Закрив ФОП

фоп, закрити, підприємця, реєстраціяРоків 4 тому реєструвався підприємцем, пробував різні способи створення бізнесу (оцифрування відеокасет, виготовлення будинкових знаків, інтернет магазин із продажу товарів для тварин), але щось не пішло. Тому сидів на загальній системі оподаткування, раз у рік (у січні) здавав «нульові» декларації і нічого не платив.

Але у грудні Верховна Рада прийняла, а президент підписав http://www.bbc.com/ закон, за яким тепер всі підприємці, навіть без доходу, будуть платити 704 гривні.

Одразу скажу: я за те, щоб податки платити. Незважаючи на мільйонні електронні декларації чиновників і розкішне життя депутатів. Бо хтось і за щось повинен нас захищати, ремонтувати дороги, приїздити на виклик до хворого.

Але платити можна із доходу, із заробленого. А в індивідуальних дрібних підприємців часто відсутня стабільність. Заробить людина, там в якийсь із місяців 1000- 2000 грн, а треба віддати 700. Виходить менше мінімальної зарплати. То їй легше нічого не робити, і сидіти у Центрі Зайнятості.

Тому й закривають ФОП.

Я хотів встигнути закрити «підприємця» до Нового року. Тільки недавно дізнався про цей закон, і боявся, що будуть величезні черги бажаючих закритись.

Вчора зранку пішов у Податкову. Почекав 30 хвилин у черзі до консультанта. Той направив мене закривати ФОП до державного реєстратора. Типу це не до Податкової. Сказав, що реєстратор на Городоцькій 299 а. Я туди трохи їхав маршруткою, а потім ще по мокрому снігу йшов пішки.

Прийшов, а там кажуть, що то не в них треба заяву писати, це в ЦНАП (центр надання адміністративних послуг).

А ти йолкі палки! Давай назад добиратись, а там маршрутки до центру щось не ходили, то знов пішки по мокрому снігу йшов хвилин 30, може й більше.

Але вже сьогодні зайшов до ЦНАПу Сихівського району. Йшов,  і боявся, бо після 2 річного переписування спадщини після смерті мами (судів, адвокатів, і т.д.) починаю панічно боятись цих черг. Коли ти приходиш, і тебе записують на список на сьогодні 72 номером, то не смішно.

Але тут дивлюсь – людей небагато – 10-15. Тільки зайшов, одразу підійшла адміністратор, і запиталась чого мені потрібно.

Сказав, що закривати ФОП, вона відвела до стійки, дала бланк, сказала що заповнити і за ким у черзі. Я подумав: «Це Еуропа».

Але в них якась там електронна система (чи щось таке), сьогодні не працювала, і в черзі просидів 40 хвилин. Для державних установ це не багато, повірте.

І тоді прийшла моя черга, сів за стіл до працівника, за пару хвилин підписав два папери, і сказали що все.

Я ще перепитався, що мені далі робити. Сказали, що нічого. Вони все самі зроблять, а Податкова перевірить, чи за мною немає боргів, і подібного.

Люди там у Центрі говорили, що таке сталось рік тому, а до того була страшна бюрократична тяганина.

Потім мені ще дали адресу сайту, де через пару днів перевірю свій статус. Має бути «діяльність припинена». Щось таке.

В кінці я запитався адміністратора чи тут можна буде у разі потреби «відкрити підприємця». Сказали що так. Ще колись буду крутим підприємцем!

Коли подав анкету, то мимоволі на лиці утворилась усмішка. Розумію, що люди у черзі дивляться на мене, але не нічого не можу зробити. Напевне подумали: дорослий «бугай» сам до себе сміється 🙂

Але останнього разу такий камінь із душі спадав, ще років 14 тому, коли захистив диплом в академії друкарства.

Висновок:

 1. Якщо не ведете підприємницької діяльності і здавали нульові декларації, то чим швидше закрийте ФОП. І повідомте знайомим.
 2. Візьміть із собою паспорт та ідентифікаційний номер. Більше нічого не знадобилось. А, на одному із столів ручку вкрали, то я скористався своєю.
 3. Тепер закрити ФОП (якщо у вас не було діяльності і найманих працівників), можна за один візит до ЦНАПу. Але подивимось, як це насправді буде. «Єслі шо», то ще напишу статтю.
 4. Знайдіть ЦНАП у своєму районі міста. У Львові точно є. В інших містах не знаю. До речі, скоро можна буде закривати ФОПи онлайн, на сайті https://igov.org.ua/ . Зараз саме ця послуга доступна тільки для Дніпропетровської області.
 5. До речі, люди пишуть, що на цьому сайті зручно замовляти виготовлення закордонних паспортів, та інші плюшки. Щось, таки змінюється на краще!

15 comments

 1. Також нещодавно закривав ФОП:
  В адмін.центрі мого району (не Львів) ел.система черги працювала, тому підписали папери за 1хв – це був для мене шок.
  Але, прописаний в іншому місті, тому поїхав до Податкової за пропискою – дали обхідний бланк з 10 кабінетів для отримання підписів. Пройшов майже всіх за раз, когось одного не було, приїхав наступного разу – підписали. Все ок.
  Тобто, якщо немає заборгованності і всі на місцях в податковій – то закрити можна за 1день, навіть пів дня.
  Це супер.

  • Так, тепер простіше.
   Тільки про обхідний бланк мені нічого не казали. Коли востаннє занесу нульову декларацію (на ній, якщо не помиляюсь потрібно написати “ліквідаційна”), то там запитаюсь.

 2. Володимир

  Можна запитатись? А чи треба нести ще одну нульовку коли вже закрили ФОП? Просто я тут побачив що якусь ліквідаційну Ви нести маєте. Що взагалі необхідно робити після того як закрився? Ще щось треба їм нести чи показувати?

  • Переді мною в черзі стояв солідний із вигляду чоловік. То він закрив рік тому, а зараз прийшов із дружиною. То казав, що потрібно здати типу ліквідаційний і останню нульову. Але це краще перепитати у консультанта в податковій, або там, де здають бланки.А в перших числах січня піду здавати ліквідаційний. І запитаю, чи треба ще нульову.
   Піду може 2-3 січня, може менше людей буде.

 3. Володимир

  Ліквідаційний що? Лист? А де його брати і коли його здавати і куди (в віконечко?). Що це таке “ліквідаційний”? Було б добре якби ви відписались одразу. В мене теж та проблема постала – заяву здав на ліквідацію. Щоб я нічого не пропустив як закриють.

  • Я сам не сильний у тому. Але цей чоловік у черзі казав, що ліквідаційний лист, це та сама “нульова” декларація. Тільки зверху, над таблицею пишеться “ліквідаційний”.
   Я думаю купити 4 екземпляри, заповнити, і на двох зверху написати “ліквідаційний”. Два для податкової, і два залишаються мені. Ну а якщо треба тільки одну їм і одну собі, то викину, та й все. Ці бланки недорогі.
   Але кажу, на місці буду дивитись.

  • за 2016 рік подаєте початкову декларацію а за 2017 ліквідаційну

   • Ні, я на початку січня подав податкову за 2016 рік, і на ній написав “Ліквідаційна” і вибрав галочкою на бланку відповідний пункт. Так всі люди в черзі робили, і я так подав.
    Але там має бути три бланки/листочки, а не два, як минулого року.
    Там, де продають бланки, у кіоску в Податковій, я сказав що закриваюсь, і попросив дати бланки, то продавець ці три продала.

    • Володимир

     А Соціальний внесок звіт теж треба здавати чи тільки нульову декларацію і все?
     Зорієнтуйте бо зараз іду ліквідаційну здавати.

     • Там три бланки:
      1.Податкова декларація про майновий стан і доходи.
      2.Звітність. Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску. Додаток 5.
      3.Продовження додатку 5. Таблиця 1. Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями.

 4. Володимир

  Так я теж в цих справах темний. Якщо можете – відпишіться після всього цього. Що треба і куди це все і нащо. Буде цікаво дізнатись.Дякую.

  • Якщо буде щось цікаве – відпишусь. Ну ніби консультант у податковій казав, що треба написати заяву про закриття ФОПу (що ми зробили), а далі відомства між собою контактують (Податкова і центр реєстрації), ходити по кабінетах не треба. А як там буде насправді – побачимо.

 5. Ліквідаційна декларація – це звичайна декларація за квартал(в вашому випадку нульова), але являє собою останню в історії вашого ФОП, де ви ручкою зверху пишете слово “Ліквідаційна”.
  Саме де писати – запитайте у консультанта.
  Якщо не написати слово “ліквідаційна”, як це я зробив, то вас в той же день не зможуть закрити, а чекатимуть закінчення найближчого звітного періоду(кварталу + 19 днів).

  Я прийшов у жовтні, не написав, що декларація ліквідаційна, останній підпис не поставили, сказали що 3 квартал в їх ІТ системі закривається 19 листопада, тому мені довелось ще раз приходити.

 6. Як закрив ФОПа то і писати в блог перестав 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*