Як заробити в інтернеті

Останнім часом я пишу трохи рідше, бо маю багато роботи: як фріланс, так і на свій сайт.

Але щоб ви також мали роботу, поділюсь секретами, як її шукати, щоб без особливих знань отримувати гроші як звичайній роботі, або й більше. І це сидячи вдома, без начальства, із вільним графіком, коли результат залежить тільки від вас.

Ця стаття не для класних програмістів чи супер дизайнерів, бо вони і так мають багато замовлень. Це матеріал для тих, кому осточортіла їхня робота, або хто бажає збільшити свій прибуток. Можливо матері сидять вдома із дітьми, і їм не завадять додаткові пару тисяч гривень в місяць.

1.Що можна робити. Думаю, що заробити може той, хто вміє щось робити, корисне для інших людей. Раджу розпочати із копірайтингу (написання текстів). Якщо ж ви непоганий дизайнер, або вмієте обробляти фото, публікувати статті – ви також можете заробляти.

Але у цій статті буду все показувати на прикладі копірайтингу, бо я сам пишу тексти на замовлення.

2.Скільки можна заробити. Не раджу брати менше 1$ за 1 тисячу знаків без пробілу. Адже писати текст – не так легко, і ваша праця повинна оплачуватись. Багато людей не знають де шукати замовників, і в результаті пишуть за копійки.

Та вже краще якимсь сторожем влаштуватись. І там і там не заробите, але хоча б не намучитесь.

В день можна писати до 10-12 тисяч знаків адекватного тексту. Є люди, які стверджують, що можуть до 20 000 писати, але я не впевнений, що вони такі рекорди можуть видавати щодня, і що їхній текст сподобається замовнику.

В принципі, якщо ви не займались копірайтингом, то раджу починати із 5 000 знаків, а з часом вийдете на 10 000 в день. При 22-25 робочих днях, це буде 120 – 280 тисяч знаків в місяць. Як я писав, ви будете брати із замовника по 1$ за тисячу знаків. Таким чином, у місяць буде 120-280 доларів.

Із часом, коли будете мати декілька замовників, і завантажені по 10 годин в день, просите замовника підняти оплату, відсотків на 20-50. Якщо ви якісно виконуєте свою роботу, то частина погодиться. Частина відпаде, але прибуток той самий, адже ті, що продовжують із вами співпрацювати тепер платять більше. А на місце колишніх клієнтів, шукаєте нових, вже за вищу оплату.

І так процедура повторюється скільки завгодно. Тільки не піднімайте оплату різко, інакше всі замовники розбіжаться.

Як бачите, на початках оплата буде невисокою, але з часом розцінки можна піднімати + ви зажди можете писати швидше і більше. Все у ваших руках.

3.Особливості. Якщо ви україномовний, то можливі проблеми, адже тексти переважно потрібні на російській мові. Я 99% часу розмовляю українською, але віддаю замовникам статті на російській.

Як це роблю? 🙂

Статті пишу українською, тоді онлайн перекладачем переводжу на російську, виправляю помилки (обов’язково!!!) і тоді віддаю замовникам. Ще не жалілись 🙂
І унікальність хороша виходить в результаті такої маніпуляції.

4.Про чесність і порядність. В мене були випадки, коли я замовнику виконував завдання, і ми прощались.  Але потім, через півроку згадував, і давав нові завдання. Чому так? Бо я працюю чесно і вчасно пишу завдання.

Тому, раджу страхуватись, і обіцяти виконання замовлення на 1-2 днів пізніше, краще потім здати швидше, ніж підвести людину.

Також, я не лию «воду» у текстах. Якщо замовник досвідчений, він швидко вас «розкусить», і зрозуміє, що замість давати у текстах корисну інформацію, ви набираєте кількість знаків щоб більше заробити.

Дехто не знає, що таке «вода» у текстах. Добре, поясню.

Наприклад, є оптимально сформоване речення, яке дає інформацію:

Павло опублікував статтю на блозі, як заробити в інтернеті написанням текстів.

Тут всі слова потрібні і несуть інформацію. Речення складається із однього розділового знаку, і легко читається.

Можна його зробити ще більш інформативним і коротшим, зменшити кількість «води»:

Павло написав як заробити.

Це вже перебор. Але починаючі і хитрі копірайтери навпаки, лиють «воду» і набирають знаки.

Наприклад:

Погожим сонячним ранком, увімкнувши свій ноутбук, Павло вирішив поділитись важливою інформацією зі своїми читачами, і чесно розповісти, як найкраще і правильно здійснити свою мрію, почати заробляти перші хороші гроші, пишучи цікаві тексти і статті для замовника в інтернеті.

Як бачите, знаків стало більше, але його інформативність втратилась, читати його важче, бо ти бачиш, що письменник хитрує. Так от, досвідчений замовник рано чи пізно таке помітить, і знайде чеснішого, а вам порадять краще писати вірші чи оповідання.

5.Де шукати роботу. І тепер про найголовніше, де ж шукати замовників. Більшість починаючих йде на біржі контенту. Так, вони зручні, там менше шансів потрапити на шахраїв, але … там дуже велика конкуренція.

Якщо ви зайдете туди, і подивитесь, скільки бажаючих виконати проект за копійки, то стане не смішно.

Так само, шукають “дурнів” і на сайтах пошуку роботи:робота, інтернет, заробити, копірайтинг

Тому ми туди не йдемо. Я знаю два інших шляхи, які дали мені результат, і дотепер хтось із замовників просить щось написати:

 • форуми
 • писати напряму.

Тепер по черзі. Я дам список форумів, в яких знайдіть розділи, де фрілансери публікують свої послуги. Тільки опублікуйте своє оголошення в потрібному розділі, щоб не було незадоволення модераторів.

Ось це, список, а ви можете його доповнити з часом:
http://searchengines.guru/forumdisplay.php?f=104

http://www.seocafe.info/frilans-ischu-rabotu/

http://webimho.ru/forum/18/

http://talk.pr-cy.ru/forum/13-rabota/

http://webmasters.ru/forum/f42/

http://www.maultalk.com/forum37.html

https://freelance.ru/

Тепер спосіб ще кращий – знайти потенційних рекламодавців, і писати їм напряму. Де їх шукати – ваша фантазія вам краще підкаже, адже ви будете унікальними, а не 50-тим, який просить написати тексти.

У будь-якому випадку, визначіть, які тематики вам цікаві: спорт, рукоділля, рибалка, політика, домашній ремонт. А можливо ви працювали у якісь галузі, наприклад консультантом у магазині побутової техніки.

Далі в Гуглі шукаєте сайти і магазини потрібної тематики, і надсилаєте свою пропозицію. Як правило, відгукнуться із 100 адресатів 1-3. Але це в середньому. Може й взагалі ніхто, а може більше.

Раджу, писати 50, тоді почекати 3-4 дні на реакцію, і писати новим 50.

Для зручності, спочатку зберіть пару сотень сайтів, які внесете у табличку. Тільки при не додавайте в поле «кому» одразу всіх 50, коли будете відправляти листа, – їм це буде видно, і вийде недобре.

6.Як скласти пропозицію. Я міг би сюди скинути листа, якого розсилав рекламодавцям, але людина – істота лінива, і 80% тупо скопіює, і адмінів сайтів закидають однаковими листами, і порядні люди не зможуть знайти собі роботу.

Тому, складаєте самі. Пишете що вмієте, скільки можете щодня писати, що ще вмієте (публікувати статті, шукати і обробляти в редакторі картинки). Згадуєте, якщо працювали у цій сфері. Пишете за скільки хочете працювати. Можливо у вас є особливі переваги.

Також, прикріпіть деякі свої статті (якість вище середнього, але не найкращі, бо потім замовник буде очікувати такого ж рівня).

7.Неприємне. Я завжди у листі писав, що можу виконати пробне завдання. Один раз мені не заплатили – не сподобалось. Ну що ж, це особливості такого способу пошуку замовників. Але інші виявились порядними. Просто виконуйте невеличку роботу, 2-3 тис. знаків достатньо, щоб побачили ваш рівень.

8.Про складності. На перших порах може бути важко, тому не беріть, як я сказав, більше 5 000 знаків на повний день.

Як правило, починаючі копірайтери губляться, коли їм приходить завдання, наприклад:

«купить шаровой кран – ключ; 3 раза употреблен, из них 1 раз точное соответствие и 2 неточное (в другой форме)» або «Ремонт передней и задней подвески ГАЗ и УАЗ».

Повірте, в перші рази це шок не тільки для дівчат, але й хлопців. Я ж «дуб дубом» в тих шарових кранах і задніх підвісках ГАЗ.

Але, в нас є добрий друг Гугл, і він знає все. Тому, відкриваєте статті по тематиці, і робите рерайт.

9.Як писати. Як правило, потрібен рерайт. Іншими словами – це переказ чужого тексту своїми словами. Не лякайтесь, це не надто складно.

От наприклад, згадуване вище речення: «Павло опублікував  статтю на блозі, як заробити в інтернеті написанням текстів», вам потрібно відрерайтити (переказати своїми словами).

Варіантів багато, можна так: «Маловідомий блогер поділився своїми секретами заробітку в мережі копірайтингом».

Суть та сама, «води» ми не лили, але текст повністю унікальний.

Крім цього, там де написано: «розвести склянку спирту у відрі води», можна написати «у 10 л води влийте 1 скл. спирту». Це вже змінює слова. Звичайно, замінювати, наприклад, 1980 на «тисяча дев’ятсот вісімдесятий рік», не варто, бо як я згадував – замовник і його читачі не дурні.

Із кожним разом у вас це все буде виходити краще і швидше. Головне частіше пишіть, і … читайте книги.

Ще одне. НЕ РОБІТЬ ВЕЛИКІ АБЗАЦИ!!! Спеціально пишу великими, бо люди цього не розуміють. Максимум абзац повинен мати 4 речення, а краще 2-3. І речення повинні бути оптимальної величини, на 1-2 розділових знаки.

Також, намагайтесь, щоб у двох підряд реченнях не повторювалось те саме слово, шукайте синоніми.

Часто замовники просять включати у текст ключі слова, які вони дадуть. Це не складно, просто впишіть так, щоб речення нормально читалось.

10.Написаний текст перевіряйте на помилки і на унікальність. Часто замовники перевіряють цим сервісом: http://text.ru/antiplagiat
Він мені також подобається, бо дає кращу унікальність, що вигідно нам, копірайтерам.

Якщо встигаєте по часу, то краще перевірку тексту відкладіть на завтра, щоб по-свіжому поглянути на свою писанину.

Висновок. Я міг би із цього зробити курс чи організувати цілий тренінг, але нема часу і лінь. Так що ловіть момент, і користуйтесь практичною інформацією БЕЗКОШТОВНО. Все у статті писав із власного досвіду.

Якщо будуть запитання (а вони будуть), то задавайте у коментарях.

P.S. Про секрет, як писати швидше, я написав тут: http://pavlofox.net/zbilshyty-produktyvnist/

14 comments

 1. Класно, доступно і зрозуміло. Скільки ти часу писав цю статтю? тут більше 8. тис знаків (без пробілів).

  • Дякую.
   Писав не довго. Коли знаєш добре матеріал, то набирається швидко. Не засікав, але, напевне, у дві годинки вклався, разом із перевіркою і публікацією.

   • Класно, якщо з такою швидкістю можна писати і на замовлення. Виходить 8 баксів за 2 години.

    • Залежно від тематики, але якщо не відволікатись, то також досить швидко можна писати.

    • Не буде так, бо в основному ти не писатимеш “з голови”, а гуглитимеш, читатимеш, аналізуватимеш і лише потім писатимеш.
     Мені копірайтер наразі видає максимум 10к знаків в день, це якщо щодня по максимуму – 10*60*30=18 000 рублів в місяць. Це ті 280 баксів, про які написав Павло.
     А якби 4 бакси за годину, то працючи по 5 годин в день можна було б 600 баків в місяць рубати)

     • Можна знайти якусь сеостудію, для якої писати оптимізовані чи продаючі тексти.
      То тоді поступово можна оплату піднімати.

 2. Чудова стаття. У мене питання як до власника сайту, як Ви на ньому заробляєте? Півроку тому запустив свій перший сайт, кількість користувачів наближається до 500 в день, тепер хочу його монетизувати. Дивлюсь у бік AdSense, чи меєте якісь поради, рекомендації? Що з українськими агенціями контекстної реклами, якоїсь адекватної інформації по них взагалі немає.

  • Дякую. На цьому блозі не заробляю, хоча реклама й висить.
   А так, найкраще рекламні блоки від Адсенс ставити. Тільки, щоб мати хоча б 3000 грн в місяць із сайтів, потрібно 3-5 тис. відвідувачів щодня.

  • А яка тема сайту? Якщо це особистий блог, як от цей, то важко його монетизувати. Найкращий спосіб, який я знайшов для свого – це пишу огляди товарів які купую на Аліекспресс і ставню в них партнерські ссилки. Але в мене блог російською, огляд під ключ можна написати, а коли україномовний сайт так не зробиш (нема просто частоності, власне чому і перейшов на російську).

   Адсенс приноситиме копійки при такій відвідуваності. В мене з україномовної версії одоного з сайтів, де відвідуваність біля 1000 (саме української версії), місячний дохід в районі десятка доларів. Ще тизерка дає з 150 гривень в місяць.

   Загалом, якщо хочеш дохід з україномовного сайту – потрібно збирати багато трафіку.

   • Сайт повністю україномовний на українську тематику, іншою мовою він бути не може. Мене цікавить досвід роботи із мережами контекстної реклами, такими як meta.ua і іншими. Є там переваги чи недоліки, чи взагалі не варто і їхню сторону дивитись?

    • Від тематики залежить дохід і способи монетизації. В україномовному інтернеті тематики все такіж, як і в зарубіжному – авто, будівництво, хоббі і т.п. Українська тематика, це вишиванки якісь? (по ідеї далеко не найгірша тема, бо їх можна було б монетизувати домовившись з магазином, який їх продає).
     В “мети” є рекламна мережа, якою можна свій сайт монетизувати? бо на головні в них взагалі гуглівський адсенс висить.

    • То адсенсом і я користуюсь, але, як в першому повідомленні зазначив, копійки дає. В українському інтернеті кліки дешеві, лише у всяких дорогих темах можуть бути нормальним. Освіта, звісно ж, в їх число не попадає…
     Якби сайт для студентів, то знаю вигідно монетизують працюючи з компаніями, які на замовлення реферати, курсові і т.д. роблять. А школу хз як.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*