Як пришвидшити завантаження Windows

shvydkistПотрібно було пришвидшити завантаження операційної системи Windows7. Трошки порився в неті, і знайшов хорошу програму.

Але спочатку поради для пришвидшення завантаження ОС від самого Microsoft.

Постарайтеся:

1.Видалити непотрібні програми.

Як правило, на комп’ютері назбирується велика кількість програм, якими ми або рідко користуємось, або взагалі нам непотрібні. Деякі мають онлайн аналоги.

Тому йдемо в Пуск-Панель керування-Видалення програм.

Але будьте дуже уважні, і видаляйте тільки відомі вам програми. Я от недавно дивлюсь, якась програмка Atheros. Ніби нею ніколи не користувався. Взяв і видалив. Перезапускаю ноут – інтернет пропав. Прийшлось витратити більше півгодини, поки знайшов драйвери і відновив.

2.Обмежити кількість програм при запуску Windows.

Саме велика кількість програм в автозавантаження є основною причиною повільного запуску ОС.

Тут також можна видалити із автозавантаження багато програм. Їх можна запускати самостійно, під час роботи. І то по потребі.

Щоб подивитись та видалити програми з автозавантаження є багато програм. Я ж користуюсь Vit Registry.

Як і в попередній програмі, дивіться що саме видаляєте.

3.Дефрагментація жорсткого диска.

Цю процедуру періодично слід проводити в будь-якому разу. Можна використовувати як сторонні програми, так і вбудовану в саму Windows. Я вибираю останній варіант – так безпечніше.

Щоб дефрагментувати диски йдете в Пуск-Станадратні-Системні інструменти-Програма  дефрагментації диска.

4.Вимкніть зайві візуальні ефекти.

Виглядати буде гірше, але працювати краще.

5.Перевірте антивірусом комп’ютер.

Іноді, при завантаженні ОС можуть включатись і сторонні програми. Тому антивірус допоможе.

Тепер про програмку яку обіцяв.

Називається Startup Delayer. Завантажити її можна з офіційного сайту: http://www.r2.com.au/page/products/show/startup-delayer/

Запускаючи після встановлення Startup Delayer  вас попросять вибрати мову інтерфейсу.1

Далі попросить стиль роботи проги – я тут нічого не рухаю, тисну «Зберегти».2

В інтерфейсі Startup Delayer видно всі програми, які запускаються разом із Windows.3

Ми ж переходимо на вкладку «Порядок/затримка».4

Тепер клацаємо на програму, яку можна завантажувати трошки пізніше. І в нижній частині вікна виберіть «вручну» і поставте затримку в хвилинах. Наприклад, 5, 3, чи 10.

А деякі програми можна перетягнути в поле «Заборона автозапуску» (3). Тоді вони взагалі не будуть автозавантажуватись. Їх можна включити згодом вручну.

5

От і все. Скажу тільки, що виграш по часу скоріше всього буде на секунди, а не в рази. Але хоча б побачите що у вас грузиться.

9 коментарів

  1. Не знаю … мені якось не критично швидкість завантаження, ну не 30 сек, наприклад, а 60 чи 80 … ну нічого, зате робочий стіл і середовище виглядає так, як мені зручно. Для чого вимикати візуальні ефекти, якщо це дуже гарно та візуально приємно? Заради 30 сек при запуску? Так можна взагалі оту сіру і убогу тему від віндовс поставити 🙂

  2. А я вже близько місяця як перейшов на лінукс убунту. Система завантажується дуже швидко і без всіляких налаштувань. Взагалі, це моя друга спроба «подружитись» з лінуксом, спершу був лінукс мінт, який більше подобався по дизайну, але в якому багато чого не працювало. Зараз це убунту 14.04 і всі ті проблеми, що були в мінті дуже легко вирішились. Щось мені підказує,що на вінду я більше не повернусь)

  3. Я просто закриваю ноутбук = сплячий режим. Тоді грузиться за 2 сек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*