За кого голосувати?

знак питанняЧерез декілька днів в Україні президентські вибори. Вибори дуже важливі, адже є шанс, що вони пройдуть більш-менш чесно, а не так, як мали б пройти в кінці першого терміну Януковича.

Ви не повірите, але напевне вперше, я ще не знаю, за кого буду голосувати. Чому так? А тому що розумієш, що ідеальних немає. Кожен, більше чи менше, але хоче дорватись до влади. Ті, хто хочуть дійсно допомагати людям, йдуть або в Червоний Хрест http://www.redcross.org.ua/ , чи в Карітас http://www.caritas-ua.org/ .

І роблять свою роботу тихо, без телекамер, та голосних заяв.

Та й непогано я вже навчився «читати» людські лиця, що побачити що кандидати не є тими, за кого вони себе видають.

Однозначно, що мій вибір впаде на політика правого спрямування. На момент написання статті найбільше симпатій викликають: Ярош, Порошенко, Ляшко.

Та і до них є запитання.

То й же Ярош, ще не достатньо «перевірений» часом, і можна тільки здогадуватись «хто він і що він».

Порошенко в моїх очах впав, від двох опублікованих записів в Ютубі, де він із матами кричить на Новинського, та редактора 5 каналу.

Крім того, ніхто не знає наскільки тісні його відносини з іншими олігархами, тим же Фірташем.

Те, що він був одним із засновників Партії Регіонів, мене не сильно лякає. Бо це було ще десь на початку 2000-х, коли регіонали сильного зла не встигли натворити. Ти ж не можеш знати, хто і що зробить у майбутньому?

Та, все таки, трохи вірю Порошенку, через його позицію у 2001 році. Тоді уряд Віктора Ющенка втілив ряд реформ, і Україна починали виходити із затяжної економічної кризи. Та декому це не сподобалось, і  вирішили відправити уряд у відставку. Верховна Рада тоді поділилась на два табори: проющенківську та промедвечуківську.  Загострення пристрастей тоді було дуже велике, адже Україна отримала шанс вирватися із Кучмістану. Тоді, пам’ятаю, навіть Лілія Григорович хотіла прямо на засіданні вчинити акт самоспалення. І в такий важкий час, Порошенко висловився ПРОТИ відставки Ющенка і його міністрів.

За голосували всілякі НДП, Трудова Україна, Зелені, СДПУ (о), комуністи, «Яблуко».

Про Ляшка я завжди був поганої думки. І через його яскраву, «нетрадиційну» молодість, і популізм в промовах та діях (одні вила чого варті), і часті запрошення на ЗМІ в часи Януковича.

Але. Помилитися може кожен, і я дивлюсь, що хлопака вже не словом, а ділом показує як він любить Україну. Зокрема, його «чорні чоловічки» роблять свою роботу на Сході.

Довший час був хорошої думки про Гриценка, але чомусь тепер не втілює впевненості. Так, говорить добре та переконливо, … але й я сам можу непогано говорити.

Дехто із знайомих буде голосувати за Богомолець. Та є питання чи вона «потягне» управляти великою державною машиною.

Та й скандал із побиттям правозахисника ми не забули: http://goo.gl/UUP5cm

Отут Ольга каже що це насправді рейдер: http://goo.gl/vnbFIu

Не знаю хто там правий, але «осад» залишився.

Тягнибок. Довгий час голосував за нього та його політичну силу. Був на мітингу ще у 2006 році, коли «Свобода» мала підтримку 0,7 відсотків. Але ряд скандалів із цією партією змінили моє відношення до них.

Тимошенко. Не буду голосувати за неї в ніякому разі. На мою думку, вона ще більш небезпечніша за Царьова чи Левченка. Бо ті хоч відкрито висловлюють свою позицію, і ти знаєш чого від них чекати.

Популістів вже навчився добре розрізняти. Фразами типу «любі мої» із акторською мімікою + вишиванка + українська коса на голові – цим вже не візьмеш.

Якщо чесно, дивлячись всіх кандидатів, бачу що Сєня Яценюк був би не найгірший президент.  Але він вибрав посаду прем’єра, і не йде на вибори.

Одним словом ще треба думати. Можливо і варто проголосувати в першому турі за Порошенка, щоб нарешті в країну прийшов порядок, і вороги не казали що в нас править хунта. З другого боку, щоб цей Порошенко не став другим Януковичем. Непростий вибір…

P.S. Якщо цікаво, то напишу як я голосував на минулих виборах:

1998 – партія «Уна-Унсо»

1999 – Марчук, Кучма

2002 – партія «Наша Україна»

2004 – Ющенко (у трьох турах)

2006 – ВО «Свобода»

2007 – ВО «Свобода»

2009 – Тягнибок, проти всіх

2014 – ?

14 comments

 1. “Порошенко” – за оцього я точно не став би. Судячи з того, що вже зараз робить – ще та гнида і політика його буде не краща попереднього, просто хитріша і “тихіша”.
  Прилад – була на днях в нас в університеті “зустріч з одним поетом”. Так от, замість очікуваних розмов про поезію і творчість його (чи т.п.) – мова йшла про політику і відкрита агітація за Порошенка. Але це нічого, головне те, що більшість зрозумівши чим та зустріч пахне і що собою представляє, почали покидати актовий зал. Та уявіть собі – охорона просто блокувала двері, щоб люди не вийшли і слухали промови про те, який Порошенко “добрий і святий”.
  Та і коли в місті була зустріч з ним, він на жодне нормальне питання не відповідав, та зустріч дуже нагадувати “діалог з народом” від Яника.

  Про Юльку й говорити не буду, вона себе ще раніше показала. Вистачить.

  Ляшко – завжди мені “актором” (клоуном) здавався. Нічого не змінилося. Більше того, президент без партії (а по суті його партії нема в парламенті, а якщо й може бути, то хто там є?) мало що зробить, бо хто його в раді підтримувати?

  Бачу тільки три кандидатури, які на мою думку щось та можуть змінити (або просто ще себе не показали, а тому мають ліміт довіри) – Гриценко, Тягнибок, Ярош. Все.

 2. Так – вибір не легкий .. я таки схиляюсь до Пороха … він і бізнес в реальній економіці розвинув і ангельські мови знає, що нині важливо … таке …

  • Цікаво, чи буде час, коли виберемо ідеального президента.

  • Бізнес розвинув в корупційній економіці, де був і міністром економіки теж.
   При цьому досі його грабіжницькі мита обкрадають українців.
   Сумнівний вибір.

 3. Я от ще зараз подумав: а чому НІХТО із кандидатів точно не каже кого поставить на всі важливі посади в державі? Із тих, що він може призначати чи подавати на розгляд у парламентсько-президентській державі.

 4. 100% не можна ніколи дізнатися чи ствердитись, адже в кожного є і світлі, і темні плями. Завжди вважав себе прихильником національно-ліберальних сил (власне формулювання), але сьогодні картина трішки змінилась. Гадаю, що на даному етапі розвитку країни – наш вихід в правих силах і не інакше. Порошенко – однозначно ні, олігархату нам вже вистачить і на мою думку вони вже поділили сфери впливу та діяльності (Порошенко – президент, Клично – Київ і т.д.), а олігархи завжди були і будуть в тісних контактах. Тягнибок … ще нещодавно я б сказав так, але сьогодні – ні. Не буду казати чому, нехай це буде таємниця.

  25 травня свій хрестик поставлю за Яроша.

 5. Щось Ярош не дуже мені…. Пише що сімя живе на 800 грн. в рік та і слабий ще політик він, як нв мене.

  • Питання є до всіх, але буду за Яроша. Хоч потім, не буде соромно сказати за кого голосував.
   До речі, наскільки я знаю, Ярош проти вступу України в ЄС та НАТО.
   Особисто я за НАТО, але проти ЄС.

  • В нашій країні напевно під 20-30% людей працює неофіційно.

  • Я б так не сказав, Ярош вже давно є провідником “Тризуба” і має досвід керівної роботи. Яценюк – хороший економіст і цілком правильний його вибір на прем’єрства, так що команда є.

   Варто згадати, що якби не Правий сектор і самооборона, то Майдан так би і закінчився танцями і “наша зброя – то ліхтарики”, так що Дмитро безсумнівно заслуговує на повагу, а про те, що він там на 800 грн живе і т.д. …. та я от тоже живу на мінімальну з/п (по паперах) 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*