Змінюю тренувальну систему

streetworkoutДва рази в тиждень «розминав кості» в своєму гаражі. Це зручно, бо все під рукою: штанга на 140 кг + гантеля на 30 кг + боксерський мішок + груша + дві пари рукавиць + силова рама.

Але. Виявляється що багато з вищеописаного не потрібно, щоби бути сильним та здоровим. В крайньому разі без штанги та гантель можна обійтись.

У крайньому разі, так переконує Уейд Пол, автор книги «Тренировочная зона» . Автор книги відсидів не один десяток років в американських в’язницях. Потрапив туди, маючи 183 см зросту, та трошки більше 60 кг ваги. В’язниця – не дитячий табір, і щоб вижити, прийшлось підняти фізичні та моральні сили на новий, високий рівень.

Полу повезло із співкамерником, ним виявився силачем, який передав йому систему тренувань із власним тілом. Нею, добре володіли силачі старої, ще до стероїдної школи.

Ці вправи були популярні сотні (якщо не тисячі років). З ними мали справу знамениті спартанці, римські гладіатори, силачі Древнього Риму.

Але потім «розумні» люди здогадались, що на бажанні людей мати сильне, здорове тіло, можна заробляти. В результаті, масово рекламуються різноманітні тренажери, тренувальні клуби, спортивне харчування. До речі, ринок спортивного харчування у світі вимірюється мільярдами доларів.

В результаті названих факторів, натуральні тренування зі своїм тілом забулись, і любителі спорту перейшли на «кардіотренажери» та протеїни.

Але. Старі добрі способи тренувань збереглись там, де крім підлоги та куска труби (решітки) нічого немає – в тюрмах.

Тепер про саму систему

Вона включає 6 вправ, які проробляють практично усі м’язи тіла: віджимання на одній руці, підтягування на одній руці, присідання на одній нозі, мостик, віджимання у стійці на руках (ноги вгорі) та підйом ніг висячи.

У кожній вправі є 10 ступенів складності. Адже мало хто зможе почати з підтягувань на одній руці. А так, етап за етапом, починаючи із легшого, переходять до важчого.

Кожну із 6 вправ виконується тільки один раз в тиждень, по два підходи. Три тренування в тиждень, по дві вправи на тренуванні.

Чудово, я не люблю складних тренувальних схем!

Всі вправи слід робити повільно, виключаючи інерцію. Дві секунди на підйом, секунду затриматись і дві секунди на опускання. Я так спробував, то замість своїх 22 разів, підтягнувся тільки 9 🙁  Наступного дня спина та прес боліли.

Чому мене переконав Уейл Пол

1.Тренуючись тільки зі своїм тілом, набагато менше шансів травмуватись.

2.Можна тренуватись скрізь, де закине вас доля.

3.Не потрібно купувати дорогі тренажери та штанги.

4.Ваша сила буде функціональна. Бо що це за качок, який не може віджатись на одній руці, чи задихується, піднімаючись по сходах.

5.Ставши майстром такої системи тренувань, ти можеш навчити сотні та тисячі бажаючих.

6.Не потрібно спеціального харчування. Якщо в’язні можуть освоїти систему на бідних харчах, то ми тим більше.

7.В результаті можна отримати сильні, функціональні м’язи, а не роздуті, із сумнівною силою.

Система Пола Уейдера, це такий собі street-workout. Точніше street-workIN 🙂

Так що, перейду на цю систему + робота з боксерським мішком.

10 comments

 1. Можна накачати руки самим віджиманням, але для чого, якщо можна використати більш ефективні бруси чи гантелі? Можна харчуватись однією картоплею і набрати м’язову масу, але для чого, якщо більш ефективним буде вживання більшої кількості білків?

  Завдяки сучасним тренажерам можна тренувати практично любу частину м’язів, яку хочеш більше розвинути. Для чого тратити більшу частину білків на побудову небажаних груп м’язів?

  • Сучасні тренажери, не дадуть можливість так потренувати координацію, і всі м’язи тіла, як це зроблять, напр. віджимання у стійці на руках (ноги вгорі).
   Крім того, не думай погано про віджимання. Спробуй, віджатись на одній руці, ноги разом, тілом не крутити.

 2. Я сам трошки зверхньо дивився на турнікменів, але зараз думку змінив. Побачимо, що вийде з моєї затії. Якщо будуть хороші результати – то тут похвалюсь.

 3. Як теж періодично впадаю у спокусу вільних вправ і “роботи на рельєф”. Особливий період був, коли сам Кубік (автор відомого “Тренінгу динозаврів”) перейшов на вправи лише з власною вагою (він навіть окрему книжку написав, де описує різновиди віджимань, присідань і підтягувань – я знайшов її лише англійською. але там було багато фото виконання вправ). Але це швидко минає – психологічно виснажливо робити по 20 присідань, підтягувань і віджимань на кожному тренуванні, та ще й в кількох сетах. Набагато кращі відчуття, коли перед тобою штанга кіл на 100, і вирішується “ти її – чи вона тебе”. Тут і азарт, і адреналін. Навіть Шварценеггер не заперечував користі вільних вправ – але лише якщо немає змоги повноцінно тренуватися з вагою (наприклад, як у автора у в’язниці). Кубік, до речі, теж повернувся до штанги, коли отримав травму, віджимаючись (якщо я не помиляюся) у стійці на руках. Тож чекаю тебе знову у рядах штанговиків.

  • Наскільки я знаю, то Кубік так понищив собі важкими вправами суглоби, що тепер займається тільки легкою атлетикою 🙁

 4. Все залежить від мети. І тренажери і вправи на турніках – по своєму добрі.

  • Велика кількість повторів вже дає не силу, а витривалість. Можна навіть подивитись на рекордсменів Гіннеса по підтягуванні – в них худенькі ручки. Тому, якщо можеш більше 10-20 разів, потрібно ускладнювати вправу. Наприклад, переходити на підтягування однією рукою, тоді буде результат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*