Здав декларацію в Податкову

ПодатковаЯ колись писав, як реєструвався підприємцем. Але приходить і час “збирати каміння”, тобто нести декларації.

Я підприємницької діяльності не веду, тому здаю “нульові” декларації. Їх заповняється у двох екземплярах: один віддається, інший, із печаткою про прийняття залишаєте собі.

Рік тому я придбав два зайвих, щоб цього року заповнити, і таким чином швидко здати тепер.

В нашому районі величезна черга для нашого району, і відстояв хвилин 20-30. Коли показав, виявилось, що тепер треба інший бланк. Йолі палі!

Ладно, пішов купувати бланк. Тут ще один сюрприз — до кіоску із бланками також черга, і тут відстояв хвилин 15.

Я його заповнив, і знову став у чергу на здачу. Відстояв у черзі знову хвилин 20-30, здаю, а мені кажуть, що тепер ще потрібен бланк про пенсійний фонд і таблиця 1.

Бляха муха!

Я вже злий йду до кіоску, і знову стою хвилин 15.

Потім заповняти — на одному бланку помилився. Знову до кіоску, знову черга.

Тепер щоб не помилитись — пішов до відділу консультування. Тут також черга. Вирішив не стояти, бо подивився, що мені продали не той бланк — я на загальній системі, а не спрощеній.

Назад в кіоск — він закрився перед очима — обід. Добре що взяв фотік — пішов гуляти по Стрийському парку. Психологічно відпочив.

Після обіду вистояв чергу в кіоск — продавець вибачилась і визнала, що помилилась із бланками.

Потім знову відстояв чергу, щоб здати бланки декларації. На щастя, ту вже прийняли, і навіть трошки дописали, що я забув.

Треба визнати, що настрій піднявся, бо нехай і через 4 години, але я все таки здав, свою нульову декларацію! Життя триває 🙂

13 коментарів

 1. раз в рік 4 години то не сильно страшно 🙂

 2. І це називається “йдемо до електронного документообігу” :-). А що, ці бланки ніде не можна було скачати, щоб дома заповнити?

  • Є електронний варіант, в мене навіть валявся на диску електронний ключ. Я пробував там заповнити – темний ліс.
   А тепер ще й чув у черзі, що цей ключ якось треба раз на рік замовляти, чи щось таке.

 3. Мда, а депутати все хваляться, що малому бізнесу все простіше і простіше 🙂

  • Багато проблем із цим на нижчому рівні могли б вирішити. Наприклад, замість двох працівників, посадити три, і черга б пішла значно жвавіше. І почепити оголошення, що для декларації потрібні нові бланки.
   Хоча вангую, що за 1-2 роки буде вже повністю електронна звітність. В черзі казали, що в інших містах вже тільки так і є.

 4. в різних інспекціях і ситуація з чергами може бути різна. Але важливим фактором є ще граничні терміни подання звітів. Ну, наприклад, Ви прийшли 15-ого числа здавати свій річний звіт – а там черги, бо 15-е число останній день подачі звіту по касовим апаратам за грудень місяць (а минулого року велику кількість підприємців змусили використовувати в своїй господарській діяльності РРО і кожен місяць відчитуватися), а 20-ого числа останній день подання ще цілої купи звітів – і в податковій інспекції взагалі буде армагедон, якщо тільки два вікна прийматиме звітність. Бо наші люди (підприємці в тому числі) не горять бажанням спілкуватися з податківцями або мають важливіші справи і відтягують до останнього дня подачу звітів. Для того щоб не попадати в такі ситуації можна заглянути в так званий календар бухгалтера (наприклад ось такий http://blank.dtkt.ua/date/2016-01-18) і вибрати день, на який не припадають граничні терміни подання багатьох звітів – тоді шанси приємного спілкування в черзі зменшуються. 4 години ніби й небагато в порівняні з 365 днями – але краще ці 4 години присвятити фотографуванню цілком.

 5. Може бути, що потрапив не в той час.
  Я минулого року приходив пізніше, і також були черги у моєму районі (Сихівський). А, наприклад, у Галицькому, знову не було черг. І там і там по два працівника працювало.
  Люди це бачать, і зляться.
  Але добре що здав…

 6. Поки всю цю дурну бюрократію із бланками, формами, заявами та іншою маячнею не випилять, ніякого зрушення в Україні не буде. І взагалі чи не простіше закрити того підприємця, замість того щоб плодити мукулатуру, здавати нульові бланки? А так не простіше, бо для закриття тре зібрати в тричі більше папірців ніж для відкриття, от хіба не ідіотизм?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*