Зменшіть навантаження сайту на хостинг!

швидкість, спідометрВирішив все-таки робити поліграфічний портал. Певні знання є, адже вчився та працював у поліграфії, крім того десь «теліпається» в мережі сайт із 20-ма відвідувачами. От його і буду розвивати. Тільки попередньо переніс на двигунець WordPress, бо був на простому HTML.

Але тут виявилися деякі проблеми. Переносячи сайт запримітив що через півгодини активної роботи стало майже неможливо продовжувати роботу. Сайт майже не завантажувався. Щось подібне в мене було коли я робив внутрішнє перелінкування ресурсу. Тоді стерпів. Зараз ні, і написав листа в службу підтримки (хостинг Джино) із проханням пояснити в чому справа.

Вони мені відповіли швидко, і показали в чому справа (і зліва). А якщо без жартів, то показали навантаження сайту на процесор навантаження на хостинг

А також вивчити логи. Що це таке я так і не зрозумів, а зайвого часу розбиратися не знайшлось.

Коротше, стояло питання зменшення навантаження блогу на хостинг. Прийшлось перерити трохи інформації, щоб дещо прояснилося.

Виявляється, що старі добрі статичні сайти не є такими поганими, в крайньому разі вони на порядок менше вантажать хостинг, від тих, що на двигунцю. А я через свої статичні сайти думав що це якісь неповноцінні ресурси. До речі, підхопити вірус також важче статичним сайтам (хоча й все можливо, практика є).

Для вирішення проблеми розумні люди порадили спочатку вияснити з якою швидкістю завантажуються ресурси. Як виявилося, є купа сервісів, і всі показують різні числа.

Але можна спробувати  на оцьому http://webwait.com/ і цьому http://tools.pingdom.com/fpt/

Перевіряв на першому сервісі свої сайти, то як і думав, статичні виявилися більше ніж у два рази швидші ніж на двигунці (перші два на WordPress). завантаження

Що було зроблено?
1. Видалив зайві плагіни. Стандартна порада. Правда там і таких зайвих вже не було. Я навіть смайлики забрав із коментарів 🙁

2.Нестандартна порада, але дуже цінна. Виявилося, що навантаження створюють не тільки активні плагіни, але й деактивовані. Як? Вони, та й сам двигунець кожного разу перевіряють чи не з’явилася нова версія. А це створює додаткове навантаження.

Тому рекомендують встановити плагіни як відмикають можливість перевірки наявності оновлень. Наприклад ось цей Disable WordPress Updates. А  час-від-часу його вимикайте щоб перевірити наявність оновлення.

3. Майже усі вебмайстри погоджуються що незамінним є плагін Hyper Cache. Він кешує дані, що пришвидшує завантаження сайту. Після його встановлення я це побачив  на власні очі. Тільки не забудьте його налаштувати, там потрібно прописати в config.php один рядок.

4.Також розумні люди рекомендували WP File Cache а також WP-Optimize. Останній дозволяє оптимізувати базу даних та видалити ревізії. Ревізії – це копії записів які утворюються кожного разу при написанні статті. Якщо на блозі багато статей, то ви будете здивовані скільки там ревізій.

5.Насправді вебмайстри рекомендують набагато більше плагінів для пришвидшення роботи ресурсу. Але чи вони вже самі не почнуть навантажувати блог? І конфліктувати між собою? Тому я вибрав тільки ті плагіни, які найбільше рекомендують та мають багато «зірочок» від користувачів.

6.Зменшіть розмір зображень, які завантажуєте на сайт. Про один з варіантів я писав отут http://pavlofox.net/programa-riot/

Висновок. Слід пильнувати за швидкістю завантаження блогу. Бо інакше на вас образяться як користувачі, так і пошукові системи, так і хостери.

2 коментарі

  1. HyperCache – однозначно. В мене блог зараз має час 2,3 секунди, плагінів достатньо, але всі потрібні.

  2. Ойойой…. 1489 ревізій… почистив, але БД все одно 57 метрів займає…. і це тільки при чуть більш як трьохсот статтях…
     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*