Знайшов антикваріат

антикваріатДекілька днів тому були з татом на селі. Там вже ніхто постійно не живе, тільки 1-2 рази в тиждень приїжджаємо.

Трошки наводили порядок на подвір’ї, і тут підходить мужичок, і чемно запитує чи ми не маємо якихось старих годинників, монет, підсвічників, і т.д. Обіцяв платити щедро.

Я зразу: «там має щось бути, зараз принесу». Забіг у хату, – дійсно, є старі годинники дідуся.

А потім мене «жаба задавила». Адже на відміну від тих грошей, які він дасть, старі речі тільки ростимуть в ціні. І не потрібно їх берегти від інфляції, тільки бережно зберігати. Так, зараз це коштує копійки, але потім може ситуація змінитись.

Коротше, сказав мужику, що в нас для нього нічого не має. Але він видно дядько досвідчений, і ще пару раз нас «вламував» щоб ми винесли старі речі. Казав що вони переплавляють їх на метал (так я і повірив).

Просто я подумав, що більше реальної вартості він не заплатить, може тільки менше. Крім того, в нього підозріло «дружелюбний голос» (це треба було чути). Як правило, таким голосом говорять шахраї і просто хитрі люди.

Коротше відіслали ми того дядька, а я поліз з того всього ще шукати старі речі.

В результаті крім трьох годинників «Зил», «Победа» і «Кама», знайшов пару старих купонів (на зорі незалежності була така валюта), та жменю радянських монет.

Монети переважно за 80-ті роки, але по-любому, їхня вартість тільки ростиме. Ось тут можете подивитись на теперішню вартість http://sasha.shestakoff.com/

Також, знайшов ще старий подвійний горщик (таким носили їсти в поле, на дві страви), і стару єврейську праску на вугілля. Чому єврейська? Бо на кришці вигравірована  зірка Давида. Де ця праска взялась у бабці – поняття не маю. Вроді не євреї…

От такі-то справи. Праска поржавівша, треба буде знати якимсь розчинником іржу, вичистити дерев’яну ручку, і нехай буде.

Колись це буде цінна річ.

А ви шукали в бабці на горищі старі речі?

P.S.До речі, як варіант, можна скуповувати по селах старі речі (як той мужик), і перепродувати на Ebay. Я, правда, не знаю, як до торгівлі антикваріатом відноситься наш закон.

4 коментарі

  1. Колись монети колекціонував, були і радянські, і старіші набагато. Правда в поганому стані, тому цінності не представляли…

  2. В мене є куча монет і два купони.) Але поки в інтернеті ні монети (хоч є і дуже старі) ні купони сильно не ціняться.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*