Про забудови

DSCN36211За останній тиждень трошки полазив по місту там, де давно не був. Дивлюсь, що скрізь будують і як гриби після дощу з’являються багатоповерхівки.

Та й біля мого дому, де тільки є шмат якоїсь травички, вже пхають будову.

З одного боку, це добре, бо люди мають роботу, економіка працює, хтось придбає житло. Але коли вирізають останню зелень — то стає сумно.

Можете для експерименту подивитись старі фото свого міста, і зверніть увагу, що колись зелені було більше. Про рекламні вивіски — окрема розмова.

Дивлюсь на ці будови, і думаю: хто все це купує? Кількість населення зменшується постійно, ціни на нерухомість ростуть…
Хіба що люди із сіл переїжджають, або з інших регіонів країни (Сходу), або діти не хочуть жити із батьками. Інших варіантів не знаю.

Бідні мешканці мікрорайонів захищаються як можуть, в тому числі акції протесту організовують. Але думаю, що рано чи пізно, все забудують. Якщо цікаво як буде: наберіть у Гуглі “Токіо”. Ніби гарне, сучасне місто, але все в асфальті і склі. Зле.

У нас, стільки вже будинків набудували, і в районі стадіону “Арена Львів”, кажуть що має бути мікрорайон на 10 000 мешканців.

Я задля цікавості подивився, як було, і як стало. Деякі фото із свого мікрорайону приведу, глянете різницю. До речі, ви також можете глянути, як виглядала ваша та чи інша вулиця.

Для цього, на картах Гугла перетягніть жовтого чоловічка на свою вулицю, а потім у верхньому лівому кутку виберіть дату зйомки, яка вас цікавить.1

Добре, тепер дивіться, як було і як стало.

Було трошки зелені, навіть колись, пам’ятаю, люди гуси пасли:Без-назви20140619102806

Тепер там Скай Парк (чи Дитяча Планета):DSCN3745Тут була невелика автомийка, якийсь ремонт машин і кафе:Без-назви20140619102929Тепер вліпили багатоповерхівку:DSCN3621Тут трошки порожнього місця було: Без-назви20140619103108Тепер будинки: DSCN4397

До речі, знамениті карстові озера на перехресті Стрийська-Наукова також хочуть забудувати. Там має бути ресторан, готель і стоянка. Тобто знову в асфальт. Там вже трохи Дубневича “Формула краси” підкопалась, тепер ще й ці заберуть. А колись тут хороше “дике” місце було, ще й дотепер рибку люди ловлять.

Колись ходили слухи, що там зроблять типу Запорозької Січі, але вибрали “асфальт”.

Добре, що я ще встиг там гарне фото зробити.IMG_5016

P.S. До речі, якщо цікаво, то мій батько згадує, що років 50 тому, тролейбус їздив тільки до перехрестя Стрийська-Наукова, а далі вже все. Автовокзалу не було.
Сихів був селом — там наші родичі жили, і бабця на свята в гості ходила.

А трасу на Стрийській проклали, знісши людські садиби. IMG_5423

Мама згадувала, що років 30 тому бачила, як старі бабці приходили на це місце де були їхні подвір’я, і де прожили все життя, і плакали.

От таке життя.

12 коментарів

  1. Ну, насправді те що місто забудовується це абсолютно нормально, було б набагато гірше якби нічого не будувалось 🙂

  2. Та треба робити, як з конкурсом на землю під знесеним Лукянівським СІЗО: хочеш ласий шматок у центрі Києва – спочатку збудуй СІЗО за межами міста. Так і з забудовниками слід чинити: хочеш 40 соток землі під забудову – спочатку посади 40 соток дерев.

  3. Просто треба зразу ціле місто планувати, чи хоч мікрорайон і вже потім нічого не пихати де попало. Так і будинки будеть, і дерева, і нормальна інфраструктура.

  4. Фото з літа та зими, дуже об’єктивний погляд 😀 Дерева залишаються які не зайві. А от замість пустиря і смітника – нова хата, дуже навіть добра практика.

  5. “Фото з літа та зими” – перший випадок – так Гугл зберіг

    • Ну це зрозуміло. Там також видно, що всі дерева залишилися. Візуально просто не зелено – бо зима.

  6. Ну у Львові думаю знайдеться кому купувати 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*