Т. Шварц Д. Лоэр. Жизнь на полной мощности. Управление энергией – ключ к высокой эффективности, здоровью и счастью

Т. Шварц   Д. Лоэр. Жизнь на полной мощности. Управление энергией – ключ к высокой эффективности, здоровью и счастьюДосить швидко, десь за два дні прочитав книгу Тоні Шварца і   Джима Лоера. Жизнь на полной мощности. Управление энергией – ключ к высокой эффективности, здоровью и счастью.

Чому швидко? Бо книга цікава і нестандартна. Автори пропонують свій «рецепт» як досягти максимуму у всіх сферах свого життя.

Чим цікава ця книга, то це в першу чергу авторами. Адже написати щось може кожен, але якщо подивитись чи автор щось досяг у житті, то з чим часто виникають проблеми.

Тоні та Джим працювали із спортсменами світового рівня. Такі провідні тенісисти як Піт Сампрас, Джим Курье, Аранта Санчес-Викарио, Серджі Бругейра, Габріела Сабатіні і Моніка Селеш отримали корисні поради які привели їх до перемог. Також, ця «жива лабораторія» співпрацювала з баскетболістом Грант Хілом, боксером Рейем Манчіні, конькобіжцем і переможцем олімпіад, Даном Йенсенем, та ін.

Так що вони не просто бла-бла-бла, а знають що пишуть.

Основна думка книги: людина не може постійно працювати та бути напруженою, вона обов’язково повинна якісно відпочивати. Та більшість людей, як кажуть автори книги, живуть «лінійно». Вони постійно щось роблять, а фактично не викладаються на 100% і не відпочивають на 100%.

Після того, як я це прочитав, то зрозумів нарешті як америкосівські багатії часто наголошують на тому, що хороший відпочинок конче потрібний. Вони часто хваляться що були на тропічних островах, грали в гольф чи були в цікавій подорожі. Після цього, як вони стверджують, працездатність підвищується в рази!

Щось в тому є: якщо ти не відпочиваєш, то і не зможеш виходити за рамки можливого.

Ось що про це пишуть автори: «тільки 25% співробітників американських компаній працюють на повну потужність. Близько 55% працюють упівсили. Решта 20% «активно протидіють» роботі, тобто вони не тільки нещасливі на професійній ниві, а й постійно діляться цим почуттям з колегами. Збиток від їх присутності на роботі оцінюється в трильйони доларів. Що ще гірше – чим довше люди працюють в організації, тим менше сил вони їй віддають. За даними Геллапа, після перших шести місяців роботи тільки 38% працюють на повну силу. Через три роки ця цифра падає до 22%. Подивіться з цієї точки зору на своє життя. Наскільки повно ви включені в роботу? А ваші колеги?».

А все тому, що ми живемо «лінійно», а не циклічно. В природі ж, все циклічно: пори року, схід та захід сонця, припливи і відпливи, ритм роботи серця, і т.д.

Автори радять звернути увагу на бігунів спринтерів та марафонців. Перші тривалий період часу працюють в середньому режимі. Їхні ж протилежності (спринтери) в короткий період часу (пару десятків секунд) розвивають максимальні потужність, і потім відпочивають.

І подивіться як вони зовнішньо різняться. Стаєри худі, виснажені, з впалими щоками. Спринтери навпаки, сильні, енергійні, повні енергії.

От Тоні Шварц і Джим Лоєр нам радять так жити: сильно, потужно, награні своїх можливостей. А потім відпочити, тому що запаси енергії обмежені і їх потрібно поповнити.

Ще одним відкриттям для мене стало визначення справжньої цінності життя. Нам завжди казали, що найцінніше в житті це час. І ми як папуги це повторювали (я також). Все ніби правильно, час не можна купити нізаякі гроші, він постійно втікає, якщо він є, то можна все зробити.

Автори ж книги з цим не згідні. Вони кажуть, що найголовніше це енергія, а не час. І дійсно, у навкруги повно людей ще досить молодих, які вже «погасли», «тухлячки». І толку з того що в них є час, якщо немає енергії. І навпаки, є люди, які прожили коротке, але насичене життя.

 Отже, мірилом життя є не його тривалість, а те чого ви досягли і що зробили. А для цього потрібна енергія, повно енергії.

Її ж запаси обмежені, тому потрібно правильно та вчасно відпочивати.

Насамкінець основні думки книги:

– управління енергією, а не часом, є ключем до високої ефективності. Продуктивність заснована на вмілому управлінні енергією,

– сама фундаментальна потреба людини – витрачання і запасання енергії. Їх чергування – періодичний процес,

– протилежність періодичності – лінійність: надто високий рівень витрат енергії без достатнього відновлення або занадто великий запас без достатнього витрачання,

– ранній відхід до сну і раннє пробудження допомагають оптимізувати продуктивність,

– щоб підтримувати повну потужність, слід робити перерви кожні півтори-дві години.

Все, більше не буду цитувати. Ознайомтеся з книгою і будете знати. Я не шкодую що її прочитав, певні висновки вже зроблено.

Книга хороша, того добра я вже прочитав багато, тому можу відрізнити якісне від сміття.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*