихось реформ як у Грузії” – Саакашвілі грузинам також не догодив. Вибрали собі інший шлях розвитку.

   “дещо обрізала права Президента” – країна стала парламентсько-президентською, і якщо в тебе немає більшості, то “будь здаров”.

   “Цілий рік після виборів Ющенко мав повноваження Кучми” – У вересні прийшлось звільнити уряд Тимошенко, потім ледве призначили уряд Єханурова який працював не маючи більшості.

   А Піскун здається через суд повернувся.

  • Оксана, Київ

   “його склоки з Воною  привели до фактично теперішнього стану — повна зневіра людей у демократичні цінності і відсутність опозиції.”
   Уявіть собі склоки Азарова з Януковичем.. таке в принципі можливо? – та ніколи. Янович знає своє місце і працює НА президента, а не піариться сам чи тим більше сперечається з ним. Тимошенко просто не хотіла працювати на президента, оскільки сама лідер і хотіла працювати на себе і свою політичну кар’єру. Через те і “склоки” виникали, на мою (може і дилетантську) думку.

   • Тимошенко довший час не відповідала ніяк на атаки Ющенка. Чим вони були зумовлені, важко сказати. Але тут, мабуть, і ущемлене чоловіче самолюбство (народ кричав: Юля! коли він сам був на сцені), і бізнес-інтереси “любих друзів – те ж саме РосУкрЕнерго, і його тривіально боягузство – а що як Тимошенко балотуватиметься? Думаю, якби не було цього конфлікту і ножа в спину від Ющенка, Тимошенко не йшла б на президентські вибори. 

    • “а що як Тимошенко балотуватиметься?” – в неї тоді був набагато нижчий рейтинг ніж в Ющенка, тому і шансів перемогти не було.

  • “Ще неабияк смішать вихваляння Ющенка в справі свободи слова та відносно чесних виборів. Певен це не його заслуга, а швидше відлуння Майдану”
   —————————————-
   1) Це зараз свобода слова? НА ТБ?
   2) Це були чесні вибори?
   Ну то смійтеся… Розумні – плачуть.

 36. Загальний коментар.
  Дуже добре що більшість коментарів (за чи проти) люди залишають осмислені, а не “пасіка”, “бджоли” чи “вулики”.
  І поміж рядків читається що їм не байдужа доля України і вони думають. Це добре. Я переконаний що ми все-таки “видряпаємося”.

 37. А заради справедливості треба визнати, що весною-влітку 2005 року Юля, будучи прем’єр-міністром, надто вже переймалася самопіаром. Пам’ятаю прес-конференції кожного дня й популістські кампанії, як наприклад, понизити ціну м’яса на Великдень. Тоді вже відчулося, що вона вирішила висуватися в президенти на наступних виборах. І не забуваймо, що Ющенко в той час був дуже хворий. Окривавлені сорочки, операції й таке інше. Чи потрібно було “саджати” януковичів, як тут кажуть? Думаю, Ющенко, по-перше, був пов’язаний політичними домовленостями, завдяки яким став можливий 3 тур президентських виборів. (В ці домовленності, видно, входило й призначення Піскуна прокурором). Але, мабуть, він і сам, як Президент, хотів примирення України, принаймні політичних і бізнесових еліт. І ще пам’ятаю, як Юля через кілька років після скандалу з її відставкою зворушливо тримала Віктора Андрійовича за руку, коли обходжувала, щоб призначив перевибори парламенту… Це я кажу, як прибічник Тимошенко. Для справедливості.
  А в цілому, годі вже українцям ділитися на тих, хто вважає, що Юля – цяця, а Ющенко – кака, й тих, хто вважає, що Ющенко – цяця, а Юля – кака. Вони “обоє рябоє”. Набридло вже протистояння Ющенко-Тимошенко. Нехай воно залишається історії. Треба дивитися вперед.

  • Та, сваритись українцям між собою не можна. І так зовнішніх викликів (і внутрішніх) достатньо. 

  • Оксана, Київ

   Якщо б Ющенко таким же чином “саджав Януковичів” як зараз посадили Тимошенко – отак підло, вибірково і за притягненими за вуха офіційними підставами, я би його менше поважала ніж тоді коли він взагалі нікого не посадив.
   Але за порожні гасла не поважаю. Якщо знав що не посадиш – не треба було заради красного слівця балакати про це.
   Так, обоє вони “хороші”, було б з кого вибрати – хай би лишалися в минулому. Але поки немає з кого.. наступники ще більше балакають і ще менше роблять. на жаль.

 38. Оксана, Київ

  Велика подяка за чудовий виклад, підпишуся під кожним словом.
  Мені самій давно гірко бачити як дорослі люди поводять себе як ображені діти, які повірили в Диво (за помахом чарівної палички) і коли не отримали “одразу і все” – прокляли “Чарівника” і досі на нього злі, що не справдив ВСІХ їх очікувань.. такі високі вимоги і невміння бути вдячними і цінувати головне, виказують, на жаль, певну інфантильність суспільства… адже сказати “не такий” простіше ніж брати на себе відповідальність за наслідки вибору “кращого” наступника.
  Один ковток єднання на Майдані, одне спільне повернення до нашого коріння і Роду, який нищили голодом (і мого прадіда вислали на 8 років, ледь вижив на будівництві Біломор-Балтійського каналу, який весь на кістках наших українських селян, а жінка з дітьми вдома попухли з голоду і аж тоді почали проситися в колгосп, щоб вижити), тих пару кроків до етно-культури, культури мови якій прикладом був Ющенко  (без акцентів російських) – вони досі діють. Вони своє діло зробили, і за це хоча б треба бути вдячними, і мати власну голову на плечах, а не підтакувати насмішникам які хоробрі тільки коли в спину і нічим не ризикуєш.

 39. Автору респект!
  А комментаторы уже договорились до того, что Янукович лучше Ющенко. Это такие шутки что ли?
  Кто-то там абсолютно утверждал что об импичменте на “совещании в лесу” не говорилось. А откуда вы знаете, если об этом фактически нет никакой информации?
  Общественность об этом узнала только от бывшего бютовца Чобота. И скупых слов Ющенко на митинге (как пишет автор).
  Откуда у вас инфа что это НЕ БЫЛА попытка импичмента?

 40. Є нагода спробувати оцінити ці та інші події на віддалі – тверезо і без емоцій. Перше: чи винен Ющенко? Однозначно ТАК у тому, що не робив бодай щось для виконання своїх обіцянок. Коли б робив щиро, самовіддано, для усіх українців, а не виходило (з тих чи інших причин), люди б побачили і пробачили.
             Заїжджений вислів – міняти обличчя влади, а не владні обличчя. Систему потрібно було демонтовувати і переорієнтовувати на народні, людські інтереси. Натомість – розпаювання посад і постів, участь у розбірках, плітках і чварах. 
             Ще тоді, у далекому уже 2004 році я просив «побратимів по опозиції» – ліпіть з Ющенка бійця, мужчину. Історія дарує йому шанс стати українським Вашингтоном чи Де-Голем. Проте залишився на рівні філософа, лінивого і самозакоханого філософа.
   
             По-людськи його шкода. Але як політика, тим більше лідера – хай Бог боронить. 

  • В коментарі тільки загальні слова, фактів я не побачив 🙁
   Якщо ж буде хтось кращий – я тільки за. Тільки щоби був.

  • “…не робив бодай щось для виконання своїх обіцянок.Коли б робив щиро, самовіддано, для усіх українців, … люди б побачили …”
   ————————————–
   Не смішіть. У всіх, хто його в цьому ганить-  дівчача пам’ять. Забувають що ОДНЕ З ПЕРШИХ,  що він почав робити – не забирати назад 3000 підприємств як ВОНА, а запропонував ТЕР РЕФОРМУ, за якою знищувалися грошові бюджетні посередники-дармоїди на кшталт обласних рад, бюджет йшов знизу вверх… Він звернвся до НАРОДУ. А народ його – похєрив. То де ви були коли обпльовували тупі бабусі Безсмертного? Де була ваша підтримка? Така реформа  – не “хоч щось”, а реальна революція з прибиранням чиновників – посередників від грошей. а ВИ ДРУЖНО ЙОГО ОБПЛЮВАЛИ! Отакоє от. Ото вам і факти.
   —-
   “Вірю! Знаю! “(це він про себе) а “МожеМО!” – це він про кого? НІколи не задумувалися?
    

 41. Стаття сподобалася. І щодо штампованих звинувачень, і щодо “слабака”, і щодо нелюбові Путіна, і про лицемірство Юлі-100 %. Прикро, що люди не зуміли відсіяти просо від полови, піддалися на грамотну роботу зорганізованих борців з усім проукраїнським. Правий автор, – не хочуть громадяни думати власними мізками, а раз так- стадний інстинкт у повній мірі працює. Не будьте вівцями, люди!!!! Думайте, а не зазомбовано повторюйте клішовані фрази написані на півночі та пятою колоною. 
  Віктор Андрійович єдиний проукраїнський президент. Я поважаю цю людину насамперед за те, що зберіг свою індивідуальність в політичному болоті, і не прогнувся задля задоволення власних амбіцій. Це людина з власним світоглядом, який зорієнтований на інші цінності, ніж у нинішнього політичного бомонду як провладного так і опозиційного.

 42.  Сам в спорах применяю такие же аргументы, и тоже считаю Виктора Ющенко настоящим украинским президентом. Поэтому, со статьёй полностью согласен. Только Россия напала на Грузию не в 2009, а в 2008 году, в день открытия Олимпийских игр в Пекине (что только подчёркивает изощрённый цинизм Путина).

 43. зі всім погоджуюся і так само переконую інших при розмові про нього

 44. Дякую автору !Я  належу до тоі частини украінців які добре розуміють ким був  В.Ющенко на посту президента.Читала на сайті “Нашоі Украіни” заяву  В.Ющенка на діі Росіі   стосовно підписання Украіною угоди з ЕС.Горда що маю такого політичного діяча!А що ЮВТ.як завжди -мовчанка.зато пусті заклики до діаспори або до об’еднання церков.Охорони нас Боже від такого президента!Рідко читаю “Укр.правду” бо на мою думку – бракуе чесноі об’ективноі інформаціі.зато пасквілів на В.Ющенка-безліч!

  • Роман зі Львова

   Гордіться далі! “Охорони нас Боже від такого президента”, як Тимошенко, зате Янукович добрий, еге ж? Оце і є головна заслуга Ющенка, що руками противсіхів віддав країну янучарам на розтерзання.

   • Хто казав що Янукович добрий?

    • Роман зі Львова

     Люба. Вона ж горда за Ющенка і радіє, що Президентом не стала Тимошенко. Шляхом елементарних міркувань отримуємо, що такі люби і привели до влади Януковича, бо третього варіанту не було. Хто голосував проти Тимошенко або проти всіх або не голосував узагалі, той тим самим завідомо голосував за Януковича.

 45. ДЯКУЮ ЗА статтю! приємно опинитись в колі однодумців!  а юля підла інтриганка. мені її не шкода   

 46. Роман зі Львова

  Сергію! Я її ніколи не вимикаю! Головне – під час голосування! Маю елементарну мужність вибрати менше зло. Думати про країну, а не про тупі амбіції Ющенка, котрого задушила жаба. А от ти увімкни, нарешті. Хоч чекати цього від противсіха, котрий поставив країну на межу загибелі, навряд чи можна. Ось почитай, що про Ющенка і решту противсіхів пише справді мудра людина, патріот і науковець Ігор Лосєв: http://tyzhden.ua/Columns/50/59945
  Відомо, яку зловісну роль відіграли на президентських перегонах 2010 року ідеологи противсіхства, не без успіху доводячи українцям, що жодної різниці між «Батьківщиною» і Партією регіонів, між Тимошенко і Януковичем, немає. Життя наочно в тій відмінності й переконало. Тому нині в середовищі цих ідеологів тему «всі вони однакові» розробляє лише Віктор Ющенко, який називає і об’єднану опозицію, і регіоналів «кремлівським проектом». Цікаво дізнатися, чиїм проектом є сам Віктор Андрійович і хто фінансує його бурхливу діяльність, що об’єктивно працює на користь Банкової…

  • Если бы победила Юля, ситуация в стране была бы такая же, примерно. Вот только демократия бы была сильнее дискредитирована (ведь у нас в стране около половины “совков”). Сейчас бы ходили настроения: “ах, если бы победил Янукович” и “бОльшая интеграция с Москвой”. Теперь есть шанс в 2015 выбрать настоящего украинского президента. Может, им станет и Юля, не исключено. И хоть я не считаю дерибан собственности страны справедливым, но Юлину идею реприватизации тоже не считаю правильной. Я тоже считал Юлю “меньшим злом”, но сейчас я в этом не уверен.

 47. Світлана

  Доброго вечора! Мені здається що реально одна людина (навіть президент ) не може нічого змінити ні в політичному , ні в економічному житті країни.Тому мені смішно чути звинувачення на адресу Віктора Ющенка.Ясно, що за ним стояли певні постаті, які в першу чергу дбали про свої власні інтереси.І хоче президент чи ні, він фактично є марионеткою в руках сучасних олігархів і політиків.І поки останні не стануть справжніми патріотами, які щиро люблять свою державу і мову, доти ми і будемо так погано жити в нашій Україні…
   
   

 48. Роман зі Львова

  У 2011-2012 навчальному році ВПЕРШЕ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТИ зменшилася частка учнів, що навчаються українською мовою. Навіть у часи Кучми ця частка невпинно зростала. Хтось ще сумнівається, що за останні 22 роки було більше зло, ніж Янукович???

  • Дрогнули родители из числа “совков” (хоть и молодые). Они не понимают, что оказывают своим детям “медвежью услугу”, “подкладывают свинью”. Лучшей оценкой их действий будет (рано или поздно) вопрос их детей: “А почему вы определили меня в русский класс?”

 49. Шира джяка Павле, за чесну позицію.
  Імперія завжди переводить стрілки від себе на внутрішніх ворогів, але не народу, а своїх ворогів.
  І частина на це піддіалася з болю за втраченим і зробила навіть однодумця козлом відпущення гріхів. Від любові – до ненависті.
  Павло зі співжалю до Юлі не згадав її півмільярдних боргів перед РФ, за що відсиділи російські генерали. Така людина на гачку ФСБ вигідніша була б для Путіна на посту Президента, ніж Ющенко, а тепер, виявляються, вигідніша навіть, ніж Янукович.
  Яка куца пам’ять у людей. Хто посмів супроти імперії, ідучи на ризики, відурити  світу правду про Голодомор, заговорити на весь світ словами патріота-націоналіста, що імперія йому не простила і не простить, поки люди там схочуть самі лишатися в”язнями імперської тюрми. Забули!Змова у лісі, яку видали Ющенку прокурор і Гриценко забулася.Як не давали юлівці виступати “Ющу” в парламенті забулося. Як уряд Юлі невиконував ні бюджет, ні укази Президента по підтримці українського книговидання і державної мови – забулося. Як хіхікала зі свого Президента при Путіні – забулося. Як у боргову яму, звичайно, під тиском Москви, кинула Україну – забулося. Як співпрацювала зі злочинцем Лазаренком і могла залишатися “чистою” – забулося і т.д.
  Як це все можна було “забути”? Лише в одному випадку – якщо звалити всю вину на Президента і змовчати, що ВОНА його (може, й за обіцянку Москви підтримувати її на Президента, підсиджувала разом зі спільниками, які потрапили таким чином у паску відповідальності з нею. Один відомий, чудовий  поет, засліплений ненавистю до Ющенка, якого до того обожнював, ніби йому було щось пороблено чи на хвилі популізму навіть одою чи то гімном прославив ув’язнену героїню Юлю, мов Жанну Дарк.Бо теж дещо забув, що раніше сам казав і писав.
  Велика дяка, Павле! Може, в декого просвітляться мізки ( звичайно, у запроданців калєснєченків і лєвчєнків – “нікада”).
   
   

 50. Невже зі Львова може бути такий без клепки, без національної клепки, вірити акторці подвійної ролі?! Жалкувати то треба, бо сидить без гірших неї, з нею мали б сідіти поруч Путя та інші її спільники і не спільники, а й злочинці із влади.

 51. Мабуть, Іван згадав “Романа зі Львова”. Я б йому теж саме сказала.Найкраще Юлю помилувати, а не виправдати. Щоб у владу не йшла. Щоб не казали, що влада у нас для екс-зеків.Хай займається громадською чи партійною роботою, хай після “перевиховання”, спробує об”єднувати, а не розколювати демократів. Лише б не розвалювала опозицію. як випустять, в руслі того, як “дружила зі своїм Президентом”.
  А Вам, Павле, велика вдячність за виважене, добре. сміливе і мудре слово.

 52. Ще таке забула сказати. Ющенко домовляється з Януковичем – це дуже погано, а якщо Юля здає позиції Януковичу, аби протриматися на плаву, міняючи навіть Конституцію, то це, дуже добре, Романе? “Всьо пропало?!”. Як би вам жилося з дружиною, навіть з не підлеглою, яка б не вас слухалася, а вами хотіла керувати і не приховувала цього, а вам казала, що вас жаба давить, як ви не визнаєте її зверху. От цікаво б тоді було почути вас. А може, ви і є підкаблучник і тільки підкаблучників розумієте?Залишіть це для побуту, а не для політики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*