Зірки 90-х. Ми їх не забули.

Андрій Миколайчук.

Андрій Миколайчук став популярним ще в кінці 80-х, виступивши вдало на фестивалі Червона Рута. А в той час Миколайчук працював у дитячому садку міста Умань. Я пам’ятаю якою популярністю користувалася тоді пісня “Піду втоплюся”. А потім були “Підпільник Кіндрат”, “Отаман”, “Партизани”. Та вже за пару років Андрій припиняє активну гастрольну діяльність,а з 1998 року взагалі перестає виступати. І в одному з інтерв’ю зізнається що зробив це свідомо. Зараз мені відомий тим, що заснував ряд партій, зокрема якихось “Повненьких жінок”.

 

Сестричка Віка.

Справжнє ім’я Віка Врадій. Кумир молоді того часу. Її тексти та незвична манера виконання привертали увагу. Треба сказати що в її команді свого часу працювали і Андрій Кузьменко (Скрябін), і Леонтій Бебешко (Левко Дурко). Відома хітами “То моє море”, “Мамо, але я дурна”, “Тинди-ринди” та ін. Починала виступати разом з братами Гадюкіними, та згодом відокремилася. В 1993 році поїхала з гастролями по США і там залишилася… Потім були виступи в американських ресторанах, робота персональним водієм, не одне розлучення. Телеканал Інтер недавно брав в неї інтерв’ю https://youtu.be/LyyrWSVjKcA .

Аква-Віта.
Популярний гурт середини 90-х що пропонував хорошу танцювальну позику. Склад учасників: Ірина Філатова та Ігор Балан. Їхні хіти “А тепер усе інакше”, “Поплач”, “Капелюх” – збирали цілі стадіони прихильників. Особливо до цього “приклалася” агенція “Територія А”. Альбом групи “А тепер усе інакше” був проданий у кількості більше мільйона копій. Згодом гурт розриває стосунки з “Територією А” і починає втрачати популярність. Вони пробували змінити репертуар, почали співати російською, – та шоу бізнес виявився безжальним. Ігор та Ірина розійшлися та почали свої сольні проекти. Ірина працювала стюардесою, спробувала свої сили в проекті “Голос країни”, але не змогла перемогти. Та в одній із передач Ірина Філатова заявила що не збирається здаватися. Надіюсь, що у неї все вийде добре.

Степ.

Хлопці з Херсону Сергій Василенко та Володимир Єфімов. були популярними в 90-х. Їхні хіти “Бум, бум — все в нас є “, “Дівчина Африка”, “Ти не пожалкуєш” надовго запам’яталися любителям музики. Та згодом рівень популярності почав зменшуватися. Хлопці ще не раз намагалися повернутися на велику сцену. Зокрема брали участь в 2008 році у фестивалі “Вйо, Кобеляки!”

 

Ель Кравчук.
Ель Кравчук — справжнє ім’я Андрій Остапенко. Популярний виконавець пісень. У 1997 році випустив альбом “Нічий” який зробив його зіркою. Далі, у 2000 ному році випустив альбом “Солдат кохання”, потім були ще роботи. Андрій творчо працює і тепер: знімається у мюзиклах, фільмах, пише пісні, спробував себе ведучим на телебаченні.

Фантом 2.
Мега популярний і яскравий гурт заснований в Івано-Франківську 1996 році. Склад: Роман Матіяш та Оля Гречко. Роман починав свій музичний шлях в гурті “Турбо техно саунд”. Проіснував Фантом-2 недовго- десь до кінця 1997-98 років. Але за цей час галасу наробили чимало. Багато їхніх фанатів ще й дотепер з ностальгією згадують їхні пісні.

Після закінчення пісенної кар’єри Оля виїхала в Росію, інформація про неї відсутня. Роман полишивши сцену ще активніше зайнявся бодибілдингом, працював приватним охоронцем, сімейним лікарем та персональним тренером. Про колишню напарницю нічого не говорить, одружений на чемпіонці світу з бодибілдингу Наталії Баженовій.

Влітку 2012 року в засобах масової інформації промайнула інформація що в Романа після автомобільної аварії відказали нирки і він потребує дорогого лікування. Інформації небагато, але десь я чув що він “видряпався”. Зараз Роман Матіяш займається спортивним харчуванням та тренує спортсменів. Шкода що вони так рано пішли зі сцени. Їхні “Двоє” та “ Я досягну” ще довго пам’ятатимуть фанати.
Левко Дурко.
Cправжнє ім’я Леонтій Бебешко. Народився у місті Стрий Львівської області. Творчий шлях починав (як і Андрій Кузьменко) в гурті Сестрички Віки. Не можу сказати що він збирав стадіони прихильників, та його незвична, весела манера виконання пісень знаходила прихильників. Неможливо забути хіти “Дівчино вишли листа”, “No Problem ”, “Моя бабця”. Левко і тепер продовжує плідно працювати, а також підтримує та сприяє розвитку молодих талантів. Також Левко працював ведучим на одному з телеканалів.

Зе Вйо.
Гурт що бере свій початок ще з початку 90-х заснований Мирославом Кувалдіним та Сергієм Підкаурою. У 1995 році вони стали лауреатами конкурсу Червона Рута виконуючи пісню “Ганжа”. Далі була співпраця з агенцією “Територія А”. музиканти випустили такі композиції як “Зорі”, “Моя космішна” та ін. Проіснував гурт до початку 2000-х. Далі хлопці почали працювати окремо. Сергій писав пісні для популярних виконавців, а Мирослав починав сольну кар’єру і пробував себе в ролі телеведучого на музичному каналі.

Ван-Гог.
Відомий гурт заснований хлопцями з Самбора. Склад учасників часто змінювався, але незмінним лідером колективу був Ігор Добрянський. Їхні хіти “Не відлітай”, “Зроби так” ставали лідерами хіт-парадів, а самі музиканти кумирами тогочасної молоді. Але все змінюється, і з часом гурт почав втрачати популярність. Хлопці змінювали репертуар, навіть заспівали російською, та шоу-бізнес виявився безжальним. Через декілька років хлопці знову спробували відновити минулу славу гурту Ван Гог. Побачимо що з того вийде.

ВУЗВ.
Виконавці у стилі реп та хіп-хоп. Заснував груп рівненчанин Олександр Стьоганов. Їхні хіти “Сірко”, “Час минає” та “Бо вже той день, коли… “ збирали багато прихильників та завойовували високі місця в хітпарадах. З початку нового тисячоліття часто змінювався склад гурту, хлопці засновували свої проекти. Так Олексій Потапенко (Потап) 1997 році йде із ВУЗВ і створює дует з Настею Каменських.

 

Марина Одольська.
Народилася в сім’я акторів театру. Ще в 1995 році на фестивалі Червона Рута Марина стає володарем Першої Премії. В наступі роки Одольська здобуває ще ряд перемог на пісенних конкурсах різних країн. Після підписання контракту з агенцією “Територія А” Марина записує свою знамениту композицію “Твій Літак”. Далі були пісні “Божевільна”, “Сумно мені”. Зараз Марина також працює, але за її словами сім’я для неї на першому плані.

Оля Юнакова.
Популярна співачка зі Львова. Відома такими хітами як “Тель-Авів “, “Танцюй зі мною”, та ін. Здобула багато нагород на фестивалях та конкурсах: “Таврійські ігри”, “Червона Рута”, “Мелодія” та ін. Зараз Оля багатодітна мати. 2007 року випустила декілька кліпів, і зараз займається концертною діяльністю.

 

 

Юрко Юрченко.
Справжнє ім’я Юрій Нечистяк. Шалено популярний у свій час серед молоді. Походить, як і його тодішній конкурент Пономарьов, із Хмельниччини. Юрко переміг у багатьох пісенних конкурсах, а вже 1996 року підписує контракт із Територією А. Йому змінили імідж, допомагали знімати кліпи, і популярність Юрченка злетіла. Та згодом почалися “тертя” із Бригінцем і співак перестає з ним співпрацювати. Відмовляється від псевдоніма “Юрко Юрченко” і нав’язаного йому сценічного образу. Та, на жаль, це не зменшило його популярність. Вже через роки Юрій створює свій гурт “Юркеш”. З новим проектом він пише пісні та гастролює по країні, навіть пробує стати представником України на Євробаченні. Але ці кроки не мають надзвичайного успіху, і Юрій у квітні 2015 заявив, що виїжджає із сім’єю на ПМЖ до Канади.
Табула Раса.
Гурт заснований Олегом Лапоноговим. В середині дев’яностих років хлопці були дуже популярні. Від них шаленіли тисячі прихильників, їхні кліпи “постійно крутилися” на телебаченні. Ми пам’ятаємо їхні хіти “Я сошел с ума”, Шейк “Шей, шей”, “Любимая машина”. Згодом музиканти взяли творчу відпустку. Тільки в 2003 році хлопці вирішили повернутися в шоу-бізнес, що вони й зробили. Та їм ще прийдеться попрацювати щоби здобути минулу популярність.

А хто із зірок 90-х вам найбільше запам’ятався?

8 коментарів

  1. Ностальгія. Ото були виконавці: живі, талановиті, не те що тепер 🙁
    Співали переважно українською.

  2. то була хвиля підйому української поп-музики
    вони всі варті подяки за виконану справу

  3. Всім привіт!!! Може хто знає слова пісні – ( Беркут,птаха сизо крила,в гості до нас злетіла,крилами шуміла) Підкажіть хто співає!

  4. The Вйо виступали на фестивалi Дорога на Схiд у серпнi 2017, та навiть презентували нову пiсню. То, мабуть, ще завчасно “ховати” цей гурт 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*